Lakër turshi është e dobishme për shëndetin


Tradicionalisht, lakër shfaqet në tavolinat tona në kohë zyyazykay. Ajo mund të hahet si një pjatë të veçantë, dhe mund të shtohet në salads për enët kryesore, supave gatuaj dhe borscht. Lakër turshi quajtur burim i shëndetit, ka një sasi të madhe të pasura me vitamina dhe minerale që organizmi ynë në kohë të ftohtë. Lakër turshi e mirë për ju, kjo deklaratë është e bindur James Cook, navigator anglisht, i cili besonte se çelësi për ekspeditën e tij të suksesshëm circumnavigation takon asaj. Vlera ushqyese lakër turshi përcaktohet përfshira aty acidit organik - qumështit, karbohidratet, azotit dhe minerale komponimet dhe substancave biologjikisht aktive. Në lakër turshi përmban sasi të mëdha të vitaminave C, K, B1 B2 B3 B6 dhe B12. Dhe një numër i mineraleve të tilla si kalium, natrium, kalcium, silic, zink, bor, fosfor, squfur, hekur dhe bakër.


Lakër turshi gjithashtu është i dobishëm në atë që ajo përmban vitaminë rralla U, e cila ka veti antiulcer. Shëllirë lakër turshi ka një efekt rinovimin dhe është përdorur si një të mirë kozmetike dhe zbardhues agjent. Lakër turshi rrit rezistencën ndaj stresit, aktivizon metabolizmin, rregullon metabolizmin yndyrë në trup dhe ndihmon për rinovimin e indeve. Përfshira në atë vitaminë B6 domosdoshmërisht e nevojshme të trupit të tretet proteina, e cila është e vështirë që të tretet në trup. Vitamina B12 dhe niacin përfshira në lakër turshi të promovuar ruajtjen dhe ngritjen e humor të mirë, qartësia e mendimit, të përmirësuar kujtesën. Rregullisht duke lakër turshi ushqim mund të luftuar plakjen, për të përmirësuar flokët tuaj dhe për të forcuar thonjtë.


Në kohët e lashta vërehet se lakër ndihmon pastruar zorrët. Për shkak të përmbajtjes në të acideve laktik dhe acetik në zorrë dhe ul penguar rritjen e baktereve të dëmshme dhe të kalbur. Lëng lakër turshi aktivizon tretjen, përmirëson oreksin. Ai madje merret me gojë për qëllime terapeutike. Merrni agjërimin lakër turshi lëng është i nevojshëm për gjysmë ore para ngrënies për gjysmën e një gotë. Ndryshe gatuar nga lëng të freskët lakër përmban fibra trashë, e cila shkakton ënjtje e stomakut dhe zorrët.


Lakër turshi duhet rregullisht të përfshijë një rënie në kohë zyyazykay, duke e përdorur atë në ushqim mund të lehtësojë sulmet e astmës. E dobishme të hahet e saj dhe me hipo - dhe avitaminosis, për shkak të sasi të madhe të vitaminave të përfshira në to.

Lakër turshi dhe lufta e saj e madhe me shëllirë dysbiosis, kështu që përdorimi i saj është jashtëzakonisht i rëndësishëm për njerëzit që vuajnë nga sëmundjet e traktit gastrointestinal.
Lakër turshi është e rekomanduar për të përdorur në sëmundjet e zgavrën me gojë, veçanërisht në sëmundjet periodontale. Ju mund të hani 3 lugë 3 herë në ditë ose në gojë pije lakër shëllirë.


Mirë lakër turshi për shëndetin, sidomos në zyyazykay kur vitamina jo të mjaftueshme dhe shumë ftohjet infektuese. Kur vitaminë mangësi dhe humbja e fuqisë duhet të përzihen me 250 ml lakër turshi shëllirë dhe të njëjtin lëng domate, shtoni gjysmë gotë me ujë të valë dhe 1 tbsp lëng limoni dhe mjaltë. Pije duhet të ndahet në dy pjesë dhe do të marrë 2 herë në mëngjesin e ditës dhe në mbrëmje.

Kur dhimbje koke dhe migraines në ballin e tij dhe tempujt vënë gjethet lakër turshi, lehtë shtrydh e shëllirë. Dërgo ato për të paktën gjysmë ore, pastaj hiqet. Kjo metodë ndihmon njerëzit e vjetër me dhimbje koke.

Lëng lakër turshi është e rekomanduar për njerëzit me një rënie në potencë, është e nevojshme për të marrë 1/2 filxhan 3 herë në ditë për një muaj, pastaj muaj pushim dhe përsërisin kursin dy herë.

Por jo aq e lehtë për të gatuaj lakër turshi saktë. Shumë amvise përdorimi është përshpejtuar metodat starters duke shtuar acid limoni, bukë thekre kore dhe uthull. Kjo siguri do të vërë të shijshme, por jo aq të përgatitur nuk ka vendosur të drejtën e vitaminave dhe mineraleve në mënyrë të domosdoshme për shëndetin tonë. Në një lakër nuk formojne acid laktik, i cili ka veti veta të dobishme.


Për lakër turshi sjellë përfitime shëndetësore për të mirë të varieteteve fund lakër, në çdo rast jo e ngrirë. Në lakër thartuar është e dëshirueshme për të vëzhguar përmasa e mëposhtme: 10 kg lakër, 1 kg karrota, 200 gram kripë. Pije alkoolike ajo duhet të jetë në të pastër fuçi thatë tas smalt ose qelqi kavanoza. Në kontejnerë kompakt fort lakër nevojë për lirimin e lëng. Në krye të vënë një fitil. Për largimin e gazeve lakër përshkon disa herë me një shkop druri. Mbani përfunduar lakër turshi duhet në lidhje me zero. Për këtë i përshtatshëm si një frigorifer dhe një bodrum.


Por, pavarësisht nga të gjitha pronat e saj të dobishme, lakër turshi kundërindikuar në sëmundje të veshkave, tensionit të lartë dhe të gurëve të tëmthit.