Aplikimi dhe vetitë shëruese të Aspen


Në njerëz, Aspen, pemë vampir dhe besoj se ka një perceptim në mesin e njerëzve se kjo pemë ekstrakte energji nga personi. Aspen apo plep dridhur zakonisht, pema ka dy tituj, mund të gjendet në brigjet e rezervuarëve të ndryshme, kënetave dhe gryka. Pemë të formojnë një familje të tërë dhe janë pjesë e pyjeve të përziera me pemë halore të tjera gjetherënës. Aspen - dru-mbijetuar, nganjëherë ajo mund të jetë deri në moshën 150 vjet, por më së shumti ajo jeton 80-90 vjet. Rrënja e pemës është nëntokësore të thellë, duke krijuar procese pasur rrënjë. Leh e dritës ri osynok gjelbër dhe nganjëherë gri-jeshile, të qetë, çdo vit ajo merr errët dhe të plasaritur. Lulëzuar Aspen në pranverë, lule të vogla dhe që s'bie në sy në një palë vathë. Aplikimi dhe shërimin pronat e Aspen njohur mirë. Për shkak të pronave të saj shëruese, Aspen është përdorur në mjekësinë popullore dhe në industri janë përdorur për të marrë ngjyrat e verdhë dhe të gjelbër. Pranvera, bletët mbledhin polen nga lule dhe veshkave - zam, e cila është përpunuar pastaj në Propolisi.


Njerëzit besojnë pemë Aspen, e cila cakton vdekjen. Nuk është çudi në kohët e lashta ishin me kunjat Aspen Ti të keqen kthe dhe frymërat e liga nga një njeri. Në disa fshatra ende mbetur në oborre Aspen aksione, të cilat mbrojnë jetën e njerëzve, pronës dhe kafshët nga syri i keq. Nga rruga, kalon, në ditët e vjetër, shkurtuar gjithashtu nga Aspen, duke besuar se sëmundje dhe fatkeqësi do të anashkalojë anën e njeriut, duke kryqin. Shkenca provuar, Aspen thith energji negative dhe e pastron atmosferë njeriut nga ndikimet e dëmshme. Periodikisht vizituar GROVE Aspen për të hequr qafe e disa sëmundjeve dhe pastruar nga syri i keq dhe prishje. Këto cilësi jo vetëm që kanë jetuar pemë, por prodhimet e saj janë prodhuar. Me pemë Aspen për të ndërtuar dush të mirë, belveder ose edhe. Në puset me Aspen prerë, uji kurrë të fillojë myk, uji do të jetë gjithmonë i pastër dhe transparente.


Siç u përmend më lart, me Aspen mund të shpëtoj nga shumë sëmundje. Dhe kjo është vërtetuar nga shkenca. Në fshatra, ga filluan të flasin në Aspen dentare dhe dhimbje koke. Për ta bërë këtë ju duhet për të shkurtuar Aspen leh trekëndësh, fshij ato mishrat deri në momentin ende nuk e ka kryer gjak. Pas kësaj procedure, dhimbje dhëmbi të shkojnë larg më shumë të drejta dhe nuk e kujdesit. Kur dhimbje koke të aplikojnë të njëjtën leh Aspen, por ajo është mjaft e thjeshtë për të bashkëngjitni për ballin apo tempujt e personit që ankohet sëmundjeje.

Në konvulsione, Aspen kunj nevojë për të vënë duart tuaja apo këmbët dhe të lënë ata në këtë pozicion për 10-15 minuta, le gjymtyrë ngërç. Pas trajtimit, përdorimit Aspen, ajo duhet të jetë sa më shpejt të jetë e mundur për të hequr nga lokalet, vetëm të bëjë rrugë. Sepse Aspen jo vetëm vret sëmundjen, ajo dobëson dhe energji të shëndetshme njerëzore. Pra, momenti i trajtimit duhet të reduktohet në minimum, sapo një person bëhet trajtim më e lehtë duhet të ndalojë, në mënyrë që pacienti të mund të humbasin fuqinë e tyre. E pra, në qoftë se ju ende trajtoni grenzë vonuar ose thjesht nuk mbjellin largohet menjëherë nga shtëpia, ju trup thjesht ligët për mjekët pemë: thupër ose lisi apo të mbajë në degët e duart e tyre. Shëndet të mirë do të kthehet së shpejti.


Për shkak të pronave të saj shëruese, Aspen përdoren në sëmundje të tilla si djegie, inflamacion i mukozës së hundës, gojën dhe fytin. Supë bërë nga leh e Aspen, të ndihmojë në luftën pagjumësi, zbut sistemin nervor. Në lëvoren dhe gjethe e Aspen në numër të madh përmbante: aspirina natyrore. Pra decoctions dhe infusions e këtyre pjesëve Aspen mund të merret në një temperaturë të lartë të trupit, grip dhe ftohjet.

Ne gjithashtu duhet të theksohet buds Aspen që me të vërtetë kanë pronat e shërimit. Nuancë Alkooli bërë nga buds Aspen, suppresses këtë armik keqe si Staphylococcus aureus, i cili i nënshtrohet vetëm antibiotikët. Përveç kësaj, përmes buds Aspen, ju mund të shpëtoj nga Pseudomonas aeruginosa zorrëve-tifoide baktereve.


Infuzion bërë nga leh e Aspen, përdoret për të trajtuar ftohjet, grip, ethe, dhimbje në nyje. Për trajtimin e reumatizmi, artrit, vlon, kone përdhes, dhe hemorrhoidal, Aspen lë të rinj grimcuar dhe shpojnë juve me ujë të valë, pastaj të aplikuar në vendet e prekura si një kompresë.
Kur vaj lëkurës ekzemë përgatitur me Aspen hirit leh. 2 tbsp Ash rubbed me të njëjtën sasi të sallo shkrirë. Vaj përfunduar ruhen në frigorifer dhe të përdoret dy herë në ditë, fërkim të lëkurës të prekur.


Kur pagjumësi dhe lodhje nervor të përgatisë një zierje e gjethet e Aspen. 1 tbsp lë copëtuar derdh një gotë me ujë të valë, vihet në zjarr dhe vlim për 10 minuta. Zierje gati filtruar dhe të aplikojnë 2 lugë tri herë në ditë.
Druri lëng smeared lythat, lyth dhe herpes. Procedura duhet të përsëritet 5 herë në ditë. Disa ditë më vonë lythat dhe lyth errësuar dhe plotësisht të zhduken në shpejtësi. Yndyrat Qere për të kuruar.

Alkooli tretësirë ​​e leh është e rekomanduar për të marrë njerëzit me prostatitis kronike dhe fazën fillestare të adenoma e prostatës. Për 30-40 pika tretësirë ​​tretur në 1 tbsp ujit dhe të marrë 2-3 herë në ditë.