Arra janë të mira për njerëz të të gjitha moshave


Që nga kohët e lashta besonin se arra mund të përmirësojë në tru, sepse në Babiloni lashtë e ndaluar për të ngrënë njerëzit e zakonshëm arra, në mënyrë që ata nuk janë shumë të zgjuar. Arra janë të mira për njerëzit e të gjitha moshave si ata normalizuar metabolizmin, ndihmojnë trupin të luftojë infeksionet e ndryshme, për të përmirësuar gjendjen e lëkurës.
Ata të cilët janë dieting shpesh e dobishme për të përdorur arra, sepse ato përmbajnë yndyrna të shëndetshme, proteina dhe fibra. Përveç kësaj, arra shumë vitamina dhe minerale. Arra janë një rostiçeri e madhe, sepse ata shpejt njom dhe shuaj urinë. Ata janë gjithashtu në gjendje për të njom trupin me energji. Që arra kanë fibra, ata duhet tërësisht të bëj. Për të përfituar arra dhe nuk dëmtojnë e nevojshme për të kontrolluar numrin e tyre, më shumë se 100 gram arra në ditë nuk mund të hani, ata për më tepër edhe shumë të kënaqshme.


Arra janë ngrënë më të mirë veç e veç, ata nuk kombinohen me produkte të tjera. Ata janë të dobishme për njerëzit e të gjitha moshave, sepse ata kanë aftësinë për të ngadalësuar procesin e plakjes. Ato përmbajnë shumë lëndë ushqyese, duke përfshirë mineraleve të tilla si magnez, fosfor, kalcium, hekur dhe të tjerët.

Pronat e dobishme e fistikë. Kardiologët ju këshillojmë të hani sa më shpesh që të jetë e mundur fistikë, sepse ato forcojnë muskujt e zemrës dhe enët e gjakut të, dhe ata të ulur kolesterolin. Nutritionists besojnë se kjo arrë mund të ndihmojë në marrjen e shpëtoj peshë të tepërt. Norma e fistikë në ditë 25-30 g. Ata ende e dobishme në sëmundje të mëlçisë. Fistikë edhe eliminimin e përzier ndërsa toksikoz.

Pronat e dobishme e lajthi. Lajthi përmban pothuajse asnjë karbohidratet, por përmbajnë yndyrna të shëndetshme dhe proteina. Kur lodhje për të ngrënë mjaltë me lajthi. Në ditën në vend të marrë vetëm 10 copë. Është e rekomanduar për njerëzit me sëmundje të tilla: diabeti, venat me variçe, lodhje, urolithiasis, anemi.
Pronat e dobishme e bajame. Të gjitha beauticians janë këshilluar për të ngrënë rregullisht bajame. Beauticians quajtur bukurinë bajame arrë. Ajo ka analgjezik, enveloping, efekt plagë-shërimit. Vaj bajame është i dobishëm për të përdorur për njerëzit me kapsllëk kronik, sepse ajo ka një efekt laksativ. Kjo arrë është e dëshirueshme që të përdorin njerëzit që kanë sëmundje, urth, ulcerat, trashje, sëmundjeve të syrit, hipertension, anemi. Një grusht bajame do të sigurojë një trup të dobishme të pasura me vitamina, minerale, yndyrna të dobishme dhe proteina. Prandaj, pavarësisht nga mosha e tyre duhet të hani sa më shpesh të jetë e mundur.


Pronat e dobishme e badiava. Në shumë kikirikë acidit folik (vitamina B9). Një sasi e vogël e badiava forcon sistemin nervor dhe përmirëson kujtesën. Arra përmbajnë vitamina, minerale, acide yndyrore të pangopura, proteinat. Megjithatë, ne duhet të kujtojmë se alergji nuk mund të hani sa të ditës jo më shumë se '50
Pronat e dobishme e arre. Walnut përmban vitamina K, PP, E, C, Art. Gjurmë elemente: bakri, jod, kobalt, kalcium, kalium, magnez, fosfor, dhe hekur. Shumë acide yndyrore të dobishme. 4-5 arra në ditë është e dobishme për të përdorur për njerëz të të gjitha moshave.

