Vajra esenciale kanë pronat aphrodisiacs


Tashmë doli se pothuajse 90% e informacionit që mund të ndikojnë ndjenjat kemi marrë nëpërmjet kuptimin e erë. Ajo rezulton se dashuria jonë ose nuk e pëlqejnë për njeriun në masë të madhe varet nga odors. Dhe flavors janë në mënyrë të barabartë dhe të grave dhe burrave.
Midis erë dhe seksualitetit janë të ndërlidhura ngushtë. Njerëzit me kuptim të mirë-zhvilluar e të nuhaturit, zakonisht nuk ka probleme në sferën seksuale. Por në qoftë se, për disa arsye, ndjenja juaj e erë nuk ju ndihmojë të theksoj dëshirën seksuale dhe dulls ndjeshmëri gjatë marrëdhënieve seksuale, atëherë vijnë në ndihmë të vajrave esenciale me pronat përforcues.


Vajra esenciale ndikojnë receptorët dhe të shkaktojë një impuls nervore që stimulon sekretimin e endorphins. Kjo "hormon lumturi" mund të rrisë jo vetëm dëshirën seksuale, por të gjitha ndjenjat që lindin gjatë raportit seksual - pasion erotik ndjeshmëri, ndjeshmëri. Ky efekt mund të ndodhë jo vetëm kur ne thith vajra esenciale nëpër hundë, dhe në kontakt me lëkurën. Duke pasur parasysh këtë, vajra esenciale kanë pronat aphrodisiacs janë përdorur shpesh gjatë masazh erotike.


Vajra esenciale klasike (fiziologjike)
Këto vajra stimulojnë gjëndrat endokrine, përmirësimin e qarkullimit të gjakut, të parandaluar derdhje e parakohshme, hiqni ftohtësi seksuale, vazhdojnë marrëdhënie, rritjen e potencë. Për vajra klasike përforcues përfshijnë si në vijim: Vetiver, Verbena, karafil, barbarozë, jasemini, xhenxhefil, ylang-ylang, selvi, kanellë, Neroli, arrëmyshk, mërsinën, dëllinjë, patchouli, Palmarosa, u rrit, rozmarinë, dru sandali, Citronella.

Ympressyonnыe vajra esenciale (psikotrope)

Ympressyonnыe vajra aphrodisiacs mund të rrisë dëshirën seksuale, rritjen e ndjeshmërisë erotik, pasion. Këto përfshijnë vajra: portokalli, grejpfrut, bergamot, palisandër, temjan, kedri, limon ëmbël, mandarinës, borzilok, mirrë, me pisha, i urtë, trumzë.

Veprimi i vajrave esenciale aphrodisiacs nuk janë të kufizuara për të tonin dhe për të rritur shkelje seksuale, ata mund të:
- nxjerr toksina;
- anestezinë;
- përmirësuar vitalitetin;
- rregullojë sistemet nervor dhe endokrine;

- rifreskoni dhe rinovimin e lëkurës;
- të punojë për përmirësimin e sistemit hormonal;
- të stimuluar qarkullimin e gjakut në organet legenit;
- të ndihmojë në luftën kundër dobësisë dhe ftohtësi seksuale.

Pronat e vajrave thelbësore aphrodisiacs
Me një përzgjedhje të madhe të vajrave thelbësore kanë prona aphrodisiacs, zgjidhni ato që ju zgjojë fantazitë erotike dhe nxeh dëshirë. Forcuar ndjenjat e tyre dhe për t'u dhënë atyre origjinalitet dhe pasion.
Ylang-ylang
Ndër të gjitha vajra aphrodisiacs, ylang-ylang zë nivelin më të lartë, kështu që para së gjithash i kushtoj vëmendjen tonë në të. Hidhërimi i tij me aromë lules Kullon ëmbëlsi të tillë që ngjall ndjeshmëri, duke shkaktuar diarre, stimulon dëshirën, lojra erotike jep perceptim të veçantë.

Bergamot
Vaj bergamot përdoret për masazh erotike për t'u çlodhur trupin tuaj dhe kundërsulm energjinë e tij seksuale. Ajo kujdeset dëshirën zgjohet, heq tensionin dhe "hap derën" për fantazitë më intime.
Byhardyya (portokalli hidhur)
Pra, të fuqishme dhe aroma e fortë që menjëherë thirrje për veprim. Burrat janë perceptuar shumë të ashpër, dhe reagimi nuk ka të bëjë kohë për të pritur. Përcaktimi, iniciativë, presioni - kjo natë ju nuk do të harrojnë shpejt.
Karafil
Me këtë aroma e suksesit, ju nuk do të ndiqen penalisht për fushëbetejë dështimi seksual. " Duke iu përgjigjur erë, trupi bëhet i ndjeshëm dhe të gatshëm për një orgazmë të ndritshme dhe të qëndrueshme.

Barbarozë
Përkundër faktit se era e barbarozë naftës thelbësore mund të prishin të dy partnerët, edhe pse ajo është e naftës më femërore, të destinuara për një grua të rritur dhe hulumtim. Aroma e saj është në gjendje të mbrojë nga një mendimet rutinë, të merrni për të ndjehen të rinj përsëri dhe të japin freski komunikimit erotike.
Jasemi
Jasmine është në gjendje për të eliminuar ftohtësi seksuale seksuale dhe impotenca. Relakson dhe ndihmon për të kapërcyer drojë, normalizimin hormonet, forcon pjekurinë, ndihmon për të kontrolluar derdhje e parakohshme. Ju do të përjetojnë një shumë të fun dhe të gëzojnë lodhje të këndshme.

Xhenxhefil
Ginger takon një vajrave mashkull përforcues. Ai është në gjendje për të rritur potencë pushim, nerv dhe besimin për të ngarkuar energji për bëmat e reja.
Kanellë
Ky vaj ka një stimulues, tonik dhe ngrohjes pronave. Parfum e saj rrit ndjeshmërinë, rikthen potencë, stimulon aktivitetin seksual. Ai shton në raport jo vetëm ngjyra të gjallë, por shton një mistikë të caktuar.
Borzilok
Burrat, vaj esencial, i cili me çdo njeri do të bëjë një dashnor në klasë të parë - të kualifikuar, i butë, i vëmendshëm dhe i ndjen partnerin e tij. Era e borzilok rrit ndjeshmërinë e zonave erotik.

Dëllinjë
Aroma e plastike dhe lëvizjet nuk dihet ende. Erë të çon në eksperimente të reja seksuale, postures dhe veprimet. Forcon burrëri, kështu që nuk lejon të ndaluar për një kohë të gjatë për të rivendosur erections përsëri.
Neroli
Rrit potencë, zgjon ndjeshmëri dhe vazhdon të gëzojë orgazmë. Aroma e nerolit krijon një atmosferë pozitive, heq nervozizëm dhe tension nervor. Është e rekomanduar për të thith jo vetëm gjatë marrëdhënieve seksuale, por në bazë të depresionit emocionale dhe gratë gjatë sindromi premenstrual (PMS).

Rose
Ndjeshme parfum, delikate e trëndafilit është më i përshtatshëm për të rinj dhe të papërvojë në dashuri partnerët e që u jep atyre një ashensor emocionale dhe qëndrim të kujdesshëm ndaj njëri-tjetrit. Vaj Rose është në gjendje të ulin tonet në mitër dhe efekt pozitiv në funksionin riprodhues të femrës.