Nëse ju dëshironi të humbni peshë dhe për të ndryshuar shprehitë tuaja të hahet


Për të humbur peshë ju duhet të hani e drejtë dhe për të ushtruar. Mos harroni, 30% e suksesit varet nga sport, dhe 70% e dietën tuaj. Ju duhet të hani 1200-1500 kalori në ditë. Nëse jeni duke reduktuar rëndë dietën tuaj, trupi juaj do të kaloni në mënyrë të kursimit të energjisë, dhe do të shpenzojnë më pak yndyrë se sa ju do të donte. Përveç arrin ushqimi atë edhe fillon për të ruajtur yndyrë, dhe vetëm në rast. Dhe pastaj filloi urinë, trupi i mbron vetë, i zgjuar, megjithatë. Përveç sportit nevojë për energji, por ajo është marrë me ushqim. Nëse ju dëshironi të humbni peshë dhe për të ndryshuar shprehitë tuaja të hahet drejt zgjedhur ushqime të drejtë dhe stilin e jetës e duhur.


Mundohuni të hani më pak yndyrë. Nëse ju zgjidhni mish, preferojnë lloje të ligët e mishit. Mundohuni të mos të skuqura ushqim. Nëse ju ende nuk mund të tiganisje, të skuqura në një tigan me nonstick pa vaj. Preferojnë produkte natyrore. Këto janë produktet që nuk janë të ekspozuar ndaj nxehtësisë apo ndonjë trajtim tjetër. Në produkte të tilla përfshijnë - fruta, perime, arra.

Kufizojnë sasinë e karbohidrateve. Për darkë të përpiqet të mos hani karbohidratet. Është gjithashtu e rëndësishme gjatë darkës nuk nopem. Përndryshe kalori ekstra shpejt crawled në ijet tuaja. Sheqeri! Ajo duhet të jetë i kufizuar në mënyrë rigoroze. Shumë e ëmbël, pa kurs disi shumë vështirë është ideale për ata që nuk më pëlqen e ëmbël. Njeri i pangopur është këshilluar që të përdorin atë, por në mënyrë rigoroze në sasi të kufizuar. Hani më shumë proteina të kafshëve. Kjo proteinë promovon humbje peshe shpejtë. Përdorni djathë përditshme, mish pa dhjamë, peshku dhe prodhimet e detit. Një shumëllojshmëri të gjerë të ushqimit. Ushqimi juaj nuk duhet të jetë i mërzitshëm dhe monoton. Ushqim të tillë që ju të shpejt të mërzitem dhe ju do të kthehet në dietë të vjetër.


Është e rëndësishme për të ngrënë shpesh. Nëse ju hani tri herë në ditë, hani 5 herë nëse ju lutem. Por mos harroni, ju nuk keni për të ngrënë të paktën 3 herë në ditë. Sepse metabolizmi do të ngadalësohet dhe, përkundër përpjekjeve të mëdha, ju nuk do të humbni peshë. Alkooli thonë se nuk ka! Pijet alkoolike janë shumë të larta në kalorive. Përveç kësaj, alkooli është i njohur për të rritur në masë të madhe oreksin, kështu që nuk është një opsion për të nopem. Mund të përballojë mbrëmje thatë verë të kuqe. Ajo promovon tretje të mirë.

Ju gjithashtu mund të filloni një ditar të ushqimit. Shkruani çdo gjë që ju hani gjatë ditës. Shkruani kohën dhe hëngri ndjenjat e tyre. Pra, ju do të shihni foto e tërë. Do të shohim qartë se për të ndryshuar. Për shkak se shumë thonë se ata kishin ngrënë, por ai nuk është, ata thjesht nuk e vërejnë atë.

Zakonet janë shumë të vështira për të ndryshuar, por është një fakt, në qoftë se ndonjë gjë për të bërë për 21 ditë, ai bëhet një zakon. Prandaj, ne mund të mësohet veten për ndryshime të dobishme dhe korrekte.