Pronat e dobishme e shqeme. Shqeme ndihmon normalizimin proteina dhe yndyra metabolizmin në trup. Rrit funksionin mbrojtës, normalizes nivelet e kolesterolit në gjak. Më shumë i mirë përmban arrë jo e pjekur. Ne duhet të kujtojmë se ajo është shumë e kënaqshme, si në të gjitha arra të tjera, sepse ata nuk mund të hani më shumë se 50 gram në ditë. Ka një efekt pozitiv mbi njerëzit që kanë anemi, degjenerim, psoriasis. Gjithashtu shqeme ka aftësinë për të përmirësuar metabolizmin.

Pronat e dobishme e arra pishe. Ata me të drejtë mund të quhet udhëheqësit në krahasim me arra të tjera. Arra pishe përmbajnë më shumë se ushqyesve të tjera. Prandaj, nëse është e mundur, ata duhet të konsumohen çdo ditë nga grusht. Blej arra më mirë të mos pastruar. Arra pastruar prishet. Përveç kësaj, tregu mund të jetë e hidhur, e cila është jashtëzakonisht e padëshirueshme. Nga rruga, nëse arra të hidhura, kështu që ata janë të prishur. Ata kanë një shije të shkëlqyer të ëmbël, pa asnjë hidhërim. Fakti që ato janë të dobishme, nuk do të thotë se ata kanë nevojë për të ngrënë shumë, ata janë shumë të larta në kalorive, kështu që ata njerëz që kanë probleme me peshë të tepërt kanë nevojë për të ngrënë 25-30 gram dhe më të mirë në mëngjes.


Pronat e dobishme e arrë Brazil. Në Brazil arrë përmban vitamina dhe minerale, E, A, selen, thiamin, bakër, zink, hekur, magnez, fosfor, kalium dhe fibra. Vetëm dy arra ofrojnë normë ditore e selen në trup. Ne e dimë se Brazili kurë arra infertilitetit, përmirësimin e funksionit seksual, forcon sistemin imunitar.
Për ata që duan të humbin peshë dietë arrë u zhvilluar. Thelbi i dietë është për të zëvendësuar të gjitha yndyrnat arra dhe proteina, dhe arra përdorim si një burim i proteinave bimore dhe yndyrna të shëndetshme. Mëngjesi duhet të hani qull apo ndonjë tjetër me shtimin e një grusht arra. Për drekë, ju duhet të përgatisin një sallatë me arra pishe. Në drekë një grusht arra. Në darkë, arra, herbs dhe perimeve. Në këtë dietë ju mund të rri 3-4 ditë, në mënyrë periodike duke përsëritur atë. Madhësia pjesë duhet të jetë jo më shumë se 250.


Ata njerëz që ndjekin parimet e një dietë të shëndetshme dhe të jetesës mund të organizojmë një shumëllojshmëri të snacks dhe arra, çdo ditë e ndryshimit se trupi merr të gjitha vitaminat dhe mineralet e nevojshme atë, sepse secili avantazheve arrë.
Kur zgjedhjen e arra duhet të i kushtoj vëmendje të naturalness dhe freski. Arra pjekur zakonisht shije më të mirë, por ata nuk janë aq të dobishme si djathë. Fëmijët janë shumë të dobishme për të ngrënë një shumëllojshmëri të arra, kështu që ju duhet për të mësuar ata për të ngrënë rregullisht. Për fat të keq, shumë prindër kanë mësuar fëmijët të hanë biskota, patate të skuqura, ëmbëlsira dhe shfaqje të tjera nuk është e produkteve të dobishme. Por trupi i një fëmije se kurrë ka nevojë ushqyesve që janë kaq të pasura me arra.