Kuzhina japoneze, apo atë që është përfitimi i tokës


Atë që dikur ishte ekzotike, tani jo vetëm e habitshme, por kështu kishte për shije se shumë sukses përgatiten edhe në shtëpi. Sot ne do të diskutuar se solli dietë kuzhinën tonë japoneze, ose çfarë përfitojnë tokën.
Tashmë nuk është sekret se jetëgjatësi Japanese është e gjitha në sajë të një lloj ushqimi. Kuzhina japoneze është përdorimi karakteristike të detit dhe i gatuar atyre ushqim, duke përfshirë sushi, të cilat ndikojnë pozitivisht në trup. Por të gjithë të njëjtën gjë ka një efekt pozitiv të përdorimit të ushqimit, të cilat preferojnë të banorëve të zonave bregdetare?


Pas një sërë studimesh në Universitetin francez Pierre dhe Marie Curie, studiuesit gjetën në zorrët e shumë japoneze gjen detare bakter që është zhdukur në njerëzit e tjerë. Ata besojnë se ajo promovon thithjen e algave, dhe në këtë mënyrë të favorizojnë nacionaliteteve të tjera toka është marrë në pyetje.
Ndërsa në qoftë se nuk ishin, por nutritionists mbetet në mendimin e tij dhe të rekomanduara kuzhinë japoneze si një dietë e duhur dhe të shëndetshme. Nuk është një dietë sushi, e cila ka një efekt pozitiv dhe ndihmon për të hequr qafe disa kilogram panevojshme. Çfarë është përbërësit të caktuara të dobishme, duke përfshirë përgatitjen e tokës


Përbërësit tokës
Pjesa më e madhe e përbërësve të cilat janë toka përgatitur - një peshku dhe prodhimet e detit. Në kuzhinë tradicionale japoneze, shumica e këtyre produkteve nuk kalojnë trajtimit të ngrohjes, dhe të përdoren të freskëta (pa procedurë kriposje), në mënyrë që ata të ruhen të gjitha vitaminat dhe mineralet e dobishme.
Oriz
Për japoneze, orizi është ushqimi kryesor. Ata përdorin atë çdo ditë dhe në sasi të mjaftueshme. Në oriz përmban vitamina dhe minerale, duke përfshirë jod, hekur, fosfor, kalcium, zink.
Ai jo vetëm që të absorbohet në mënyrë të përkryer nga trupi, por edhe një burim i fibra, e cila ndihmon nivelet e kolesterolit në gjak të ulët dhe përmirëson tretjen. Karbohidratet komplekse energjike, kripë kalium neutralizon veprimin dhe normalizes presionin. Efekti pozitiv Vitamina për flokët, thonjtë dhe lëkurën, forcon sistemin nervor. Konsumi i rregullt i efektit pozitiv oriz në aftësitë intelektuale. Ndoshta për shkak se Japonia ka një vend udhëheqës në risi dhe teknologji moderne.

Rajs shkon mirë me ndonjë ushqim deti si proteinat e tyre plotësojnë njëri-tjetrin. Kombinimi i "Rajs - deti" mund t'i atribuohet në tokë ushqime të dobishme dhe të shëndetshme.
Përveç oriz vepron si një sorbent, që ndihmon për të hequr toksinave nga trupi.
Salmon
Salmon - një burim i proteinave, vitamina A, D, B12 acide yndyrore polyunsaturated Omega 3 minerale, duke përfshirë jod. Ndryshe mishit (mish derri ose viçi) është tretet lehtë, dhe proteina e saj është zhytur pothuajse tërësisht nga trupi. Përdorimi i shpeshtë i salmon (të paktën 2-3 herë në javë) zvogëlon simptomat e artritit dhe parandalon zhvillimin e sëmundjeve kardiovaskulare.

Ngjalë
Ky peshk grabitqar përmban një numër të madh të proteinave, vitaminave A, B1, B2 E, D. Eel nxit largimin e lodhjes në sezonin e nxehtë, në mënyrë më popullore në verë, periudhën e nxehtë. Përfshira në mish det të vaj peshku ngjala, janë profilaktik i sëmundjeve të zemrës dhe enëve të gjakut.
Ton
Mish Tuna është e pasur me vitamina A, D, B12 minerale dhe proteina që janë të përfshirë në shumë procese jetësore të nevojshme për rritjen dhe riparimin e indeve, një efekt i dobishëm për të gjithë trupin si një e tërë. Me ushqimin e tij të rregullt, reduktuar rrezikun e atherosclerosis, goditje dhe sulm në zemër.

Mish gaforre
Mish gaforre - një burim i vitaminave B2 cilësisë B5 B6 lehtë proteina tretshëm, magnez, zink, selen, kalium që të ndihmojë të parandaluar zhvillimin e shumë sëmundjeve. Ajo mund të ulët nivelin e kolesterolit në gjak. Mish gaforre është i njohur për përmbajtjen e saj të ulët yndyrë.
Xhenxhefil
Në kuzhinën japoneze është shërbyer xhenxhefil për të pastruar buds shije, përpara se të hahet sushi me një lloj tjetër të peshkut.
Përveç kësaj, xhenxhefil ilaç i mrekullueshëm për dispepsi, kolit, fryrje, diarre dhe vjellje. Ajo përmirëson qarkullimin e gjakut dhe normalizes aktivitetin e mëlçisë.

Wasabi
Wasabi shërbeu me sushi dhe sashimi, së bashku me salcë soje. Ajo është e tharë dhe rrënjë pluhur e bimëve të njëjtin emër. Shija është shumë e ngjashme me rrikë tonë. Në wasabi përmban kalcium, kalium, magnez, mangan, vitaminë B dhe C. Prania yzotsyantov dezinfektoj trupin, të kryer antifungal dhe funksion antibacterial dhe nuk japin një përhapje të mikroorganizmave që mund të ekzistojnë në peshk të papërpunuara.
Alga nori
Për të përgatitur sushi dhe rrotullon përdorur alga deti ngrënshëm presion gjethe - vrimë. Në tryezën japonez ata frekuentojnë ushqimore si oriz. Për të plotësuar nevojën e përditshme për jod, është e nevojshme për të ngrënë vetëm 30 gram algave. Për shkak se vrima është një produkt i shkëlqyer ushqimi, e cila është e dobishme për të gjëndrës tiroide dhe aktivitetit mendor. Përmbajtja e hekurit dhe kalciumit normalizimin e sistemit të qarkullimit të gjakut dhe për të ndihmuar në forcimin e kockave. Add to se vitamina B, A, D, pa të cilat funksionimi normal është sistemet e mundshme. Nori kombinuar të përkryer me oriz dhe prodhimet e detit.


Çdo lloj sushi i përbërë nga një përbërës bazik - orizit gatuar në mënyrë të veçantë, në të cilën janë shtuar toppings ndryshme. Përfitimet e tokës mbyllur në ato produkte nga të cilat ata janë të përgatitur.
Nëse marrim parasysh krustaceve dhe butak - midhje, karkaleca, fiston, etj, ato janë të pasura me proteina; Vitamina B dhe E; acide yndyrore esenciale; minerale: selen, jod, magnez, kalcium, zink dhe të tjerë.
I mbushur me perime (kastravec, avokado, piper, etj) ishin më pak të njohura dhe të dobishme.
Zbuloni Japoni tonë.