Ushqim i dobishëm për trupin e njeriut


Njeriu modern nuk është konsideruar si një burim të ushqimit dhe energjisë plastike. Shumë ushqim duke përdorur jo vetëm duke u përpjekur për të kënaqur urinë fiziologjik, por edhe lag probleme emocionale, "kap" dashuri pashpërblyerë, dështimi në punë ose mungesa banale e të kuptuarit të të tjerëve. Trupi disorientation, e cila kishte për procesin ushqim edhe kur ajo nuk kërkon të çon në metabolike të rëndë dhe çrregullime hormonale dhe stres të vazhdueshëm janë nganjëherë arsyeja se trupi i njeriut është duke u përpjekur të aksioneve deri në energji dhe ujë në formën e yndyrë atë dietë dhe të fitojë fizike ushtrimi nuk është e lehtë. Çfarë duhet të jetë më e dobishme për ushqim e njeriut?


Dita e ushqimit të shëndetshëm - është një rast i rëndë për të reflektuar dhe të kuptojë se qelizat e trupit tonë janë ndërtuar me materiale që kemi për të ofruar atij një vakt. , Të përpunuara ushqim dhe energji përfitim të varfër sa nuk është në vetvete, kjo nuk e bën të nevojshme për trupin, sasi të mëdha të sistemeve enzimë mbingarkesë traktit digjestiv dhe t'i përvëlojë. Teknologë e di se çdo fazë e ushqimit të përpunimit zvogëlon vlerën e saj ushqyese dhe të energjisë, nganjëherë në masë të madhe. Si rezultat, prodhimi marrim ashtuquajtura "kalori boshe", që është e padobishme në aspektin e kuptimin produkteve biologjike. Këto produkte janë trupi gomave, substanca e tij çakëll mbingarkesë të shkaktojë depozitat yndyrore, sëmundje dhe pamjen pakënaqësinë e vet.


Shumë nutritionists besojnë se ajo është e parafinuar, të nënshtruar në mënyrë të përsëritur për të llojeve të ndryshme të gatimit ushqimi është shkaku i rritjes së incidencës së agresionit dhe depresioni të njerëzve. Nëse produkte natyrore janë plot diellor, të kryer gëzim dhe kënaqësi morale, se "kryevepra teknologjike" në të kundërtën, personi i zgjedhur të energjisë, dhe me gëzimin e jetës, shëndetit dhe kapacitet për lindje. Në kundërshtim me besimin popullor, hahet si duhet nuk është vetëm e dobishme, por edhe ekonomikisht e dobishme. Pretty ndiqni set të thjeshtë të rregullave të sjellë fun ushqim trupin të mbushur me energji dhe të japin trupit me të gjitha të nevojshme për funksionimin normal.


Së pari, ju duhet të përpiqen të përfshijnë në ushqime dietë nënshtrohen gatim minimale. Jo vetëm që e bën këtë të kurseni kohë në gatim, por të mbajë ushqyesve maksimale e natyrshme në natyrën e produkteve. Marrja e dietën tuaj të përditshme, është e rëndësishme që ajo përbëhej nga yndyrna, proteina dhe karbohidratet, optimale në qoftë se raporti i tyre është 1: 1: 4. Refuzojnë karbohidratet nuk rekomandohet edhe për ata të cilët kanë mbipeshë. Megjithatë, përparësi duhet t'i jepet karbohidratet komplekse që janë degraduar dalëngadalë në trup, gradualisht duke i dhënë energji dhe ofron një ndjenjë të ngopjes për një kohë të gjatë. Këto janë drithëra, fruta të freskëta dhe perime. Armiku kryesor i ushqimit të shëndetshëm është e produkteve të rafinuar, të cilat janë pothuajse tërësisht të lirë të substancave biologjikisht aktive në përpunimin e humbur vlerën e saj ushqyese.


Futje të mjaftueshme të ushqimit të pasur me proteina - nuk është vetëm gjendja e ton normal të muskujve, por edhe të garantojë një imunitet të mirë, proceset intensivisht riparues dhe funksionimin efikas të sistemit endokrin. A nuk heqë dorë yndyrë plotësisht, por reduktuar ato në minimumin e nevojshëm - forcën secilin. Këtu është një listë e teknikave që do të bëjë më pak dietë kalori, duke ulur numrin e yndyrë "të panevojshme":
- Replace produkte të lartë-yndyrë të qumështit yndyrë të ulët ose pa yndyrë.

- Të reduktuar sasinë e naftës që përdoret në gatim.
- Preferojnë mish ligët, dhe kuzhinier pulave pa lëkurë.
- Përfshijnë në dietën e pjekur, steamed dhe të zier ushqimin, gatuaj peshk dhe mish i pjekur në skarë.
- Sallatat nuk mbush me majonezë dhe pa salcë kosi, dhe një lugë çaji me vaj perimesh.
- Për bukurinë dhe shëndetin është shumë e rëndësishme për dietën e njeriut ishte e larmishme dhe ka përfshirë produkte të tilla si peshk, mish, fruta dhe perime, drithërat dhe bishtajore, bimëve dhe manaferrat.


Peshku duhet të konsumohen të paktën një herë në javë, është e rëndësishme të përfshihen në dietën e yndyrore, të pasur me acide yndyrore polyunsaturated Omega-W. Çdo ditë duhet të hani produktet e qumështit, e cila është veçanërisht e dobishme për microflora zorrëve. Ajo duhet të thuhet nga fibra që gjendet në perime të freskëta dhe fruta dhe është një komponent i kërkuar i një dietë të shëndetshme. Zgjedhja mes lëng të përgatitur fllad dhe fruta të freskëta duhet të preferojnë këtë të fundit, dhe të njëjtën gjë për manaferrat. Kultura duhet të trajnohen për të ushqyerit nga lindja. Nëse dietë e sapolindur dhe foshnjat prindërit merren me ankth të veçantë, pasi fëmija është transferuar në "tryezën e rritur", shumë prej tyre nuk kontrollojnë sasinë dhe cilësinë e ëmbëlsirat e saj dietë përkëdhelur dhe ushqime industri.


Si rezultat, në moshën shkollore, shumë fëmijë janë mbipeshë, problemet dentare dhe parregullsi në traktin digjestiv që nuk janë aq të lehtë për të hequr qafe, nuk ndryshon qëndrimin e tyre në ushqim. Askush nuk do të argumentojnë se në një familje ku ushqimi është dhënë vëmendje të veçantë, e cila në sasi të mjaftueshme janë fruta sezonale dhe trajton shërbyer si fruta të thata dhe arra, jo karamele dhe ëmbëlsira, fëmijët do të jenë të shëndetshme dhe të gëzuar, aktive dhe plot energji. Sigurisht, për të filluar për të ndryshuar botën për rrugën më të mirë të vetes dhe të hahet Dita e shëndetshme - një mundësi të shkëlqyer për të bërë kështu.