Snacks të shëndetshme dhe të dobishmeArtikulli i sotëm është i dedikuar për ushqim të shpejtë dhe të dobishme. Shpesh ndodh që thjesht nuk mund të gjejnë kohë ose vend për një vakt të plotë.
Për shembull, një student i jepet 15 minuta për të mbrojtur në radhë dhe të bëjë atë të hanë. Si në këtë situatë nuk do të thyejnë rregullat e të ngrënit shëndetshëm? Do të ndihmojë snacks shërbimeve.

Nëse besoni reklamat, mënyra ideale për të shpejt të shuar urinë është përdorimi i çokollatë apo ushqim të shpejtë. Por këto metoda nuk na interesojnë, sepse asgjë të përbashkët me ushqim të shëndetshëm që ata kanë.
Snacks të dobishme në punë


1. Unë preferoj fruta të parë. Ajo është e përshtatshme më së miri banane - ata janë shumë ushqyese dhe shumë i përshtatshëm për transportin. Fruta të shijshme të dobishme, që përmban shumë ujë dhe vitamina - rostiçeri përsosur. Asgjë më shumë për të shtuar.
2. kefir - një produkt i madh natyror. Por në naturalness e kos unë disi dyshoj për këtë. Zakonisht kos përmban aditiv të ndryshme që neutralizoj favor të tyre. Jo, unë nuk mendoj se kos është një produkt i rrezikshëm. Ndoshta disa prej tyre janë edhe të dobishme, por unë jap zërin tim për kos

3. arra dhe fruta të thata. Mirë dhe kalori, ato janë të kombinuara mirë me fruta apo shtuar në kos ose kos - do të jetë e shijshme.
4. Tani duke mbajtur një batonchik fruta të quajtur "Frutylad." Çdo gjë që pengon mua është prania në E202 saj përbërjen shtesë. Por kudo shkruaj se kjo është industria më e sigurt ruajtës. Pra përfshijnë fruta snacks listën tonë të snacks të shëndetshme.
5. Disa sheshet e çokollatë e errët do të jetë një shtesë e mirë për çdo të produkteve të mësipërme.Snacks të dobishme ndërtimin e


1. Sallatat nga perime ose fruta. Përdorni përbërësit sallatë vetëm të freskëta dhe ju merrni gjellë të shëndetshme dhe të shijshme. Në kazan kuzhinier gatim merr më pak se 15 minuta.
2. Cheese. Nëse ju preferoni yndyrë, atëherë ju mund të shtoni atë fruta arra ose të thata për të përmirësuar shijen.
3. Sandwiches me kokërr bukë të freskët dhe djathë. Këto dy produkt i dobishëm në mënyrë të përkryer së bashku.
4. Muesli - një tjetër alternativë e mirë rostiçeri të shëndetshme. Drithëra të cilësisë së lartë janë produkt të ekuilibruar.

Kushtet e snacking shëndetshme:nuk nxitojnë;
mos hanë në lëvizje;
Lani duart përpara se të hahet, dhe në qoftë se nuk ka mundësi të tillë, atëherë përdorni një leckë të lagur apo një lëng të veçantë;
vidstoronytesya e rasteve, nuk hanë dhe në të njëjtën kohë me kompjuterin. Ushqimi është tretur keq dhe efikasiteti gjithashtu ul. Çdo gjë ka kohën e vet;
Rostiçeri e dëshirueshme që të pini një gotë me ujë.E pra, si ju, kjo alternativë e ushqimit dhe karamele bare shpejtë? Nga rruga që unë dua të tërheq vëmendjen për komponentin ekonomike. Në tim kotëletë sanduiç universitar me origjinë të panjohur është një mesatare prej 50 rubla. Për të holla ju mund të bleni më shumë se një kilogram banane apo gjysmë litër kefir.

Dhe në qoftë se ju keni diçka për të shtuar në listën time, të jetë i sigurt për të na tregoni në lidhje me atë në komente.