Përfitimet e madhe e obnizhky bee


Përfitimet e madhe e obnizhky bee është se ai përmban në përbërjen e saj fosfor, kalcium, polen është e pasur me vitamina K, P, D, B, C, B, A, E, dhe të tjerët.
Përveç polen janë substanca antibacterial, hormonet bimore, dhe është në polen rutin forcon enët e gjakut dhe promovon parandalimin e sëmundjeve të zemrës, e cila përmirëson ndjeshëm zemrën.
Në polen përmban enzima që veprojnë si katalizatorë biologjike që nxisin proceset metabolike në trup dhe substancave antibacterial polen, të ndihmojë për të aktivizuar trupin për të luftuar bakteret dhe viruset.


Gjithashtu, polen përmban phospholipids, është kefalin, lecithin dhe të tjerët që janë pjesë e membranat e qelizave njerëzore që janë të përfshira në metabolizmin.
Përfitimet e madhe e bletëve qëndron obnizhky në faktin se ai përmban flavonoids dhe fenolkyslotы, ata forcimin e enëve të gjakut, kanë diuretik, choleretic, antioxidant, radioprotective dhe pronat e tjera anticancer.

Bletët mbledhin polen nga lule nëpër xhepat mbi këmbët e pasme dhe pastaj të kryejë atë në koshere, dhe polen ose polen, bletët është i përpunuar duke përdorur një enzimë të veçantë gjëndra nofull, dhe të vendosen në qeli të veçantë krimb, shtoni mjaltin dhe utrambovuyetsya, duke e bërë këtë një shumë bukë bee.

Kjo Ambrosia derdhur bletët e mjaltit që mbahen më të gjatë, dhe ata mund të vazhdojnë për bletët ushqyerit pranverë.
Polen Siç kemi ekzaminuar ka një përbërje komplekse dhe ka aktivitet të lartë biologjik, sepse ajo përmban substanca që janë të balancuara në mënyrë që të marrë në qelizat e njeriut, ajo plotëson përbërjen e saj dhe kjo është një e madhe përfitime bleta polen për trupin e njeriut .

Për shkak të faktit se përbërja e qelizave të njeriut dhe polen të njëjtë, siç dëshmohet nga efekti lartë terapeutik kur të marrë Bee Polen njeri.

Polen është zhytur shumë mirë në trupin e njeriut, ajo është përdorur si një mjet për rinovimin forcimin e përgjithshme të trupit, sidomos pas një sëmundjeje të rëndë.
Efekt shumë të mirë është polen mbi njerëzit me stres mendor dhe fizik, megjithatë, ajo është e përkryer rrit imunitetin dhe në këtë drejtim, t'i jepte për fëmijët gjatë epidemisë së gripit.
Polen rrit qarkullimin, rrit metabolizmin në trup, normalizes gjumin dhe oreksin, rrit vetitë mbrojtëse të trupit.
Përveç polen promovon shërimin, rrit potencë mashkull dhe epsh, redukton hypertrophy prostatës.

Perge mund të përdoret si një ilaç vitaminë sepse ajo është aq i balancuar që qeliza e njeriut percepton atë si të tyren dhe askush nuk multyvytamynnoe pronarit të thotë të krahasohet me të.

Të gjitha atletët e njohur bleta polen si një anabolytyk natyrore që shton forcën, por nuk është e ndaluar nga mjekët si anabolytyky në të gjitha.
Polen rritet qelizat e kuqe të gjakut, uljen e sheqerit në njerëzit që vuajnë nga diabeti, por për shkak të përmbajtjes së lartë të jodit, polen stimulon gjëndër tiroide.

Përfitimet e madhe e obnizhky bee është se ajo ndihmon në trajtimin e sëmundjeve kardiovaskulare, ajo është marrë me sëmundje koronare, miokardit, sëmundja reumatike zemrës, hipertension, dhe merret me mjaltit.
Por Ambrosia ndihmon jo vetëm tensionin e lartë, por edhe hipotension, dhe kjo është një nga më të mira barnave që normalizuar presionin e gjakut, ndihmon në këtë sëmundje.

Polen forcon muret e enëve të gjakut, duke i bërë ata më elastike, ajo gjithashtu rrit numrin e qelizave të kuqe të gjakut dhe qelizat e bardha të gjakut, e cila e bën të mundur për të marrë atë me sëmundje rrezatimi.

Sepse polen përmban mangan, bakër, hekur, janë pjesë e gjakut, atëherë ajo rrit hemoglobinës dhe marrjen rrjedhjen normale të gjakut dhe mund të përdoret si Antianemic do të thotë, e cila është shkaktuar nga mangësi hekuri.
Perge përkryer normalizuar metabolizmin lipidet, ndryshe nga drogat sintetike të cilat nuk lejojnë një rezultat të tillë si polen. Polen është në gjendje të pengojnë patogjene në zorrë, e cila ndihmon për të përmirësuar punën e traktit gastrointestinal, veçanërisht në njerëzit të prirur për kapsllëk, kolit dhe enterocolitis.

Pra, të marrë polen treguar si diarre dhe kapsllëk, dhe kjo rrit tretshmërinë e ushqyesve, edhe pa shëron ulçerë duodenale 12 dhe stomakun.

Si polen përmban shumë vitaminë K, e cila ndihmon për të reduktuar gjakderdhje, ulcerat stomakut dhe zorrëve gjakderdhje.
Polen marrë në sëmundje të mëlçisë, hepatiti, kesh dhe mosfunksionim tjetër mëlçisë, polen mirë ndihmon kur ajo është marrë me mjaltë. Nëse një person fillon limotherapy, polen pritja në këtë kohë ndihmon për të normalizuar proceset metabolike, në lidhje me polen përmban sasi të mëdha të elementeve gjurmë, vitamina dhe aminoacidet dhe promovon humbje peshe.

Perge ka veti antimicrobial dhe mund të përdoret në ointments, krem ​​dhe preparate të tjera bimore, të tilla si vajra mund të përdoret për psoriasis dhe ekzemë dhe abscese.

Polen ndihmon në eliminimin e toksinave, fluori dhe nitrateve, e cila ngadalëson rritjen e tumorit dhe rritjen trajtimin e kancerit. Rezultate të shkëlqyera janë marrë në trajtimin e BPH, prostatitis të sëmundjes dhe fshikëzat seminale, dhe inflamacion të fshikëzës dhe heqjen e rërës dhe gurëve nga fshikëz dhe veshkat.

Polen ka veti antioxidant, e cila bën të mundur për rinovimin e trupit me plakjes dhe kjo është konsideruar si eliksir i rinisë. Polen është i domosdoshëm për çrregullime mendore dhe mund të veprojë si ilaqet kundër depresionit.