Cilat janë mjetet juridike popullore për diabetTrajtimi mjete popullore sëmundje të tilla të rënda si diabeti, janë përdorur vetëm si ndihmëse në procedurën kryesore e trajtimit të përshkruar nga mjeku juaj. Për një fillim, caktoi një dietë të rreptë, atëherë zbatohen procedurat dhe bimor. Akuzat nuk mund të zbatohet vazhdimisht të njëjtën gjë, ata duhet të alternativ çdo 2-3 muaj. Përveç uljen e sheqerit në gjak, këto mjete popullore është parandalimi i sëmundjeve të sistemit kardiovaskular, sytë, mëlçinë dhe veshkat.Ushqimi për Diabetes


Pacientët me diabet janë këshilluar shpesh për të marrë ushqim, pjesë të vogla dhe shumë të pijshëm. Por, pasi ajo dietë dhe përjashton shumë të rreptë mish, tymosur, pastaj vijnë të recetave popullore ndihma. Për shembull - supë me grurë, supë elbi, pelte, erëza marinuar peshk të freskët. Në përgjithësi, për të lehtësuar tretje e diabetikët yndyrë nuk duhet të neglizhohet erëza, përveç se speca të nxehtë. Ju gjithashtu nuk mund të përjashtojë onions - ju mund të hani pjekur ose në një supë.


Si për të pirë, për forcimin mjekët pozitive efekt rekomandojmë shtypur etje çikore. Ajo në çast zvogëlon nivelin e sheqerit në gjak në disa njësi, thith dhe largon substanca të dëmshme. Gjithashtu, pacientët me etje në vend të ujit të thjeshtë ose çaj për të pirë lëng. Veçanërisht lëngje të dobishme acid nuk janë holluar, shegë, manit, komposto kumbulle dhe lëng, kastravec me gjethe delli. Një tjetër mjet mjaft i fuqishëm i quajtur lëng nenexhik dhe ujë mbi petals trëndafili.
Procedurat

Mjekësisë tradicionale është e mbushur me procedurat që ndihmojnë insulinë natyrore dhe nivele të ulëta të sheqerit në gjak. Për shembull, insulinë është lëshuar rritur pastrimin e stomakut. Për shkak se diabetikët janë të rekomanduara enemas butë, laxatives (por jo diuretike!) - Duke përfshirë aloe ngrirë lëng. Gjithashtu, në lidhje me një herë në javë ju mund të pini shumë ujë të ngrohtë, pastaj sjell të vjella - me rrepkë ose metodat konvencionale. Një tjetër mënyrë efektive - bankat në anën e pasme, dhe disa ditë - Procedurat e banjës.

Mos të jetë edukimi i tepërt fizik, madje edhe i shpeshtë i rregullt ndihmë duke ecur në trajtimin e diabetit. Ju gjithashtu mund të kthehet në Aromatherapy - disa aroma (kamfor, zambakëve të ujit dhe lule të tjera të bardhë dhe të verdhë) aktivizoni trupin. Dhe, kaq të çuditshme të mjaftueshme, qesh e dobishme - ajo ul sheqerit në gjak.