Cilat droga më të mirë të stomatitTrëndafil - një inflamacion i gojës, i cili manifeston plagë si të dhimbshme dhe mëngjes. Ndihmojë për të përmirësuar gjendjen e pacientit në medikamente stomatiti dhe një dietë të veçantë (mungesa e ushqimit të nxehtë, i kripur, kosi dhe e vështirë).Droga efektive nga stomatiti.
Për trajtimin e sëmundjeve të përdorura: vajrave, zgjidhje të veçanta, sprays dhe tableta. Midis medikamente të mëdha jashtë përzgjedhjes së ilaçeve më të popullarizuar dhe të efektshme:
1. Heksalyz - përdoret kur stomatiti shkaktuar nga viruset ose bakteret. I disponueshëm në formën e tabletave, me doze ditore prej 6-8 pc. Ajo ka toksicitet të ulët dhe ndikim të shpejtë plagë-shërimit. Produkti përmban përbërësit aktiv që përfshijnë faktorë natyrore të mbrojtjes kundër sëmundjes. Mjekësisë vret bakteret dhe redukton inflamacion.2. Metrogyl Dent - ka një efekt antibacterial dhe parandalon ri-infeksionit. Medicines mëngjes promovon shërimin dhe zvogëlon dhimbjen. Prodhuar në formën e xhel është aplikuar pas dhëmbëve të thella pastrimit dy herë në ditë.
3. Stomatofyt - bimor drogës ka veprim anti-inflamator. Ai përbëhet nga Arnica barishte, nenexhik, kamomil, i urtë dhe lisi leh. Drogës është tretur në ujë dhe përdoret për pije në gojë disa herë në ditë. Përdorni stomatofyta mund të shkaktojnë alergji.


4. Orasept - trajtim stomatit është kryer duke përdorur ujitje gojore disa herë në ditë. Medicines jep rezultat antiseptik dhe analgjezik. Prania e fenol në përbërjen siguron antimikrobik dhe antifungal efekt. Aplikimi oraseptu fëmijët nga dy vjet.
5. SOLCOSERYL - paste ngjitës, dhimbje dhe promovon shërimin e ulçerës. Struktura e drogës është substancë ngjitet që ndihmon për të qëndruar paste në sipërfaqe prekur në 5 orë. Kështu, Solcoseryl jep efekt maksimal terapeutik dhe të çon në një shërim të shpejtë.

6. Lysobakt - paketuar në formë tabletash. Drogës ul inflamimin dhe rrit imunitetin e përgjithshëm. Ka antimicrobial, antiseptik dhe protyvospolytelnыm mjetet.
Këto ilaçe janë të përshtatshme për përdorim në shtëpi. Marrë drogë nga stomatiti vetëm nuk është e rekomanduar para trajtimit duhet të konsultoheni me një mjek.