Çfarë produkte mund të përdoret në një të shpejtë dhe të ndaluara


Agjërimi - një seri e kufizimeve për konsumin e ushqimeve të lartë kalori dhe pije alkoolike. Agjërimi nuk është një dietë, por me respektimin e saj është vërejtur në shumë njerëz të humbur peshë. Por ne duhet të kujtojmë se agjërimi për humbje peshe është vetëm në mënyrë të paligjshme dhe mund të shkaktojë efekte negative. Kjo tregohet nga një dietist, dhe figurave fetare. Qëllimi kryesor i agjërimit është përsosmëri shpirtërore, e cila të veprojë si një shtojcë për kufizime fizike. Kohëzgjatja e Lent shtatë javë, kjo shumë e kohës, vështirë se dikush do të jetë në gjendje të mbajë një dietë të rreptë. Le të shohim se cilat produkte mund të përdoret në një të shpejtë dhe të ndaluar.


Në njëfarë mënyre, atlet ligët mund të përfitojnë dhe të çojë për të formuar formën. Gjatë periudhës së agjërimit është e ndaluar për të ngrënë produkte shtazore, peshk, vezë, qumësht dhe produkte të qumështit dhe mishit. Përveç kësaj, agjërimi është alkooli i ndaluar, pasta e ëmbël, desserts dhe vaj vegjetal. Gjatë Kreshmës është vetëm disa ditë, ju mund të hani peshk dhe vaj.

Në agjërimit nuk mund të hani në shtëpi i bërë turshi, kvashenya, turshi, dehja. Mund herbs, kërpudha, perime, fruta, manaferrat, drithëra dhe këngë drithërave. Sa për ushqim deti, diçka rreth tyre në Bibël nuk thotë një fjalë, atëherë kjo do të duket, ndalimin e karkaleca, midhje dhe kallamar nuk imponohen. Por nga ana tjetër, nayiyazytsirnishe, ndërsa në Rusi ekzistenca e tyre askush nuk e dinte, dhe këto produkte janë produkte shtazore si peshk dhe mish për shkak të tyre duhet të marrë vidyazykatysya ose në sasi shumë të vogla.


Kufiri lidhur jo vetëm si ushqim, por vëllimi i konsumit. Gjatë Kreshmës obъedanye nuk lejohet, edhe nëse ajo është vetëm e perimeve. Dietë e shpejtë është kryesisht i ngjashëm me rekomandimet në dietë, duke sugjeruar se përfitimi i agjërimit mund të jetë uyazyka rregullat e mëposhtme. Sa për menu, ajo mund të jetë e ndryshme për shtatë javë pasi enët meatless mund të jetë i gatuar një shumë të ndryshme.

Dietë vegjetarian.
Shumë e dinë për ekzistencën e një dietë projektuar pikërisht për shtatë javë. Sistemi është i bazuar në furnizimin ligët e ushqimit. Megjithatë, dietë nuk është kufijtë aq strikte, dhe për të mbajtur atë mjaft lehtë. Kjo nuk është një mënyrë e humbje peshe çastit, por një humbje graduale e peshës, një kilogram në javë, mund të vërehet.

Dietë përfshin përdorimin e javës së parë të drithërave, gatuar pa vaj në ujë, në raste ekstreme, mund të jetë duke shtuar një sasi të vogël vaj ulliri. Së bashku me drithëra mund të hani kërpudha dhe perime.
Gjatë gjithë javës së dytë, ju mund të hani fruta të freskëta dhe perime, herbs. Ju gjithashtu mund të keni makarona të bëra nga gruri durum. Ju mund të gatuaj patate në lëkurat e tyre, supë perimesh, supë. Sasi të vogla të krunde mund të përdoren bukë miell i pasitur. Ju mund ta trajtoni veten në dritë të ulët-kalori perime dhe fruta sallatë.

Një tjetër "butë" është në javën e tretë. Tani ne mund të hani ëmbëlsirat, por në sasi të vogla. Ju mund të hani bllokim, bllokim dhe mjaltë. Gjatë rostiçeri ju mund të hani arra, ato përmbajnë vitamina B dhe E, hekur, kalcium, magnez dhe minerale të tjera të dobishme të nevojshme për të mbajtur trupin në formë të mirë. Perime dhe fruta mund të hahet.
Në javën e katërt, kthehet në drithëra, fruta dhe perime, por patate për darkë vidyazykatysya mirë. Ju hani kërpudha dhe këngë supë. Dietë juaj mund të plotësoj vezë, ose (në qoftë se ju nuk më pëlqen) qumësht soje për të shmangur mangësi e proteinave në trup.

Ju mund të ha një copë bukë thekre.
Nga të pandryshueshme dietë në javën e pestë të dietë të ligët shtuar djathë. Por ajo duhet të jetë në një shkallë të ngurta. Ju gjithashtu mund të hani fruta të thata: prunes, kajsi të thata, rrush.
Në gjashtë javë që ju mund të përballojë vidyazykatysya dietë për dy ditë nga shtatë, dhe këto ditë të hani nutritionists ndaluara enët. Por edhe në këto ditë nuk mund të hani ushqime të lartë kalori pas 18:00 dhe duhet të provoni sa më shumë kohë në aktivitet fizik.
Kaluar, javën e shtatë e dietë të ligët është më i rëndë për të gjithë periudhën e dietë. Në këtë kohë ju mund të hani vetëm këngë ëmbëlsira, fruta, perime, sallatë, broths perime, lakër turshi. Pije çaj të gjelbër dhe le të ujit mineral.


Prandaj, ne mund të konkludojmë se dieting mund në të njëjtën kohë me respektimin e agjërimit me të cilin trupi të hequr qafe të kilogramëve shtesë, pasuruar me vitamina që mungojnë të gjithë ne me ardhjen e pranverës.