Prona për trupin e njeriut brendshme termike


Winter - koha ftohtë i vitit, për shkak se si ai apo jo, dhe duhet të mendojnë për blerjen e rroba të ngrohta. Në vend të stockings trasha leshi dhe triko, dhe të shtrënguar t-shirts nën sot mund të veshin të brendshme termike - dritë, të rehatshme dhe të bukur. Dhe izolim më të mirë për dimër sapo është shpikur ende. Çfarë duhet të jenë vetitë e brendshme termike për trupin e njeriut?
Brendshme termike kombinon dy cilësi të rëndësishme: ajo është, së pari, heq lagështi nga trupi, kalon atë nëpërmjet vetë, pa shqetësuese djersë të zhduket nga lëkura, dhe, së dyti, ruan ngrohjes pa na lënë të ftohtë edhe në të ftohtë më ekstreme. Veshje e tillë është ideale për sportistët, gjuetarët, peshkatarë, por rehati është aq e lartë që do të ishte budallallëk të mos përdorin të gjitha këto cilësi në veshin e përditshme. Gjëja kryesore - për të zgjedhur të brendshme femrash të drejtë, pronat e të cilëve varet nga përbërjen dhe strukturën e indeve, duke siguruar hapësirën ajrore.Modifikimet brendshme termike me pronat e mirë për shumë e Njeriut - pantallona (bluza me mëngë të gjata ose të shkurtra, në krye të tank, pantallona të shkurtra, pantallona Ndryshe veshje konvencionale kap syri menjëherë -. Brendshme padukshme nën rrobat, mos na japin madhësinë dhe mos mbani të shtypur lëvizjet Llojet e ndryshme brendshme termike të caktuar për qëllime të ndryshme. Chystosherstyanoe ose linens pambuku vetëm mban ngrohtë e trupit tonë, por moderne dhe teknologjikisht më komplekse shtesë liri pëlhurë sintetike e largon djersën nga lëkura. Kjo është shpëtimi i madh në qoftë se ata kanë shëtitje të gjata ose të punojnë jashtë. . Mënyra më e lehtë për të blerë një grup të brendshme termike të dizajnuara për të luajtur sport zyyazykamy Ky brendshme ka dy shtresa - një shtresë e brendshme dhe të jashtme lagështithithës ruan ngrohjes.


Ekziston edhe një të brendshme tre-shtresa me pronat e mira për një njeri - Dy shtresat e jashtme bërë nga sintetike, dhe e ngjitur me trupin - nga materiale natyrore. Në rroba të tilla më të ngrohta, dhe më e rëndësishmja - të rehatshme për trupin. Përveç kësaj, rreziku zhduket sintetike alergji. Kur zgjedh të brendshme termike duhet, mbi të gjitha, i kushtoj vëmendje të rrobave. Termike Polypropylene mirë heq lagështi nga trupi, kështu që është e nevojshme për të zgjedhur ata që do të drejtuar një shumë, ski, rrota dhe madje edhe në mënyrë aktive djerse në rrugë. Një alternativë është për të blerë një grup të poliestër, por mbani në mend se saj lagështithithës më poshtë.


Më pak vitalitet diktojnë kërkesat e tyre: për të mbajtur ngrohtë gjatë shëtitjet nge apo këmbë të zgjatur në të ftohtë, është që të vishen në të brendshme me pronat e mira për të drejtat e polypropylene me shtimin e leshi ose pambuku. Kjo liri ka ngrohje të mirë. Megjithatë, materiale natyrore janë të njohur mirë aftësinë për të absorbuar lagështi, dhe 8 orë brendshme pushon për të kryer funksionin e tij izolues - fibrave laget nga djersa dhe ngrohjes në vend, në të kundërtën, kanë filluar për të gjeneruar të ftohtë. Gjëja kryesore - koha për të shkuar në dhomë.


Për përditshme veshin si qasje e zakonshme në parim, çdo brendshme. Nëse një qëndrimi të gjatë në rrugë nuk pritet, ajo është më mirë për të preferojnë rroba të bëra nga fibrat natyrore. Nëse dimri është shumë i ftohtë, kanë nevojë për një të brendshme të dendur endje nëse temperatura subzero mjaft të durueshëm, ju mund të zgjidhni një dritë dhe variacionet delikate. Nga rruga, i kushtoj vëmendje për cilësinë e prodhuara në mënyrë natyrale nga e cila liri është bërë. Flokët normale (Merino nuk gjoba) mund të jetë e lëkurës zhveshur për shumë gjemba, dhe në të vërtetë liri do të jetë më e ashpër dhe të vështirë. Por tonkosherstnoe rroba duhet të lahen, pothuajse pas çdo çorape, sepse ajo është shumë e lehtë të kontaminuar sebum dhe djersë. Dhe një detaj më e rëndësishme: të brendshme nuk duhet të shtypur ose të jetë shumë i lirë. Në mënyrë ideale, ajo ulet si një dorezë, por kjo nuk pengon. Për asgjë stesnyalo lëvizje dhe nuk shkelin rehati, zgjidhni një modele seamless. Pastaj "termos" trupi do të jetë pothuajse i padukshëm.