Përdorimi i detit të dobishme për shëndetin


Pjesa më e mirë është e ngrohtë mbrëmje vere darkë ushqim deti me një gotë verë. Por më e rëndësishmja, kjo është jo vetëm e shijshme, por edhe shumë të dobishme. Karkaleca, karavidhe, fiston, gaforret, midhjet dhe madje edhe lobsters mund të sjellë një kontakt të darkë pushime. Kështu për të ngrënë ushqim deti nuk ka nevojë për të shkuar në bregun e detit apo oqeanit. I sigurt se në qytetin tuaj ju lehtë mund të gjeni restorant të shkëlqyer e detit, përgatit delikatesë mahnitshme gustator. Por në qoftë se ju vërtet doni një darkë romantike në shtëpi ose piknik në natyrë, ju mund të shkoni në një dyqan specialiteti me produkte detare dhe për të blerë gjithçka që ju nevojitet atje. Pas marrjes së rregullt të detit është e mirë për shëndetin. Në këtë artikull ne do të shohim se çfarë lloj të përfitimeve këto produkte të sjellë shëndet.


Goce. Ai ka një dietë shumë të butë dhe të mishit me shumë proteina. Kjo yndyrë pak dhe kalori. Ekzemplarët më të vlefshme të havjar, ajo është e pasur me acid Pantothenic, riboflavin, zink. Ata duhet të përpiqen gjatë hedhje vezëve. Edhe pse ata kapur pothuajse gjatë gjithë vitit. Dhe në disa vende një edukuar posaçërisht artificialisht. Combs gjithashtu i quajtur jetojnë kompleks multivitamin, gjë është se ato përmbajnë pothuajse të gjitha substancat e nevojshme të trupit të njeriut. Një produkt kalori vetëm 88 kalori në 100 g. Ato mund të shtohet në salads, të skuqura, të bërë patties, kuzhinier. Fiston shitur në një formë të kripës. Por shpesh ato mund të gjenden të ngrirë.


Karavidhe. Në mesin e 19 ishin pjatë ndonjëherë popullore në fisnikërisë ruse. Dhe sot ata nuk e kanë humbur popullaritetin e tyre. Zakonisht ngrënë gaforret duart, duke përdorur vetëm se klishen publikimit dhe forca të blinduara. Mishi i gaforret është shumë fosfor, kobalt, hekur, magnez, kalium dhe kalcium. Në të njëjtën kohë, i përgjithshëm yndyrë 2 g për 100 g mish dhe vetëm 77 kalori. Nëse ju hani karavidhe rregullisht përmirëson sistemin e tretjes. Ata janë të rekomanduara për të ngrënë pas radioterapi. Pluhur, bërë nga shell, përdoret si një shtojcë që rrit imunitetin e njeriut. Mbani kanceret kanë nevojë në një enë qelqi. Në asnjë rrethanë nuk do të ruajtur ato në një tigan alumini, përndryshe mishi do të bëhet turbullohen apo edhe përkeqësohet. Zakonisht vetëm karavidhe, ujë para pidsolyuyemo zier, por ju mund të piqem dhe të përvëlohem. Më vete, mishi mund të shtohet për të supave nxehtë apo të ftohtë dhe snacks.


Medit. Ndihmojë për të mbajtur të rinjve dhe të keni lëkurë të bukur. Sepse mishi i tyre përmban vitaminë E, një antioksidant të fortë që mbron qelizat nga plakjes. Si pjese e midhje është rreth 30 makro dhe micronutrients. Në supermarkete kryesisht të gjendet në formë të konservuar, gatuar, të ngrirë dhe të gjallë. Zakonisht supë zier me midhje, skuqur, marinuar dhe madje edhe të ngrënë të papërpunuara, limon okropyvshy pak ose uthull.

Gaforret. Ata Taurina mish të pasur. Njerëzit e këtij aminoacideve të nevojshme për të ruajtur tonin e muskujve dhe enët e gjakut. Kjo proteinë është gaforret shumë të vlefshme. Gjithashtu Taurina mirë për retinë, kornea dhe shtetit muskujt syrit. Provuar se proteina me mish gaforre është tretet lehtë dhe shpejt. Sepse ai e pëlqen femra Weight Watchers. A zink dhe selenium ndihmon në prodhimin e testosterone, kështu famën tyre si një nxitës. Ju vetëm mund të vlim me ujë ose kuzhinier scones, sufle shijshme ose një shportë.


Karkaleca është më e arritshme e detit. Shkencëtarët kanë gjetur se në qoftë se ju rregullisht hani karkaleca, në mënyrë të konsiderueshme forcon sistemin imunitar dhe ul rrezikun e kancerit. Por ne duhet të kujtojmë gjithmonë moderim. Ata janë quajtur shpesh produkt bukuri, si karkaleca janë të larta acid polynenasыschennoy yndyror Omega 3 e cila forcon thonjtë dhe flokët. Kur karkaleca blejnë duhet të i kushtoj vëmendje të rajonit ku produkti është sjellë. Fakti që ata janë në gjendje për të absorbuar të gjitha substancave radioaktive nga mjedisi i tyre. Në përgatitjen e karkaleca mund të sigurtë të kënaq fantazite. Ju vetëm mund të gatuaj. Ju mund të shtoni një shumëllojshmëri të pjatave, salads, thjesht, kudo.


Langusts. Janë konsideruar si një delikatesë apo ushqim për mendjen. Të gjithë gjë në një shumë të fosforit. Fosfori është e mirë për sistemin nervor dhe stimulon trurin e madhe. Mish karavidhe është i pasur me kalcium, e cila përforcon indet e kockave dhe në të njëjtën kohë promovon thithjen e fosforit. Pa karavidhe ujë mund të jetojnë edhe 36 orë, në mënyrë që ata mund të shesin dhe të gjallë, por për ne ata zakonisht marrin konservuar ose të ngrira. Nëse ka një predispozicion për alergji, atëherë përdorni mish karavidhe duhet të jenë të kujdesshëm, sepse ajo mund të shfaqen kruajtje, ënjtje, skuqje, urtikarie. Përgatitja e tyre të gjallë. Së pari ju vlim, pastaj marinoj apo hani mirë, ose shtoni një pjatë të ndryshme.


Karavidhe (p.sh. lobsters). Mishi ata janë kaq të mrekullueshme që ata janë të gatuar thjesht, pidsolyuyemo ujë. Prej tyre mund të gatuaj një shumëllojshmëri të supave, souffles, salads dhe më shumë. Sidomos mëlçisë havjar dhe karavidhe është konsideruar si një delikatesë. Gjithsej 100 g të japin më shumë se gjysmën e kërkesave të përditshme të jodit dhe selen. Një ushqim i rregullt, karavidhe, njerëzit mund të shërohen të funksionit të tyre seksual. Mbani në mend se karavidhe është shumë e prishet, kështu që nuk duhet të blejnë në treg dhe në dyqane specialiteti dhe më të mirë të ngrirë.

Të gjitha këto deti shëndetshme. Prandaj, të paktën disa herë në muaj ata duhet të jenë të pranishëm në dietën e njeriut. Sepse ato përmbajnë të vlefshme tretshëm proteina, vitamina dhe minerale. Veçanërisht e dobishme për të përdorur ato fëmijët dhe adoleshentët për zhvillimin e tyre të mirë mendore dhe fizike.