Prona dhe kërpudhave aplikimi zoohley


Zoogloea referohet organizmave gjalla, është një substancë ngjitës sekretuar nga bakteret në ngjitje. Kur lidh qelizat bakteriale formuar një film apo masë xhelatinoz rrëshqitës. Ajo formoi një simbiozë e baktereve acid acetik me maja. Zoogloea përbëhet nga polysaccharides, shpesh të përziera me komponimet azotike. Forma zoogloea mund të jenë të ndryshme - paltsevydnaya, korallovydnaya dhe të ndryshme. Zoogloea referohet kërpudha tibetian qumësht, oriz indian Detare, kërpudha çaj.
Këto kërpudhave jetojnë karakterizohet zoogloea nga prania e baktereve acid acetik. Qumështit atdheu dhe çaji kërpudha kërpudhat konsiderojnë Tibetit, oriz indian Detare në Rusi erdhi nga India. Le të konsiderojmë vetitë dhe aplikimet e kërpudha zoohley.


Pije të përgatitura në bazë të zoohley tillë kërpudhave, kanë jo vetëm pronat e dobishme, por edhe shumë të këndshme për shije. Merrni ato si për parandalimin dhe qëllime terapeutike, jashtë dhe brenda. Ekziston asnjë kufizim moshe.

Shërimi pronat dhe përdorimi i kërpudhave që jetojnë.
Akademiku BV Bolotov gjetur se lëng stomakut shkrin jo vetëm qelizat e vdekura, por ato qelizat që janë dëmtuar nga nitratet, radionuclides, carcinogens, metalet e rënda, radikalet e lira. Lëng stomakut sukses digests edhe qelizat e kancerit.

Bolotov u bë përfundim të thjeshtë - nëse organi mjaft të lëng stomakut, ajo mund të shpërndajë lytha, papilomat, çdo rritje, si dhe tumoret malinje malinje dhe jo.
Në qoftë se organi i mungon lëng stomakut? Për këtë arsye, nevoja për tretje e sasisë shtesë të acidit. Pra, kjo është zoogloea kërpudhat janë furnizuesit acide.

Oriz indian Detare është kërpudhave kryesore zoohley shkak të pronave të saj shëruese. Kjo mund të shpjegohet me faktin se ajo përmban pije përforcues veprim enzimë. Sinteza e Q-10 është në mëlçi njerëzore, por me moshën aftësinë e trupit për të prodhuar P-10 bëhet më i vogël. Rezervat e saj mund të jetë replenished përdorur indian Rajs pije detit.

Oriz indian Detare ka pronat medicinale; ajo ul presionin e gjakut, rivendosjen e metabolizmit (humbje peshe), shkrin gurët në mëlçisë, fshikëz, veshkave, kripë në joints. Ajo ka efektin antibiotik dhe është përdorur për trajtimin e diabetit (sheqerit në procesin e fermentimit është tretur në komponente), sëmundjet e traktit gastrointestinal, kardiovaskulare, muskulor dhe sistemit nervor. Pini oriz indian Detare përdoret në mënyrë efektive për larje në hundë dhe fyt sëmundjeve ent. Veç kësaj, ajo rrit imunitetit, pezullojë zhvillimin e qelizave të kancerit dhe është përdorur në trajtimin e aterosklerozës.


Pini çaj kërpudha pak inferiore për vetitë shëruese, por edhe shumë të dobishme. Duhet të theksohet se shfaqja e pronave terapeutike të pije duhet të përballojë 7-8 ditë.
Për metabolizmin normale të trupit nevojë në ditë në 100 ml acid acetik. Në rreth 3-4 gota e kërpudhat çaj infuzion përmban vetëm një numër të tillë.
Për shembull, prania e njolla të bardha në thonjtë thotë se mungesa e natriumit, kalciumit, silicë. Nëse merret rregullisht (të paktën gjashtë muaj) infuzion i kërpudhat çaj, ky deficit mund të kompensohet.

Pronat medicinale e kërpudhat çaj provuar plotësisht dhe eksperimentale dhe hulumtime nga: rregullimin e florës zorrëve, detoxification, detoxification, të rivendosur ekuilibrin acid-alkaline, efektin e antibiotikut. Komentet nuk janë të nevojshme - është e nevojshme për të analizuar dhe të provoni.

Next zoogloea - kërpudha tibetiane qumësht - çaj relative kërpudha dhe oriz deti. Që me të vjen shumë pije e preferuar qumësht - kefir. Rrënjët gjuhën turke "CE" do të thotë "shëndetin". Kur krijimin kos dominuar nga acidit laktik, ashtu siç është se ka një efekt pozitiv mbi microflora zorrëve dhe mund të vonojë zhvillimin e baktereve putrefactive.

Studimi, i kryer nga mjekët rusë konfirmuan pronat shërimin e kos. Ky produkt qumështi i bazuar zoogloea dobishëm dhe rekomandohet për përdorim në një numër të sëmundjeve: sëmundjes periodontale, presionin e lartë të gjakut, rritjen e qelizave të kancerit, lodhje kronike, sëmundje dhe gurë fshikëz fshikëz e tëmthit dhe mëlçisë, ul imunitetin, probleme gastrointestinale traktit dhe sistemin nervor, zemrën.