Cookware cilësi apo gatim sigurt


Cookware cilësisë ose gatim të sigurt është e bazuar në përdorimin e materialeve të sigurta në prodhimin e cookware. Jo vetëm dietë të ekuilibruar, ushqim të duhur dhe të freskëta, të qëndrojë ruajtur shëndetin tonë, por edhe enë kuzhine bërë e materialeve të sigurta. Tani, si shumë shekuj më parë nuk mund të imagjinohet pa gatim vegla. Enë kuzhine për gatim ka ndryshuar pamjen, qëllimin dhe materiale nga të cilat ajo është e bërë. Dhe kjo gatuar ushqime janë të sigurta, i kushtoj vëmendje të pjatave në shtëpinë tuaj dhe të drejtën e zgjedhjes në dyqan.


Veglat metalike bërë nga alumini, hekuri, bronzi, nikel, çelik, hekur, nikel argjendi mund të jetë e mbuluar me llak. Trashë-mur cookware hedhur alumini ka rezistencë të lartë ndaj korrozionit është bërë zakonisht nga ky hedhur materiale hekuri, stewing-enët, pans, kaldaja janë të dizajnuara për tiganisje dhe produktet Braising. Në cookware alumini mund të gatuaj ndonjë ushqim, ajo nuk prishin shijen, aromën dhe produkteve ngjyra. Gjithashtu ka rezistencë të ngrohjes dhe nuk ka frikë nga luhatjet e mprehtë e temperaturës. Megjithatë, dyqan gatuar ushqim në aluminit cookware më shumë se dy ditë nuk është i rekomanduar. Mos përdorni produkte të bëra nga metali për ruajtjen e lakër turshi, kastravecat turshi me shëllirë. Enët jo vetëm mund të përkeqësohet, por edhe të nxjerrë në pah produktet e padëshirueshme metalike papastërti.


Përdorimi i parë i cookware alumini është e rekomanduar për të yndyrat pjesën e poshtme dhe anët e ndonjë yndyrë të kafshëve ose vegjetale dhe vlim në ujë. Për larje ndotura enët duke amoniak ose sode buke me 1 lugë llogaritjes 1 litër ujë, mos e përdorni pluhur vështirë metalike dhe sponges. Kjo jo vetëm që përkeqësojnë pamjen e jashtme dhe të brendshme të enëve, por edhe heq shtresa e jashtme. Që do të promovojë oksidimi ushqim të gatuar.
Wäre është enameled çeliku, galvanizuar dhe luzhenaja. Cookware çeliku e galvanizuar është cookware veshura me zink të shkrirë. Ushqim dhe vlim kuzhinier ujit në të nuk mund, por ruani lloje të ndryshme të vajit vegjetal - mund. Vegla konservuar bërë prej çeliku të zezë ose pjatë kallaj, kallaj veshura - gjithashtu nuk duhet të valoj e produkteve të qumështit me ujë dhe dyqan. Enët çeliku ka humbur kohë popullaritetin e saj.


Cookware cilësisë ose tenxhere të sigurt gatim referohet çelik inox, ajo ka mbrojtje të lartë korrozioni, nuk ka ndonjë ndikim negativ në ushqim, madje edhe në temperatura të larta. Enët Këto janë përdorur kryesisht për gatim ushqime të lëngshme që janë subjekt afat-gjatë magazinimit. Rezistente enë gatimi çelik, dhe të detergjenteve të ndryshme.
Enët e bëra prej bronzi është projektuar kryesisht për ujë të vluar dhe jam gatim. Ajo çeliku të qëndrueshme dhe alumini emaluar enët, por i ndikuar nga acide organike, përdorimi i rrallë errët dhe të mbuluar me lulëzim. I cili ka një ndikim negativ në gatim të sigurt.


Cookware hedhur hekur, i prodhuar nga një shtresë të zezë të njëanshme ose dy anë - skloemallyu. Black cookware gize ka një sipërfaqe të përafërt dhe kërkon kujdes të mirë, përndryshe ai mund të duket korrozioni që mund të dëmtojë shijen dhe ngjyrën e ushqimit që është i përgatitur.
Cookware cilësi të bakrit ka shkallën më të lartë të përcjellshmërisë termike. Përtej nxehtit fund sipërfaqe është e shpërndarë në mënyrë të barabartë dhe të shpejtë, dhe nuk formojnë xhepat e mbinxehjes. Kur përdorni enë bakri të errëta, por njollat ​​lehtë udalyaemы. Në qoftë se ju përdorni enët pa hequr grup errët, ndërveprimi i oksideve mbi enët e acideve ushqimore bëhen të pashmangshme. Dhe shëndeti pozitiv nuk është prekur.


Llojet moderne të enëve të mbuluara me shtresë të veçantë jo-shkop, i cili në enët nuk është vonuar gjatë, dhe përgatitjen e ushqimit të sigurt nuk mund të garantohet. Dhe pa marrë parasysh sa e plotë të reklamave deklaratat e tyre në lidhje me përdorimin e sigurt të dëmit të vogël të pllakë mbi enët, kërcënon saj goditi trupin. Duke shkaktuar pasoja të pakëndshme sesa shije oksidohet metali.
Cookware cilësisë do të sigurojë gatim sigurt. Mos i besoni opsione të lirë cookware dyshimta.