Guri Shungite dhe pronat e saj - përdorimi shunhyta në shtëpi



Shung - të ngjashme me qymyr mineral zi. Speciet që përmban ajo është rezultat i shtetit ndërmjetme në tranzicion amfornoho grafit karbonit. Shung më shumë se 90% e komponimeve karboni hidrogjen, oksigjen, azot, squfur. A nuk e përjashton papastërtitë e nikelit, molibden, tungsten, selen. Emri rrjedh nga emri mineral Shunha të fshatit që në Karelia në bregun e liqenit Onega. Pronat e dobishme shunhyta kryesisht për shkak të aftësisë së saj të lartë për të thithur nga mjedisi i substancave të rrezikshme që mund të përdoret si një filtër të shkëlqyer të ujit. Një gur i dobishëm ka veprim baktericid, të gatshme formon komponimet me substanca të tjera. Ajo është treguar për të mbrojtur kundër efekteve të dëmshme të fushave elektromagnetike të pajisjeve shtëpiake, duke përfshirë telefonat celularë, si dhe duke vizituar zonat geopathic.


Si për të identifikuar shunhyta rreme


Nuk është sekret se në vend që të prodhojnë një mineral për t'i dhënë atij prezantim dhe pastaj të ofrojë klientëve shumë më e lehtë për të shitur një të rreme. Sidomos në qoftë se blerësi nuk shihet shungit. Sigurisht, pronat e dobishme e kësaj blerje nuk janë në dispozicion. Si mund të vërteta ose të rreme shungite gur?
Është shumë e thjeshtë. Mjafton për të përdorur pronën e vërtetë guri për të kryer aktuale elektrike. Nëse ju lidheni kjo Shungites një nga polet e baterive, dhe pol tjetër - e llambë elektrik dore, pastaj në fund llambë cap e minerale, ndizet dritë. Në qoftë se kjo është një vepër e falsifikuar ose propozoj schungite në të cilën terapeutik përmbajtja mineral është i vogël, të lehta në dritë deri.

Përdorimi i shunhyta guri në shtëpi



Duke përdorur vetitë kurë guri e sëmundjeve të ndryshme, ajo mund të përgatisë ujin shunhytovu. Kjo ndihmon për të hequr qafe:
gastrit;
mostretje;
otitis media;
alergji të llojeve të ndryshme;
astma;
diabeti;
cholecystitis;
cholelithiasis dhe fshikëz e tëmthit sëmundje;
anemia dhe sëmundje të sistemit qarkullues;
mëlçinë dhe veshkat;
pankreatitit, dhe sëmundjet e pankreasit;
Imuniteti dobësuar;
sëmundjet e zemrës dhe enëve të gjakut;
sëmundjet e nervor, muskulor dhe sistemet urogjenital;

sindromi i lodhjes kronike.
Pije Shunhytovu ujë, gatuaj ushqimin e saj, e përdorur për qëllime kozmetike, të bëjë Inhalations, fasha dhe banjot. Është e dobishme të ujit bimët dhe kafshët prodhuar pronat e saj terapeutike të ndihmojë në lehtësimin e hangover. Në mënyrë për të parandaluar dobishme për të pirë 3 gota infused përditshme të ujit mineral.

Prona shunhyta për ujë



Stone shungit pronën për të hequr plumbin nga uji, Organics dëmshme, erë dhe shije, të pastër atë nga papastërtitë dhe pezullime të ndryshme.

Para gatimit gurë schungite ujit pastrohen, mundësisht me një furçë. Ju duhet të 300-500h gurë. Ata janë të vendosur në tre-litër jar dhe derdhi ujë të ftohtë nga tap. Vetëm një orë e gjysmë fillon pastrimi. Edhe në një periudhë kaq të shkurtër kohe, numri i streptokokeve zvogëlohet njëqind herë.
Pas tri ditësh përmbajtja drenazhuar me kujdes në një enë të pastër. Ajo është përdorur më së miri brenda tri ditësh. Pas valë pronat kryesore medicinale janë të ruajtura.
Bilanci - rreth një pintë - rekomandohet që të bashkojë, sepse ka shumë ndotesve. Gurë të lajë dhe të vënë mbush grumbull të re.

Për pronat e dobishme e gurë të mëdhenj kanë qenë të efektshme, çdo gjashtë muaj, sipërfaqja e tyre pastrohen rekomanduar letër zmerile gjobë, pastaj të lajë tërësisht. Nëse infuzion përdorur gurë të vegjël, gjashtë muaj, ata duhet të zëvendësohen me të reja.
Kur mos e përdorni shunhytovu ujit
Përkundër faktit se të lëngshme të dobishme nuk irritojë mukozës dhe nuk është toksik, duhet të përmbahen nga përdorimi i tij në rastin e tumoreve, rëndim i sëmundjeve të sistemit kardiovaskular, inflamacion të ndryshme dhe ndjeshmëria ndaj clots gjakut.

Shungite Stone në cosmetology


Kur larja pronat e dobishme e ujit schungite e bën lëkurën të zhdërvjellët, të butë, të zbehet linjat e bukura, puçrra fytyre dhe blackheads. Flokët bëhet e trashë dhe zbokth errët zhduket, mund të shkojnë gri.
Për të përmirësuar shëndetin, lehtësimin e stresit dhe lodhjes, përmirësimin e qarkullimit të gjakut, të çara dhe vonimin e hershme të mëngjesit në trup, duke u shpëtoj ekzemë ose kërpudhat shunhitovye të dobishme për të marrë një dush. Trajtimit kryer 10-20 minuta në ditë.
Për të përgatitur dush për 10 minuta duhet të heqë çantën e saj të 300g gurë të vegjël minerale.

Trajtimi i sëmundjeve të ndryshme shunhyta


Në rastin e ftohjet, sëmundjet e fytit, hundë i lëngshëm, inflamacion në shpëlarje gojën është e dobishme për të kryer ujë të ngrohtë schungite.
Të rriturit mund të bëjnë inhalimi me avull (fëmijët inhalimi me avull kundërindikuar për shkak të rrezikut të djeg). Shunhytovu sjellë ujë pothuajse një çiban disa minuta dhe merrni frymë avujt e saj.
Pronat medicinale kompresa infused me ujë të dobishme guri të përshpejtojë shërimin, reduktuar calluses, duke ndihmuar terhiq djegiet më të shpejtë.