Green Tea pije e shëndetshme për njeriun


Kineze e lashtë konsiderohet çaj jeshil si një pije dhe mjekësi. Kur përzierja çaj grimcuar me bimëve të ndryshme ata patën pije shumë të hidhur. Përdorur këtë zierje për të marrë efektin e dëshiruar në kënaqësi nuk përmendet. Por pas pak kohe u bë e qartë se është e nevojshme për të bërë çaj në sasi të mjaftueshme dhe me shumë kujdes, e përdorin atë rregullisht dhe të gjitha pronat e dobishme e çaj duket shumë më mirë. Pajtohem pini çaj jeshil shijshme shumë nicer se supë hidhur gatuar gjelbër.


Kështu, përfitimet e çajit të gjelbër. Kina ka shkruar shumë libra që të pini çaj jeshil të dobishme për njerëzit. Prandaj, kinezët nuk dyshoj të mirat e çajit të gjelbër, dhe duke i pyetur ata për këtë, ju vetëm shikoni fytyrat e tyre buzëqeshje. Ata marrin këtë pije shpesh. Kur ata flasin për të mirat e çajit të gjelbër, që ju keni në mendje që pinë çaj thjesht nuk duket shumë sëmundjeve. Për shembull, statistikat raporton se në Kinë e një goditje apo sulm në zemër vret shumë më pak njerëz se sa në vendet e tjera. Duhet të theksohet se mjekësi tradicionale në këtë monedhë vend dhe popullor. Duke ditur këtë, ne mund të në një mënyrë të ndryshme për të parë në çaj jeshil, dhe për të ndryshuar qëndrimin e tij.


Parandalimi dhe trajtimi duke përdorur metoda të vjetra është themeli i mjekësisë kineze.
Pra, ky produkt pastron trupin, duke ndihmuar për të sjellë toksina, radionuclides dhe toksina. Mrekullueshëm ndihmon për të forcuar dhe të pastruar muret e capillaries dhe enëve të gjakut, i cili ndihmon të barazuar presionin dhe duke eleminuar problemet që lidhen me sistemin kardiovaskular. Si pjesë e pije është një sasi të madhe të pasura me vitamina të dobishme dhe mikroelemente. Nëse ju besoni kërkime, atëherë ajo është rreth 300 deri 700 substanca të ndryshme aktive të dobishme për njeriun.


Çaj Dëmtimi gjelbër. Njerëzit më të mëdha telashe të marrë çaj cilësi të dobët. Ajo nuk është si bimë çaj, dhe pirja pahijshme, nepomirnosti në përdorimin e këtij produkti dhe të injoruar të gjitha rekomandimet dhe traditat e lidhura me pirë çaj jeshil. Edhe nga një vdekje e thjeshtë me ujë mund të ndodhë, të hahet të paktën një herë për të pirë 7-10 litra. Ose të hani në një kohë kur rreth 250 g kripë gjithashtu vjen vdekja. Prandaj, duke marrë çaj në përmasa të moderuar, ne mund të ruajtur shëndetin e tyre pa shkaktuar atë ndonjë dëm.


Si është i lidhur çaj me presion? Nëse ka një tendencë për presion të lartë, ajo duhet të jetë shumë i kujdesshëm dhe qëndrim i përmbajtur në përdorimin e çajit të gjelbër. Kontrollon ndikimi pi trupi ndjek. Merrni një filxhan të përgatitur çaj të vogël dhe pini atë, prisni për rreth 15 minuta, dhe tani vlerësojnë shëndetin e tyre. Nëse ju nuk e bëni rrit presion, ju mund të sigurtë të pini çaj pas moderim. Vazhdimi me kohë çaj të rregullt, amplitudë hedhje presioni juaj mund të bjerë, që ulur ndjeshëm frekuencën e tyre. Kështu disa vjet krejt e mundur për të hequr qafe e presionit të problemit.

Ushqimi dhe çaj jeshil? Ne mund të themi se çdo çaj ndihmon të humbni peshë. Por nëse hahet ëmbëlsira dhe pasta, nuk ka çaj nuk ndihmojnë. Shkarko fund është se çaji jeshil rrit tonin e mirë trupit, të ndihmojë të sjellë toksina dhe të rënda për të tretet ushqimi. Përveç kësaj pije pothuajse çdo dietë do të jetë e këndshme dhe ju mund të gëzojnë rezultatet. Por mos harroni, çaji jeshil nuk është zgjidhja. Nuk ka nevojë të mendoni se ajo është e lehtë për të përballuar me majonezë ose karamele, buns apo pije të gazuara.


Çfarë është çaji më i mirë? Gjëja më e vlefshme në çaj jeshil është freski e saj, kështu duke u përgjigjur në pyetjen, thonë me guxim, çaji i freskët është më e mira. Kur është fjala për freski, ajo duhet të mblidhet këtë vit, ndërsa kjo nuk ka rëndësi se cili shumëllojshmëri.
Duke pasur parasysh shijen e produktit, debati mbi këtë çështje është ende në vazhdim. Për shembull, në Kinë kanë preferencat e tyre. Pas të gjitha, ka shumë lloje të çajit të rritur ato në territore të ndryshme, argumenti në mënyrë vendimtare që çaji është një tastier shijen tuaj dhe preferencat.

Cilat janë varietetet e çajit të gjelbër? Varieteteve më të njohura në Kinë është Ching Lun. Për të rritur më shumë se 40 lloje të ndryshme të çajit shkurret. Kjo bën të mundur për të marrë një larmi të madhe të flavors, të cilat mund të goditur çdo tifoz të pije. Përveç kësaj ka shumë varieteteve të tjera në dispozicion për konsumatorët.

Sa shpesh mund të pini çaj? Në një kazan prej 100 ml do të marrë rreth 3-4 metra (rreth 1 lugë gjelle) e çajit të thatë. Ajo mund të krijoj deri në 5 herë, në mënyrë që rezultati do të jetë standardi ynë 2 gota. Në shtëpi ajo mund të krijoj çaj disa herë në ditë, kjo do të thotë se të shkojnë rreth 15 g çaj thatë. Ajo duhet të mbahet mend që përfitojnë nga përdorimi i kësaj pije duhet të pini të paktën 1 herë në ditë. Në këtë rast, të gjitha substancat aktive të përfshira në çaj, do të fillojë punën e tij. Pra, ditë ne do të shkojmë rreth 4 g gjethe të thata. Zavaryvshy disa herë si rezultat ne kemi marrë një shumë të gota të çajit të gjelbër. Efekti i çajit është më i rëndësishëm për pirja e tretë, kështu që duhet të bëjë çaj të paktën tre herë në ditë.


Përfundim. Është provuar pije mjaft e dobishme, sidomos i freskët. Dhe kjo ishte dhe gjithmonë të blerë çaj të freskët, pini atë rregullisht, brewed si duhet. Pastaj merrni shije të dobishme, aromatike dhe e shkëlqyer e pije.