Si për të humbur peshë. Pyetje dhe përgjigje
1. Kur shkon në shtrat? - Një maksimum prej 2300.
2. mëngjes të mirë? - Me zgjedhje - bollgur, gjizë me fruta, vezë të fërguara me domate.
3. Në qoftë se më shumë se 40 kg shtesë të cilat sport për të zgjedhur? - Bike, pishinë.
4. Çfarë mund të ëmbëlsirat? - Desserts Cheese, Sorbet.


5. Cilat ushqime të promovuar humbje peshe shpejtë? - Proteina (mish, peshk, vezë, djathë).

6. Peshë ndaluar si lëviz? - A ushtrime për shpinë dhe këmbët. Mbledhje dhe notuar.
7. dorë zhgënjejnë? - Ju do të shtyjë-ups, fillimisht nga muri ose tabelë, dhe më vonë nga dyshemeja.
8. Si për të shtrënguar sagging lëkurës? - Pas Banjë procedurat marrë një dush të ftohtë. Gjithashtu bëjnë sfungjer ngurtë paku 10 lëvizje rrethore.
9. Ajo duhet të jetë një vizitë në palestër për të kontrolloni shëndetin tuaj? - Pra dëshirueshme.


10. Si për të humbur peshë, ndërsa gji? - Pilates dhe të ushqyerit.

11. Si për të mbajtur të arsyeshme me pushime? - Ecje, vrapim, biking, lojra aktive.
12. A mund të pini ujë apo çaj pas vakt? - Padëshirueshëm, ajo ju shuar zjarrin e tretjes.
13. Si për të humbur peshë dhëmb i ëmbël? - Të heqë dorë nga ëmbëlsirat për 2 muaj, shudnuvshy, ju mund të hani ëmbëlsirat tuaja, zakonisht në moderim.
14. Pas humbjes së peshës të mos për të fituar peshë? - Dashuria, natyrore produkte, perime, fruta. Gjithë jetën time kam ndjekur një dietë e duhur, ajo është e dobishme dhe e lehtë për trupin.

15. Ju mund të keni një orë e gjysmë për të fjetur? - Më të mirë për të ngrënë 3-4 orë para gjumit, gjatë së cilës kohë e ushqimit në stomak peretravytsya plotësisht, ju do të jetë i shpejtë në gjumë në mëngjes do të ndjehen të gëzuar.


16. kërrusem Fix? - Metoda e Pilates është e mirë për njerëzit me shpinë.
17. Për të filluar procesin e humbje peshe? - Të jetë aktiv gjatë ditës, të jetë i sigurt që të angazhohen në sport dhe, natyrisht, hani vetëm ushqime të shëndetshme.
18. Cila është dieta më efektive? - Nuk ka dietë ku keni jetuar pjesën tjetër të ditëve të tij, kështu që sapo të fillojë për të ngrënë të drejtë, dhe ju të humbni peshë vetveten.

19. Në qoftë se nuk ka kohë për sportet, ushtrimi fizik mund të bëni në shtëpi? - Mëngjesit mbledhje 15 herë, vidzhymaytesya dhe shtypni ritëm. Gjëja kryesore është të bëjë atë çdo ditë.
20. A mund të humbni peshë pa ndryshuar zakonet dietë, por duke luajtur sportive? - Suksesi i hollim sport vetëm 20% dhe 80% ushqimin e duhur. Gjyqtari për veten tuaj, dy faktorë të rëndësishëm.


21. Si për të humbur peshë njerëzit nuk disiplinuar? - Bëni një plan se kur të zgjohem, kur për të ushtruar, kur për të ngrënë dhe të shkoni në shtrat.
22. Ajo që njerëzit nuk mund të humbni peshë? - Ata që nuk duan.

Ndryshojë dietën tuaj të jetë e mundur dhe të lehtë, por kjo është mënyra e vetme e vërtetë që çon në harmoni.