Pronat Badger yndyrë të dobishme


Si një nga ilaçet më të efektshme dhe mjete parandaluese që nga kohët e lashta njerëzit përdorin pronat e dobishme e baldosa yndyrë të cilat mund të zbatohen me sukses sot. Nxjerrë baldosa vlefshme prag yndyrë zyyazykah të ftohtë, dhe të trajtohen ato gjatë gjithë vitit, parandalimin e ftohjet dhe shumë komplikime lidhur me to. Pronat e shërimit të baldosa yndyrë të referuara në shumë dorëshkrime të lashta që kanë të bëjnë me trajtimin, dhe kjo u vërtetua dhe mjet i besueshëm që është përdorur në një sërë situatash. Badger yndyrë fituar famë plumb magjike, si një burim i ushqyesve, vitamina, minerale, pra pronat e saj shumë të dobishme.


Qëllimet yndyrë Badger terapeutike mund të merret me gojë apo e përdorin atë nga jashtë, dhe pronat e dobishme e naftës do të shfaqet në të vërtetë dhe ndryshe. Për shembull, ky mjet merren tradicionalisht me gojë në sëmundje të ndryshme të mushkërive, bronke, traktin gastrointestinal. Me ndihmën e tij trajtimin e sëmundjeve të tilla si atherosclerosis, sëmundje koronare të zemrës, qarkullim të dobët, edhe yndyrë brenda baldosa marrë pas lëndimeve të ndryshme dhe si një agjent forcim. Besohet se gëlltitje baldosa yndyrë është zhytur pothuajse tërësisht dhe pronat e saj të dobishme të manifestuar veten në mënyrë më efektive. Getting në trupin e njeriut, kjo do të thotë pasuruar tona gjakut shumë elemente të dobishme gjurmë, vitamina A, B, PP, carotene, acid folik, carotenoids dhe shumë të tjerë.


Rekomandime për përdorimin e yndyrë baldosa brenda:
1. marrë 3 herë në ditë për 1 lugë, ushqim, rrjedhës së 4 javësh si një agjent forcim, si dhe për trajtimin e sëmundjeve kardiovaskulare dhe sëmundje të sistemit të frymëmarrjes.
2. Merrni një orë e gjysmë përpara se të hahet 1 herë, dhe 1 herë para se të shtrat për të trajtuar sëmundjet e traktit gastrointestinal.

Por përveç kësaj mërzit shpërblim yndyrë në qoftë se ju merrni atë brenda me sukses të madh mund të trajtohet dhe aplikuar atë jashtë, sepse ky ilaç ka dëshmuar veten si një agjent antibacterial dhe anti-inflamator që ndihmon në trajtimin e ulcerat deje, djegiet, plagët, ulcerat presion, etj baldosa yndyrë përkryer ndihmon me dhimbje në nyje, shpinë të shkaktuara nga inflamacion ose çrregullime të tjera.

Rekomandime për përdorimin e yndyrë baldosa nga jashtë:
1. Bëni fasha në zonat e inflamacionit përdorur yndyrë të ngrohtë Badger.
2. Bëni fërkime me ilaç popullore: Badger yndyrë shkrirë (05 gota) të përzier me vajra bimore (15) lugë, shtoni vaj livando (10 pika).
3. Si një produkt kozmetike është përdorur gjerësisht Badger yndyrë, e cila pengon plakjen e shpejtë të lëkurës, e mbron atë nga obvitryuvannya, ngrirja. Face: baldosa yndyrë shkrirë (1 tbsp) vaj u rrit hips (1 lugë), yolks vezë, përzierje gjithçka, vënë në fytyrën tuaj për 20 minuta, pije me ujë të ngrohtë..


Kështu, indikacionet kryesore për përdorimin e mërzit yndyrë mund të jenë:
1. bronkit, pneumonia, ftohjes dhe sëmundje të tjera inflamatore të rrugëve të frymëmarrjes, duke përfshirë tuberkulozit pulmonar.
2. lodhje (si nervor dhe fizike).
3. ulcerat, plagë presion, plagët zgjatur shërim, psoriaza, ekzema.
4. gastrit, ulcerat dhe sëmundje të tjera të traktit gastrointestinal.
5. hipertensionit, ateroskleroza, goditje, tromboza, sëmundje koronare të zemrës dhe semundjeve te tjera kardiovaskulare.

6. Periudha e rimëkëmbjes pas një operacioni, sëmundje të rënda.
7. Si një produkt kozmetike bën rrudhat dhe ngadalëson procesin e plakjes së lëkurës.

Shumë prindër të rinj të interesuar në fjalë, mund të japin Badger fëmijët yndyrë? Edhe pse që në vetvete baldosa yndyrë nuk është njohur zyrtarisht ilaçe, bazuar në zhvillimin e barnave të shumta që janë shitur në farmaci. Pas konsultimit me pediatrin ajo është mjaft e mundshme për t'i dhënë fëmijëve, të bëjë atë fasha dhe fërkim. Për më tepër, shumë mjekë rekomandojnë përdorimin e fëmijëve për këto qëllime ky mjet, megjithatë, duhet të mos harrojmë se si çdo ilaçe të tjera baldosa yndyrë duhet të marrë një sistem të veçantë, doza të destinuara dhe jo më shumë se koha se të përshkruara Mjeku. Përdorimi i zgjatur i mërzit yndyrë mund të ndikojë në punën e disa organeve të brendshme, duke përfshirë të mëlçisë, përveç ajo gjithashtu ka disa contraindications.


Pritja baldosa yndyrë mund të shkaktojë disa efekte anësore të tilla si diarre, vjellje, të vjella. Që yndyrë përmban shumë substanca biologjikisht aktive, kjo shpesh çon në reaksione alergjike në njerëz me alergji.

Kundërindikimet për të marrë yndyrë mërzit mund të jenë:
1. sëmundje të mëlçisë, traktit biliar.
2. pankreatitit kronike.
3. Reaksionet alergjike ndaj substancave të përmbajtura në barsuchem yndyrë.

Gjithashtu të jenë të vetëdijshëm se karakteristikat individuale të trupit të njeriut nuk mund të lejojë atë për të përdorur produktin medicinal, është parë shpesh në njerëz që jetojnë në zonat ku jetojnë ka lepujt. Me kujdes duhet t'i kushtohet nxisin fëmijët yndyrë rinj.

Si për të dalluar cilësinë nga mërzit yndyrë nuk është i përshtatshëm për përdorim? Mirë, të freskëta, dhe ka të gjitha pronat e dobishme e yndyrë baldosa ka një ngjyrë të bardhë ose pak të verdhë, shije karakteristike dhe erë. Zgjatur produkti ruhet si duhet merr një ngjyrë të errët, të verdhë, ka një shije të pakëndshme prishur thartë, erë kalbur. Recommended fitojnë baldosa yndyrë dhe përgatitjet bazuar në atë vetëm në farmaci.