Bimët Prona Kalanchoe për sëmundjet


Kjo bimë anti-inflamator, antibacterial, plagë shëruese e natyrshme, pronat hemostatic. Për trajtim duke përdorur lëng të marra nga gjethet (bimët mosha duhet të jetë së paku një vit). Pritini ato në një qese plastike dhe vendosi në frigorifer për shtatë ditë. Pastaj gjethet janë të grimcuar, lëng shtrydhur, të qëndrojë atë për dy ditë në një temperaturë prej 4-10 gradë otfyltrovыvayu, sterylyzuyu dhe ruan. Le të flasim për pronat më të madhe të mirë të bimëve Kalanchoe për sëmundjet!
Produkti me pronat e saj mund të vazhdojnë vit me temperaturë mbi 10 gradë. Lëng duhet të jetë i qartë ose kafe me një pezullim gjobë që është razbyvayuscheysya lehtë me dridhje. Lëng është shitur edhe në barnatoret në kapsula.


Për të parandaluar gripin, 2 herë në ditë 2 pika futur pronat lëng Kalanchoe në çdo vrimë hunde si ftohjet, grip përzierje 1: 1 me ujë dhe disa herë në fyt ditë shpëlarje. Në një të ftohtë 2-3 herë në ditë lubricates lëng të freskët mukozën e hundës ose të vë në swabs hundës sinus ngjyhet në lëng, apo do ta mbulojë atë, 1-2 pika në secilën vrimë hunde disa herë në ditë. Lëng bimët Kalanchoe pendor redukton mishrat e gjakderdhje dhe inflamacion të tyre, ka një efekt pozitiv në gojë mukozës. Shumë të dobishme ujit lëng e saj.


Lë më të ulët larë, prerë feta dhe shtrydh lëng me napë. Procedura e shpenzuar pas brushing 2 herë në ditë lëng të përgatitur fllad nga një shiringë. Kur gjakderdhje mishrat zhyt gishtin tuaj në lëng të freskët dhe masazh zonën e dhimbshme. Duart para procesit të alkoolit ose vodka. Në qoftë se këto procedura të bëni çdo ditë, gjendja e hirit të konsiderueshme të përmirësuar.

Kur venat me variçe dhe sëmundjet
E pra për infuzion Kalanchoe. Një gjysmë-litër shishe mbushur grimcuar gjethet e Kalanchoe buzë dhe pour vodka ose 70% alkool. Kapaciteti i vënë një javë në një vend të errët tronditur në mënyrë periodike. Këmbët në mbrëmje fshij nga këmbët deri në gjunjë dhe më lart. Dhimbja është e drejtë, por që u zhduk në rrjetin venoz, ju duhet përsëritur procedurën rregullisht për 4 muaj. Pak njerëz e dinë se gjethet e Kalanchoe mund të hani në sëmundje. Ata duhet të lahen mirë, të prerë në copa të vogla dhe të shtoni në sallatë patate dhe vinaigrettes. Nuk kombinon këqija copëtuar lë me kastravec të freskëta copëtuar, i aftë dhe prerë në kube të vogla peeled avokado. Për të plotësuar vitaminë sallatë mund të jetë 1 lugë lëng limoni dhe ndonjë vajra bimore.