Cilat ushqime shkaktojnë erë të keqe të trupit


Ushqimi duhet të jetojnë, por nuk janë produkte që përhap erë të pakëndshme. Njerëz Bad armiqësohet pranë apo shkaku i pakënaqësisë. Cilat ushqime shkaktojnë erë të keqe të trupit ata duhet të përjashtohen nga kuzhinës tuaj dhe pastaj ju do të jetë i sigurt.
Ushqimet që shkaktojnë erë
Në të vërtetë ushqime japin erë trupi, ne kemi shpenzuar një sasi të madhe parash për antiperspirants dhe deodorants për të parandaluar përhapjen e mëtejshme të erë dhe nuk pasqyrojnë se çfarë e shkakton erë trupi.Ushqimi që do të përjashtohen nga përdorimi
1. Hudhër
Era e hudhër është e vështirë për të duruar. Fortë erë juaj fryma hudhër mund të ruajë deri në 72 orë. Në vetitë shëruese të hudhër janë, por të shmangur duke e përdorur atë për drekë, veçanërisht në qoftë se ju shkoni për një vizitë.
2. Qepë
Qepë është e njohur dhe ajo shpërndan erë, pjellë frymëmarrje. Bow është i famshëm për uljen e kolesterolit. Qepë të papërpunuara bën frymëmarrja është e pakëndshme për shkak se ajo është përdorur në formë të gatuar.


3. Alkooli dhe alkoolit
Alkooli është një element i konsumit e cila provokon një erë mjaft të pakëndshme. Në një i dehur është një erë, dhe e shtyn atë nga njerëzit. Mouthwashes ndryshme dhe çamçakëz nuk janë në gjendje për të maskuar këtë erë. Vetëm me kalimin e kohës mund të eliminojnë erë.
4. Fruta quajtur Durian
Nuk është një fryt - Durian, ndalojnë përdorimin e saj në publik, për shkak se ai ka një erë shumë të pakëndshme të cilat erë si lavanderi pista.


5. Produkt asparagus
Produkte ndikojnë erë trupi me 2 mënyra. Nuk janë prodhimet që ata janë duke treguar shenja negative, atëherë kur qëndron djerse, ndërsa produktet e tjera tregojnë një erë të urinës. Asparagus është një produkt që bën urinës erë të keq.
6. rrepkë
Rrepkë shtrihet nga goja e një aromë të dobët. Ai siguron një erë e fortë athët, rrepkë kështu me erë të keq atribuohet produkteve.

Peshku 7. Mish
Peshk burim i ndryshëm i pasur i vitaminës A. Ata të përmirësuar vizionin dhe rritjen e elasticitetit të lëkurës. Megjithatë, konsumi shumë i peshkut shkakton trupit për të prodhuar aroma stinky që i jep një erë të pakëndshme rezistente.

8. Mish i kuq
Përpunimi i mishit të kuq nga trupi i njeriut merr një kohë të gjatë, derisa ajo peretravytsya, ajo stagnon në stomak për një kohë të gjatë. Mishi i kuq është në gjendje të shpëtoj trupin e toksinave dhe shkakton erë të pakëndshme të djersës dhe aroma bajate e gojës.

9. Çaj dhe kafe pije
Shkaku Kafe rrit aciditetin, që do të thotë se nuk ka fryma e keqe. Shmangni duke marrë një numër të madh të pijeve të tilla si kafe dhe çaj që ju të jetë i sigurt që ju keni frymëmarrje të freskët.

10. Produktet e qumështit
Ato janë një burim i vitaminës D dhe kalcium, por për shkak të përmbajtjes së lartë të proteinave, ato shkaktojnë trupit të pista aroma. Në traktin gastrointestinal te nje proteine ​​është shkatërruar nga bakteret erë të keq.

Cilat ushqime mund të shkaktojë djersitje me një erë të mprehtë?
Ushqime pikante
Në trup, ushqimi me erëza rrit përqendrimin e squfurit emetuar frymëmarrjes dhe pastaj. Prandaj, të hahet një pjatë kalitur me kerri, qepë apo hudhër, njerëzit do të ndjehen të parehatshme, ajo që njerëzit rreth tij shërim hundë.


Përdorimi i çokollatë, alkoolit, produkteve të mishit, pijeve të gazuara ëmbël, kafe dhe çaj të provokojë që një trup të pakëndshme aroma. Pra, si për të tretet ky ushqim merr më shumë energji për të shpenzuar, kjo rezulton në djersë lartë ndarjes.

Produktet e qumështit janë të pasura me proteina, përdorimi aktiv i ngarkesat e tyre të sistemit të tretjes, duke rezultuar mercaptan metil janë lëshuar dhe sulfide hidrogjeni, janë komponimet që japin një erë të mprehtë të fortë.
Duhanpirësit duhet të mendoni për higjienën personale. Sepse kur pirja e duhanit me një gjëndra djerse sekrete të përziera erë erën e duhanit dhe formoi "duhanxhi".

Por, në qoftë se ju rregullisht hani ushqime të lartë në fibra (perime, drithërat, arra, perime), ata mund të prodhojnë një erë të këndshme të trupit.