Nëse procedura mohuar këmbët


Paraliza (në refuzimin e përbashkët apo këpucë me majë) - mungesa absolute e çdo - çdo lëvizje. Shkakton e kësaj sëmundjeje nuk është një numër i vogël. Shumë njerëz pyes veten: "A është e mundur për të kuruar këtë sëmundje? ". Kur këmbët mohuan humbur funksionin motorike e një ose më shumë muskujt. Kjo është për shkak se sistemi nervor është i prekur. Paralizë nuk është konsideruar si një sëmundje më vete, si dhe çdo dëmtim të sistemit nervor mund të çojë në faktin se njerëzit do të jetë absolutisht e vërtetë. Nëse papritmas këmbët vidyazykaly duhet të telefononi menjëherë një ambulancë. Shkaku i paralizës mund të jetë një lëndim në kokë, qafë, goditje prapa. Në asnjë rast nuk duhet të lëvizë viktimën: të presë për ardhjen e ambulancës. Nëse këmbët mohuan (apo tashmë vidyazykaly), ju mund të përpiquni për të ndërtuar mbështetje - sistemin motorik të mënyrë tradicionale mjekësisë: fshij këmbët e qenit yndyrë pacientit shtuar në të me terpentinë dhe pastaj të përfundojë lëkurë Dog. Shëndoshë duhet të jetë ekskluzivisht nutryanym. Ky trajtim është i rekomanduar për shërim të plotë të cilët këmbët vidyazykaly. Nga rruga, kjo metodë ka komente shumë pozitive. Nuk këmbët rrallë janë mohuar për shkak se njerëzit vuajtën gripit të rregullt apo formë pectoris komplekse. Raste të tilla janë shpesh jo vetëm në mesin e brezit të vjetër, por edhe të rinjtë. Disa madje nuk mund gjithmonë të kuptoj se pse ata ishin qëndron në shtrat. Ajo duhet të mbahet mend se në qoftë se kjo ka ndodhur, atëherë ju keni nevojë për të filluar trajtimin sa më shpejt të jetë e mundur në mënyrë që të mos kandidojë sëmundjen. E dyta është një metodë shumë efektive për të krijuar mbështetjen - funksionet motorike këmbët - është për të përgatitur përbërjen e mëposhtme: përzierje dy lugë bardhë veze, një lugë gjelle uthull, 30-40 gram gjalpë i shkrirë (në enamelware, nuk pan). Pesha marrë çdo pacient ditë fshij këmbët derisa ajo është shëruar. Dhe sigurisht gjymtyrët mundësisht më të ulëta pas kësaj procedure të përfundojë një batanije të ngrohtë, por capes mira afrimin e lesh apo lesh, në mënyrë që ata më mirë të ngrohtë.


Nuk është sekret që shpesh ndodh pas lëndimit në mënyrë që këmbët vidyazykaly. Çfarë duhet të bëni dhe se si për të ndihmuar të duhet të mendojnë nga momentet e para, pasi ajo ka ndodhur, si çdo rrugë të dytë. Nëse koha nuk fillon trajtimin, pacienti nuk mund të qëndrojë deri. Por mos harroni se është e rëndësishme për vëmendje. Pothuajse gjithmonë ka humbur aftësinë për të lëvizur personi është në depresion. Familjet Ndihmë efekte shumë të dobishme për gjendjen psikologjike të njeriut të vërtetë. Mëshira dhe kujdesi i duhur për t'i dhënë atij forcën dhe besimin se edhe një herë do të kthehet në këmbët e saj, nuk është sekret se fuqia e mendimit materializuar. Nuk është një tjetër trajtim popullor recetë që do të qëndrojë deri obezdvyzhennomu person. Ky kungull vaj. Për të përgatitur atë, ju duhet të tul kungull (e mesme), hiqni atë nga fara, pastaj e vënë atë në një shishe qelqi kuart (Banka e rekomanduar të zakonshëm) shtresa. Çdo shtresë duhet të pluhurit tre gram mangan thatë kaliumi (mangan). Në fund të fundit duhet të mbulojë bërë prej najloni dhe të vënë në një vend të ngrohtë. Vaj do të jetë gati kur do të shihet se ajo shpërndahet. Nëse përzierje ka fituar një ngjyrë të errët (ngjyrë kafe), atëherë ajo është e gatshme për përdorim mund të fshij këmbët e pacientit. Procedura duhet të kryhet çdo ditë, derisa ajo është kthyer në këmbët e saj. Natyrisht, të gjitha recetave të përshkruara më lart testuar, dhe të ketë reagime pozitive. Megjithatë, në qoftë se ata nuk janë të ndihmuar, kjo do të thotë se është e nevojshme që të kthehet për të mjekëve të tilla si një neurolog ose neurokirurg që të krijojë një diagnozë të saktë dhe shkakun në të cilën këmbët vidyazykaly. Në përfundim kemi parasysh se në qoftë se këmbët papritmas vidyazykaly, metodat popullore për të hequr qafe këtë sëmundje. Por e rekomanduar - ende nuk të vetë-mjekoj, dhe zgjidhjen e problemit nëpërmjet ilaçeve.