Cilat sëmundje të trajtohen me varieteteve të ndryshme të mjaltit


Përfitimet e mjaltit është i njohur për të gjithë, por jo të gjithë e di se disa lloj mjaltë, mund të ndikojë pozitivisht në funksionin e organeve të brendshme dhe trajtimin e sëmundjeve të ndryshme. Natyrisht, ky problem është vetëm mjaltë realizueshme. Shumë shpesh, njerëzit iniciativë jepi mjaltë e kualitetit të mirë, dhe në këtë mënyrë të përfitojnë nga përdorimi i këtij mjaltit është e diskutueshme.
Një fushë e mjekësisë moderne, e cila është bazuar në trajtimin me mjaltë dhe bletë produkteve janë Apitherapy. Honey vlerësuar gjatë për aftësinë e tij për të mbajtur të rinjtë, përmirësimin e imunitetit, të sigurojë vitalitet, të përmirësuar përbërjen e gjakut dhe punën e shumë organeve të brendshme. Ka mbi 60 lloje të ndryshme të mjaltit, secila prej të cilave ka një përbërje kimike, dhe në këtë mënyrë pronat e saj medicinale. Konsideroni një pjesë e vogël e tyre, e di karakteristikat e sëmundjes dhe janë trajtuar me lloje të ndryshme të mjaltit.


Në origjinën e saj natyrore mjaltë është i ndarë në tri lloje: me lule, të përziera dhe nektar.

Lule mjaltë
Nëse përbërja e mjaltit është nektar i disa specieve bimore, ajo është quajtur poliflernyy nëse një - monoflernyy. Lloji i fundit i mjaltit nuk ndodh shpesh.
Për t'i atribuohet një ose shumëllojshmëri tjetër mjaltë, duhet të marrë parasysh një numër të parametrave të preferuar - shije, ngjyrë dhe aromë.

Mjaltë Varieteteve lule
Acacia mjaltë është një nga varietetet më të mira të mjaltit, e cila karakterizohet nga një shije të këndshme, aromë delikate dhe ngjyra të ndritshme. Në procesin e kristalizimit është ngjyra e bardhë, gjobë-trashë dhe i ngjan borës.

Ajo është përdorur në sëmundjet e traktit gastrointestinal, veshkave, melcise, pagjumësisë dhe si një agjent forcim.
Barbarysovyy mjaltë - jemi agjent efektive hemostatic.
Hikërror mjaltë - çmuar për shijen e saj të lartë dhe me erë të këndshme. Në procesin e kristalizimit ngjyrës mund të ndryshojnë - nga e verdhë e errët në ngjyrë kafe të errët. Krahasuar me mjaltë të akacies, ajo ka më shumë vitamina, aminoacidet, hekur dhe enzime aktive.
Ajo është përdorur në trajtimin e nephrolithiasis, dhe sëmundje gur tëmthi, anemi. Ndihmon në forcimin e muskujve të zemrës.

Mustardë mjaltë - mustardë artë-verdhë mjaltë gradualisht bëhet hije kreyazykay. Ai trajton sëmundjet të sistemit të frymëmarrjes. Përveç kësaj, ajo është përdorur si një diuretik. Ajo përmirëson funksionin e veshkave dhe promovon sekretim e substancave toksike.
Sweet Honey Tërfil - Në mesin e varieteteve mjaltë lule, në të djathtë është një nga vendet e para. Zoti i të lehta ngjyra qelibar, shije e hidhur, një erë të veçantë që i ngjan erën e vaniljes. Të domosdoshme për trajtimin e ftohjet dhe parregullsive në traktin e tretjes, forcon sistemin imunitar.

Mjaltë dhe bletaria produkte - mjaltë dhe bletaria produkte (barishte shelg) ka një shije delikate dhe aroma. Në shtetin e kristalizimit të bardhë mjaltë dhe në formë të lëngshme - i holluar me ujë transparent. Kur të nxehtë - mjaltë verdhë. Ajo ka një efekt qetësues, të rekomanduara për pagjumësi dhe sëmundje të ndryshme të prostatës.
Tërfil mjaltë - A është një trajtim efektiv për hemorroide, sëmundjet gjinekologjike, lodhje (si ushqimet dietetike).
Gështenjë mjaltë - Gështenjë mjaltë është dritë në ngjyra, nganjëherë me ngjyrë të errët, shije e hidhur. Përdorur në trajtimin e ulcerat gastrointestinale, forcimin e enëve kapilar, normalizimin e tensionit të gjakut, qarkullimin venoz.

Mjaltë të bardhë - Zoti e shije të ëmbël, aromë dhe të verdhë të zbehtë. Mjaltë bardhë është i pajisur me anti-inflamator, antibakteriale, vetitë anti-bakteriale. Ajo është përdorur si një expectorant dhe agjent butë laksativ. Efektiv në trajtimin e astmës, grykët, tracheitis, pezmatim i fytit, rinitis, inflamacion i traktit gastrointestinal, sëmundjet gjinekologjike, djegiet dhe plagëve qelbëzuar.
Jonxhë mjaltë - ka cholagogue, një efekt pozitiv në mëlçi.

Mjaltë mjedër - mjaltë referohet cilësisë së lartë të notave të lehta. Pothuajse nuk ka ngjyrë, dhe shteti merr hije zakrystallyzovannom kreyazykay. Ka një aromë delikate butë dhe shije delikate. Ajo i ndihmon me ftohjet.
Mint mjaltë - përmbajtje të vlefshme të mjaftueshme vitaminë C. Ka analgjezik, efekt choleretic, antiseptik dhe qetësues.
Mjaltë luledielli - Ky mjaltë është e artë të lehta në ngjyrë, ka një shije të thekshëm dhe aroma e ëmbël. Ajo ka veprim baktericid, përmban shumë vitaminë A.

Dhunimi mjaltë - diuretik i mirë. Efektive në trajtimin e ulcerat variçe, sëmundjet e stomakut, zgjeron enët e gjakut të trurit.

Mjaltë nektar
Jo vetëm lule bletët janë të gatshëm të ofrojnë nektar e saj. Në mungesë të tillë, ata i bie pad - lëngshme me një shije të ëmbël që qëndron jashtë nga rrjedh dhe gjethet e disa bimëve - pishe, lisi, shelg, panje dhe të tjerët. Ajo përmban minerale, azotit dhe ushqyesve të tjera.
Mjaltë Ngjyra padevogo është zakonisht të errët në ngjyrë, por conifers mund të jenë të verdhë të lehta. Nëse ju krahasoni atë me mjaltë lule, atëherë ajo është pothuajse 4 herë më shumë minerale të dobishme - kobalt, hekur, mangan, fosfor; 2 herë më shumë të paqëndrueshme - antibiotikët natyrore.


Mjaltë të përzier
Si pjesë e mjaltë të përzier nektar është mjaltë dhe lule. Në varësi të vendit të grumbullimit, të izoluara disa lloje të këtij mjaltë;
- mal
- pyll
- livadh
- fushë
- stepë

Karakteristikat e mjaltë të përzier nuk do të jetë i përhershëm, sepse në varësi të llojeve dhe ndryshimin përbërjen e saj. Kjo mjaltë është po aq e dobishme në një mënyrë apo tjetër ka veti medicinale - analgjezik, anti-inflamator, antimicrobial, hemostatic, dhe për këtë arsye ajo trajtuar sëmundje të ndryshme.
Nëse ju nuk jeni alergjik ndaj produkteve të bletëve, të përdorur për trajtimin e kësaj natyre na jep.