Shumë i dobishëm për sallata e shëndetit të njeriut


Dashuria për salads shfaq në njerëzit është shumë, shumë të gjatë. Në kohët e lashta njerëzit besonin vetëm përzierje të dobishme e lë të ndryshme djegëse të bimëve. Kjo përzierje u zhvillua hudhër, mjaltë ose uthull. Kjo sallatë ndihmoi të tretet ushqime të yndyrshëm, dhe për njerëzit mbipeshë është një recetë e mirë për humbje peshe. Përveç kësaj, çdo sallatë perimesh - një burim i shëndetit. Emri "sallatë" vjen nga italianët - fjala do të thotë kripur. Sallatë - është një vegjetal se është përdorur zakonisht freskëta, si dhe gjethet e tij mund të veprojë si dekorim të ndonjë ushqimeve.


Sot, sallatë e konsiderojnë çdo melkonarezannыh kombinim dhe produkteve të përziera. Por kjo nuk është e vërtetë. Për një sallatë, sallatë më të shëndetshme duhet të përbëhet nga zarzavate dhe perime. Kjo sallatë përmban asnjë yndyrë dhe është e pasur me vitamina, minerale dhe fibra.
Salads shumë i dobishëm për shëndetin e njeriut janë ato salads që janë gatuar siç duhet dhe të merren siç duhet.
Në salads përmbajnë vitaminë B, përshpejtimin e metabolizmit tek njerëzit. Vitamina C ndihmon në parandalimin e ftohjet, si dhe sëmundjet infektive. Dhe Vitamina P forcon kapilarët dhe enët e gjakut. Sallatat janë shumë të pasura me minerale të tilla si kobalt, kalium, hekur, jod, zink dhe kalcium. Përdorimi i salads shumë të dobishme për të dy të rriturit dhe fëmijët.


Hekur, i cili është i pranishëm në një sallatë, ndërsa trupi, së bashku me klorofil stimulon formimin e gjakut, rritjen e fëmijët. Ky element si magnez është në gjendje për të rregulluar trurin dhe sistemin nervor. Në mënyrë të ngjashme, magnez dhe ka efekt hipnotik. Prandaj, në qoftë se ju doni ëndrra juaj ishte e fortë dhe të shëndetshëm, hani një sallatë për darkë.
Nëse ju bëni atë një rregull për të përgatitur dhe ngrënë një sallatë, ushqime të tilla do të pastruar trupin tuaj e toksinave që kanë akumuluar në të.

Megjithatë, për të përfituar nga sallatë ishte, ju duhet të mësojnë se si të përdorin atë dhe të ndiqni këto rregulla:

1. Kushdo që dëshiron për të humbur peshë sallatë gjethet mund të përdoret për ndonjë ushqim tjetër. Ata kanë aftësinë për të shpejt të mbushur stomakun dhe të shkaktojë një ndjenjë të ngopjes. Kalori saj i marule është 20 kalori.
2. salads Excellent kombinuar me peshk, ushqim deti, mish apo djathë. Po salads janë zhytur më të mirë.
3. Mos harroni se sallata nuk mund të pini ujë ose pije të tjera, veçanërisht në qoftë se shkumëzues! Që nga ajo mund të çojë në çrregullime të zorrëve, bloating ose simptome të tjera të pakëndshme.

4. Një tjetër rregull kur gatim sallatë - nuk mund të bëjnë sallatë zarzavate thikë për marule kanë aftësinë për të shpejt oksidonin pushim më të mirë në duart e tyre.
5. Koha më e mirë për të përdorur sallatë - një drekë apo darkë.

Kjo është një kohë e madhe e vitit për të përgatitur salads të ndryshme - vjeshtë. Ajo është e pasur me fruta dhe perime. Salads të dobishme dhe të shijshme në këtë sezon do të jetë sallatë me lëng karrota, kungull i ëmbël, pjepër aromatik, pour mollë. Shumë e vlerësuar lakër. Ajo është e pasur me vitamina, minerale dhe acide organike; mund të zvogëlojë nivelet e kolesterolit në gjak. Sidomos sallatë me lakër të dobishme atyre që vuajnë nga diabeti.

Shto sallatë patate është gjithashtu shumë i dobishëm. Ajo përmban sasi të mëdha të kaliumit, i cili ndihmon për të përmirësuar zemrën.
Sallatë me domate e rekomanduar për njerëzit që vuajnë nga obeziteti, vizion të dobët, anemi. Ky frut përmban lycopene, i cili është një antioxidant i fuqishëm dhe mund të zvogëlojë rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare. Për sallatë më të mirë të asimiluar me domate të saktë të mbushur vaj (luledielli apo ulliri).

Në sëmundjet e zorrëve është e përshtatshme shumë mirë sallatë me mollë. Sallatë e mollë kosi është e dobishme për njerëzit që vuajnë nga diabeti dhe trashje, dhe sallatë me varieteteve të ëmbël mollë - ata që kanë infeksion në veshka.

Duke folur për sallatë jeshile, gjethet e saj janë të dobishme për rritjen dhe zhvillimin e trupit të fëmijës. Është e dobishme për të shtuar enët sallatë të fëmijëve në sasi të vogla.
Mos hani sallatë, në qoftë se një person shfaqet përkeqësimi i ulçerë stomakut dhe Ulçera duodenale ose gastrit akut. Shtimi i tepruar i marule në dietë mund të ndikojnë në shëndetin e njerëzve që vuajnë nga astma dhe tuberkulozi.

Dhe tani më në receta sallatë të dobishme për shëndetin tonë.

Numri Recipe 1 kungull, sallatë pjepër me shtimin e mollë dhe limon
200 gram hekura kungull të papërpunuara (mundësisht të mëdha), shtoni 1 tbsp mjaltë dhe përzierje. Prerë në feta hollë 1 limoni, 200 gram shalqi pjekur dhe sa më shumë mollë. Të gjitha të vënë në një tas sallatë dhe ju mund të filloni vakt.

Numri Recipe 2 sallatë "Serb"
Domate të prera (4 copë), prej trangujve (2 artikuj), speca (1 pc) dhe prej qepëve (3 copë). Pastaj majdanoz i copëtuar, shtoni 4 tbsp vaj, 1 lugë gjelle uthull dhe një majë e kripë. Ftoh gati sallatë për 1 orë.


Recetë numër 3 sallatë zi rrush pa fara dhe panxhar
2 panxhar steamed prerë në shirita të hollë, shtoni gjysmë gotë e arra copëtuar, kopër copëtuar imët dhe majdanoz, 1 tbsp rrush pa fara i zi pure me sheqer. Sezonin me vaj ulliri të mirë, dhe ju mund të dekoroj një kernelit arre sallatë.

Sallatë recetë numër 4 "Zymushka" Pres një lakër pak dhe pure atë me lëng limoni, pastaj dërgojnë për një orë në frigorifer.
Shto një gotë me boronicë dhe mollë veshur 2. Mix gjithçka me salcë kosi dhe ju mund të sjellë në tryezë.


Sallatë Numri Recipe 5 "I ëmbëlsuar me mjaltë" Shumë e lehtë për të përgatitur, por shumë të dobishme. Merrni një trangujve pak. Pritini ato në feta të vogla dhe sezonin me mjaltë.

Dhe kjo nuk është e gjitha recetave sallatë të shëndetshme dhe të shijshme. Ju mund të eksperimentojnë me përzierjen perime të ndryshme, për aq kohë sa sallatë salcë nuk ishte majonezë, më e dyqan, dhe të naftës.
Monitor dietën tuaj dhe të qëndrojnë të shëndetshme!