Cilat janë mjetet juridike popullore për përdhesPërdhes Haunts njerëzimin për shekuj me radhë. Kjo sëmundje ndikon joints, duke sjellë dhimbje personit të dhimbshme. Besohet se përdhes - një sëmundje kronike, e cila shëruar pa kirurgji pamundur. Megjithatë, nuk janë mjete shumë efektive popullore për përdhes.Në përdhes duhet të pini teas dhe infuzione që nxisin sekretim të urinës, të tilla si:
-Lëng hithër (merren çdo ditë 1 teaspoonful pas ngrënies);

- ekstraktet e gjetheve boronicë (20 gram për të përgatitur për të derdh një gotë me ujë të nxehtë, të lënë për gjysmë ore, pas së cilës infuzion është gati për përdorim, ajo duhet të merret tri herë në ditë një lugë gjelle);


- zierje e lë thupër (Përgatitja: Hidh 2 lugë dy gota ujë të ngrohtë zier, supë çiban për dhjetë minuta dhe pastaj të lënë për 30 minuta, pastaj tendosje supë që rezulton dhe pini tri herë në ditë për një filxhan çerek gjatë ushqim).

Për eliminimin e pacientëve dhimbje duhet të paund pjesët e trupit, dhe të vënë këto fasha dhe kremra:
- gatuaj qull me lule kumak, 10 teaspoons e jodit dhe 1 lugë çaji uthull. Para rastirki lyej njollat ​​e lënduar rosë biliare ose pulë, pastaj fshij përzierje gatuar tërësisht;

- prerë në copa të vogla fluturojnë agaric kërpudha të kuqe, e plotësoni atë me vodka në një raport prej 1/5 të fundit për 5 ditë, tendosje dhe të përdorin për fërkim;
- podahrovыe gunga yndyrë të kafshëve yndyrat (mundësisht Bear), për të imponuar mbi to leckë liri ngopura infuzion tij bee, pastaj të përfundojë film dhe celofan përfundojë një shall. Është e rekomanduar për të lënë pjesën e sëmurë e trupit gjatë natës, ose për disa orë deri sa dhimbja nuk do të kalojë.
Për mjetet juridike popullore dhe përdhes janë gjithashtu dush bimor:

- dush me kamomil: 300 gramë kamomil derdhur pesë litra ujë të zier, 2 orë, protsidzhuyutsya dhe shtuar në banjo kryesore;
- dush me sherebelës, pour 200 gram urtë lë 15 litra ujë të vluar dhe të lënë për 2 orë, pastaj tendosje dhe derdh në një banjë të nxehtë;
- çdo ditë para se të shkojnë në shtrat me avull etj 15-20 këmbët në ujë të nxehtë. Për efekt të mirë mund të shtohet në grusht dush me lule kamomil;
- dush bollgur për këmbët: kuzhinier tërshërë kashtën një orë, pastaj 25-35 minuta për të mbajtur këmbët të ngrohtë në supë që rezulton;

- këmbë vaske sapun-kripë: sapun pivshmatka dhe gjysmë një paketë e kripës tretur në dy litra ujë të nxehtë, pastaj 25-30 minuta në një zgjidhje të fluturoj këmbët. Si rënie në temperaturën në banjë duhet të derdh ujë të nxehtë.
Banjot terapeutike nuk duhet gjithmonë të marrë. Pas rregullt 20 banjot duhet të marrë një pushim për njëzet ditë.