Çfarë lloje të maska ​​fytyrës janë


Coco Chanel - një personalitet legjendar. Kjo grua ishte një model dhe idhull për disa breza. Për jetën e tij në '88 ajo i dha botës një aromë të pakrahasueshme e parfum, modës së re, shtëpi të shkëlqyer të modës. Dhe këshilla dhe urtësi, e shprehur e saj ende jetojnë jetën, duke u bërë frazat krahë.
"Great Mademoiselle" gjithmonë dukej i madh, ajo e dinte se si të kujdesen për veten e tyre se çfarë ekzistojnë llojet e maska ​​fytyrës dhe aplikuar me sukses ato. Në të vërtetë, duke gjykuar nga ajo, "një grua ka moshën ajo meriton." Edhe në qoftë se zonja humbur kohë dhe plakjen e lëkurës fytyrës mori ciklin e saj të plotë, atëherë nuk do të merrni mërzitur. Në këtë llogari, Coco Chanel ka thënë se "edhe rrudhat që do të ujdisur mirë." Pra, mos e humbni shpresën, mos e humb zemrën, por çdo gjë me ta dhe të fillojnë të kujdesen për një person në bazë të llojit të lëkurës, moshës dhe problemeve ekzistuese të lëkurës.Cilët faktorë mund të çojë në parakohshme des lëkurën e fytyrës?
Nuk është sekret se me moshë trupi ka proceset e plakjes. Kjo ndikohet nga shumë faktorë: fenomenet atmosferike (dielli, të ftohtë, era, ndryshimet e shpeshta dhe të papritur e temperaturës, pluhur), pirja e duhanit, alkoolit, abuzimi i tepruar i kozmetikës (exfoliating, zbardhjen, të ulët me cilësi kozmetike dekorative), përdorimin e kujdesit të lëkurës jo lloji.

Trupi është i plakjes nuk është uniforme, ky proces ndikon në aktivitetet e të gjitha organeve dhe sistemeve. Nganjëherë lëkurës moshat më shpejt se organe të tjera, ndonjëherë e kundërta. Në procesin e plakjes ndikon humor. Në qoftë se kjo është e mirë, microcirculation mirë, duke lejuar fytyrën gjatë të mbetet elastike. Kur një person është i prirur për çdo lloj depresioni, sulmet zemërimit dhe humor të keq, nuk është kequshqyerja vasospasm dhe lëkurës.

Një faktor tjetër nuk të parëndësishme që jep arkitekturën e përgjithshëm të personave - një nxjerrjes dhëmb. Kjo kornizë e natyrshme që mbështet lëkurën dinjitoz, thyer. Prandaj është e rëndësishme për të përdorur shërbimet gjatë prosthetist.


Photoaging - një faktor që nuk mund të zbritur. Sidomos duke pasur parasysh varësinë e tanishme në Salons rrezitje gjysmën e bukur e njerëzimit. Edhe pse të gjithë e dinë se Salons rrezitje një vizitë ndikon negativisht në lëkurë, duke çuar në sëmundje të ndryshme, duke përfshirë edhe kancerin. Gratë janë ende në ndjekje të lëkurës afatshkurtër bukur injorojë të gjitha paralajmërimet. E njëjta gjë vlen edhe për cirk natyrore. Rrezet e diellit në njërën anë të japë shëndet, në anën tjetër të privuar nga ajo. Kështu që ju duhet për të bëj banja dielli dosed përdorur krem ​​përmbajnë faktor sunscreen.


Në varësi të çfarë moshe një grua që në llojin e saj të lëkurës, të cilat rezultojnë të arrihet, ka lloje të ndryshme të maska ​​fytyrës.

- Pastrimi maskë. Veprimi i tyre ka për qëllim tërheqjen e dirt, peshore vdekur brirë nga lëkura, duke përmirësuar qarkullimin e gjakut. Për përgatitjen e tyre duke përdorur përbërësit e mëposhtme: siklet, dylli, baltë me shtimin e produkteve të tjera sintetike në varësi të llojit të lëkurës dhe nevojat e saj. Maskë është aplikuar për të pastruar fytyrën larë, pas një kohe (zakonisht 10-15 minuta), ajo thahet dhe hiqet pastaj. Rezultati nuk është e gjatë për të pritur, personi bëhet shkëlqim të shëndetshme dhe freski.


- Maskë anti-inflamator. Përdoret për t'u kujdesur për lëkurën me vaj dhe e problemit. Maska të tilla pastron, forcon poret, të zvogëlojë gjëndra dhjamor sebum, kanë veti antibacterial.

- Maska hidratues. Përdoret për t'u kujdesur për lëkurë të thatë dhe të ndjeshme të prirur për të granatimeve të vazhdueshme. Qëllimi i tyre - për të shpejt të moisturize dhe për të rivendosur ekuilibrin lagështi në lëkurë për t'u kthyer qëndrueshmëri dhe elasticitetin e lëkurës.

- Maskë ushqyes. Kjo është një shtesë e madhe për të krem. Qëllimi i tyre - për të njom lëkurën me vitamina, një shumëllojshmëri të ushqyesve. Maska të tilla janë përdorur për produktet e kujdesit të lëkurës të çdo lloji. Por më duhet ta venitje lëkurës që do të rivendosur energjinë e saj, parandalimin e rrudhave apo reduktuar ekzistuese.


Të gjitha llojet ekzistuese të maska ​​për fytyrë ndarë në 2 grupe: prodhimit shtëpiak dhe industrial.
Të gjitha llojet e maska ​​mund të bëhet në shtëpi, më e rëndësishmja të zgjidhni përbërësit e duhur llojin e duhur të lëkurës.

Maska shtëpi një më efikase dhe të volitshme. Ato mund të jenë të përgatitur duke përdorur manaferrat dhe fruta, ata përshtaten të gjitha llojet e lëkurës. Mënyra më e lehtë - grimcuar dhe të vënë në fytyrë të pastër me një shtresë të trashë. Nëse tul konsistencës nuk është shumë e lëngshme, atëherë është e mundur për të shtuar qumështin. Nëse, nga ana tjetër, është shumë e lëngshme, pastaj të bëjë një maskë duke përdorur bollgur trashë. Në qoftë se në masë gatuar për maskë është lëng, pastaj aplikoni një mënyrë paksa të ndryshme. Një pjesë e garzë, pambuku e butë Tacna, me cutouts për sy, përmbyt në lëng dhe imponuar në fytyrë. Nëse maskat janë përdorur në kohën e zyyazykay, atëherë ata mund të shtoni një glicerinë pak ose vaj ulliri.


Ka Facials nga prodhuesi, në qoftë se ju përdorni ato, në rast se lëkura është me vaj, pastaj një maskë e tillë është e rekomanduar për të bërë jo më shumë se 2 herë në javë, dhe në qoftë se të përziera, e thatë ose normale, ajo shpesh nuk hera e 1 ne nje jave, nëse sensitive, atëherë 1 në javë. Kur mosha e zonjë të kalojë një moment 40-vjeçare, nuk mund të ketë vonesa. Veçanërisht e rëndësishme për të akorduar në një ritëm të caktuar të trajtime bukurie, aplikimit të krem ​​dhe maska ​​mbulesë. Lidhur me maska ​​e fytyrës, gruaja duhet të bëjë atyre të paktën 2 herë në javë.


Nëse maska ​​janë përdorur për përgatitjen e produkteve natyrore, ato mund të përdoren më shpesh, ata, së bashku me pastrimin dhe njëkohësisht ushqyer lëkurën.