Efektiviteti dhe përfitimet dietë lakër


Nutritionists dhe përkrahësit e ushqim të shëndetshëm ka mbrojtur gjithmonë mendimin se mishi duhet të përdoret me perime - atëherë ajo është zhytur mirë dhe sjell përfitime maksimale. Në prag të ditëve të ngrohta pranverore, ky është konsideruar vlerë gjithashtu se përdorimi i perimeve të pasqyruara në mënyrë të përkryer në figurën - dhe dëshirën e saj që të ketë një të bukur dhe të pakta. Ajo ka provuar kohë efikasitetin dhe përfitimet dietë lakër jo vetëm për shëndetin, por edhe për të ruajtur formën e mirë të trupit.
Kur dietë lakër janë të lejuar për të ngrënë dhe të freskëta dhe lakër turshi, si dhe të ziera, steamed. Për më tepër, jo domosdoshmërisht të hani vetëm një lakër - në natyrë ka shumë varieteteve të tjera nuk janë më pak të dobishme dhe ka shije të shkëlqyer. Për shembull, në Bruksel lakër janë shumë të pasura me vitaminë E, e cila është thelbësore për ruajtjen e bukurisë dhe të rinjve.Në lakër turshi përmban sasi të mëdha të vitaminës C, e cila tejkalon edhe përmbajtjen e saj në agrume. Efektiviteti dhe përfitimet e dietës në lakër provuar edhe për njerëzit me diabet: lakër ndihmon në zvogëlimin e glukozës në gjak dhe kolesterolin në gjak.
Në qoftë se ju vendosni për të humbur peshë me dietë lakër, të marrë atë një rregull për të pirë shumë ujë. Megjithatë, kjo kërkesë është e rëndësishme për çdo dietë dhe madje edhe dietë normale. Në ditë duhet të pini litra të paktën gjysma e ujit të pastër, çaj dhe kafe në llogaritjen nuk pranohen. Nga rruga, nutritionists kanë treguar se shpesh nga uria, ne shpesh ngatërrojnë etjen. Kur ju doni të hani, të pini një gotë me ujë, ndoshta ndjenjë të pakëndshme të shkaktuara nga mungesa e lëngjeve në trup.

Edhe kur dietë lakër është e nevojshme për të zvogëluar një futje të kripës.

Kalorive pak të përfshira në lakër. Por kjo nuk do të thotë se të gjitha varieteteve të tjera për të thënë "Jo!". Lakra Ushqimi iyazytsirno llogaritur për 10 ditë dhe gjatë kësaj kohe duhet të hani një dhe i njëjti enët dhe madje edhe në të njëjtën mënyrë çdo ditë. Nëse dietë shumë i mërzitshëm monoton lejohet vetëm të ndryshojë llojin e përdorur lakër.
Për efikasitetin dhe përfitimet e marra pas dietë lakër pajtueshmërisë ishin më të dukshme, ju respektojnë disa kërkesa të thjeshta. Gjatë mëngjes janë të lejuar për të pirë kafe, çaj (pa sheqer duhet), ujë mineral. Në mëngjes ju mund të përgatisë sallatë e lakër copëtuar dhe karrota, i ndrequr me vaj ulliri. Ju mund të përdorni dhe vaj të tjera perime. Ju mund të shtoni në sallatë gatuar viçi, peshk, mish pule.

Gjatë darkës lejuar për të ngrënë sallatë nga lakër të freskët ose pjesë lakër turshi. Shtoni në darkë vezë të ziera mund të jetë më mirë në qoftë se ajo është e shkurtat. Ju mund të ndryshojnë në mbrëmje dietë dhe fruta: mollë, fruta agrume, por banane.

Para se të shkojnë në shtrat për të mos hani rekomanduar, pavarësisht nga dietë apo mënyrë tradicionale e të ngrënit. Le vakt e fundit do të jetë jo më shumë se 3 orë para gjumit. Në mbrëmje ju mund të pini kefir.
Dietë Feature lakër është sallatë lakër që është e mundur në çdo sasi, nëse ka uri. Sallatë mund të rimbushet me majonezë, shtoni mustardë dhe ketchup. Në vend të kësaj sanduiçe mund të përtypni gjethet e lakër të freskët apo lakër turshi rostiçeri. Por në çdo rast ushqimi gjatë ditës nuk duhet të jetë më pak se katër.


Lakra Ushqimi do të tregojnë efektivitetin e saj dhe të përfitojnë në rast se në përputhje me të gjitha uyazyka saj. Një nga thelbësor - refuzimi i alkoolit.
Kur dietë lakër mund të kenë efekte të padëshirueshme, ndërlikimet e sëmundjeve të tilla si diabeti dhe mosfunksionim të veshkave. Nuk është e rekomanduar për të humbur peshë në një lakër për ata që kanë probleme me stomak ose zorrët. Me trashje të lëvizur në mënyrë dramatike në dietë lakër dhe kufizojnë veten për të ngrënë në këtë mënyrë është e pamundur.
Efektiviteti dhe përfitimet e humbje peshe në një lakër manifestuar në mënyrë dramatike. Pesha dhe yndyrë depozitat fillojë të bjerë në ditët e para, dhe javën e parë që ju mund të humbni deri në shtatë kilogramë. Por, pas javës së parë të shpejtë të humbur në masë të muskujve dhe, si ajo kërcënon sagging lëkurës, humbja e elasticitetit, shënon shtrirje dhe i butë. Prandaj, nutritionists nuk do të rekomandojë për të dietë lakër për të humbur peshë më shumë se dhjetë ditë. Ka mundësi, kur duke përdorur lakër dietë llogaritet në bazë mujore, por kjo dietë është zgjedhur duke marrë parasysh karakteristikat fiziologjike të secilit person.


Pas largimit peshë dietë lakër të humbur peshë është një kohë të gjatë në të njëjtën etiketë, ku ajo u mbyt. Nëse ju nuk jeni të humbur peshë në mënyrë dramatike bandës ndaluar të gjitha produktet në një herë, efekti do të ju lutemi kohë të gjatë.
Përfitimet e të hahet dietë lakër është se trupi është i ngopur me shumë vitamina që ai përmban. Lakra pastron trupin e toksinave të akumuluara dhe shpjegoi këtë duke thënë se humbjen e peshës pothuajse nuk konsumojnë kripë. Fibra të përfshira në gjethe lakre, përmirëson funksionin e zorrëve.


Promovon humbje peshe dhe përdorimin e lëng të freskët lakër. Është e rekomanduar për të marrë para ngrënies, gjysmë ore para se të keni ndërmend të keni drekë apo darkë. Për të përgatitur lëng nga lakër lë të freskëta zhytur në ujë, i kripur lehtë. Pas 10 minutash, ata duhet të tërheqë dhe të shtrydh mirë për të le gjethet lëng. Ajo është dehur në një formë të tillë të pastër, pa kripë ose sheqer. Një mënyrë e lehtë për të gatuaj lakër dietë lëng - shtrydh gjethet dhe lakër në shtrydhëse frutash e perimesh.
Lëng të freskët shumë minerale dhe vitamina. Ajo i ndihmon të djegur yndyrë dhe yndyrë tretje.

Nëse procesin e humbjes së peshës, me ndihmën e lakër vonuar për një kohë të gjatë, më shumë se një javë, ju do të duhet për të ndihmuar trupin të shërohet. Është e rekomanduar për të kryer restaurimin posaçërisht balancuar minerale dhe vitamina kompleks.