Ushqim të dobishme për lëkurë të bukur


Ju keni probleme të lëkurës? Është koha perevirytysya një mjek, dhe së bashku me regjimin e duhur të ushqyerit në stilin e jetës së përgjithshme. Ajo do të përfitojnë jo vetëm lëkurën tuaj - të bëheni të tjera. Flisni për ushqim të dobishme për lëkurë të bukur. Çfarë fillon shëndetit, dhe për këtë arsye lëkurë të bukur? Me ushqimin e duhur dhe ushqim! Ne të gjithë e dimë në lidhje me të. Por, disi, për shumë njerëz kjo është një frazë e çuditshme apo slogan. Çfarë do të thotë kjo? Fuqia sistem shumë. Thjesht zgjidhni një të përshtatshme për veten tuaj. Mbi të gjitha, nuk ka dhunë kundër tyre! Ju lutem vini re se ëmbëlsira anulimin natës ose patate të skuqura për darkë - kjo nuk është dhunë.


Home Care
Ai përfshin pastrimin e duhur, hydration, të ushqyerit, aplikim të veçantë, më shumë mjete intensive (serums, maska, lëngjeve). Në zgjedhjen e çdo mjet të udhëhequr nga llojin e lëkurës tuaj dhe natyrisht në ndjenjat personale. Ndjenja e ngushtësi pas "delikate" shkumë ditë larëse - dëshmi se kjo nuk i përshtaten ju, si pelte, e cila lë një film ndjenjë me yndyrë.

Por menjëherë të lëvizë për të mbjellë ushqim të shëndetshëm pa nevojave të brendshme dhe besimet - një dëm. Shumica e nutritionists dhe beauticians insistojnë në arsyeshmërinë në dietë: hani atë që rritet në zonën tonë, atë që përdoret për të gjyshërve tanë, për të vëzhguar aditivëve të dëmshme moderim kufirin maksimal, dhe për këtë arsye preferojnë mish sallam, tymosur - gatuar enët gjysmë - ushqim të thjeshtë shtëpi, me shumë të dobishme dietik fibër, vitamina dhe minerale. Dhe në qoftë se ju doni të dëmshme, të lejojë veten që. Ndonjëherë, pak, por le të mos për të ngadalësuar dhe nuk ngarkesës deri salcice me majonezë brenda natës.


Me kalimin e kohës trupi juaj nga viduchytsya dobishme. Jepni atë kohë. Dhe vazhdojnë të punojnë për veten e tyre. Sigurisht, diagnostifikimi - është një mjek. Edhe beautician nuk ka të drejtë për të. Ajo vetëm ka për të të treguar se kush për kontakt më të mirë në një problem të veçantë. Dhe ai gjen gjurmë në lëkurën tuaj. Shpërthimet në ballin - është koha për ju për një gastroenterologist. Shanset janë që ju keni mosfunksionim të mëlçisë (sidomos nëse lokalizimi në mizhbriv'ya). Kjo shpesh vpechet një mosfunksionim të tërë traktin gastrointestinal. Puçrrat në mjekër - është koha për të gjinekologu-endokrinolog. Përkundrazi, problemi me vezoret. Problemet nuk e kanë deklaruar ende vetë një shkelje të ciklit ose dhimbje, por fytyra ka dalë. Pra, trupi kërkon ndihmë dhe paralajmëron për Sëmundjet e mundshme.


Falënderoj atë dhe të shikoni një doktor. Marks mbi cheeks - stomaku i keq dhe një shumë e menu ëmbël. Hani më shumë fibra, pini shumë ujë. Sa për dhëmb ëmbël, nuk e ndalojnë veten të gjithë në të njëjtën kohë. Konsideroni nëse keni nevojë për një kohë për të ngrënë një çokollatë dhe një pjesë e madhe e Tiramisu ose ju painlessly mund të zvogëlojë sasinë e goodies pesë herë. Në qoftë se ju mësoni për të shijuar jo, thithin, ajo mund. Defektet në tempujt - stagnimi në fshikëz e tëmthit. Ne duhet urgjentisht të miratojë një kurs të drogës trajtimit që mjeku do të përshkruajnë një gastroenterologist. Kapilarët avancuara në majë të hundës - në kundërshtim me sistemin kardiovaskular. Është koha për kardiolog.


Duke marrë trajtim të veçantë me ushqime të dobishme, mos harroni të rregulluar kujdesur për lëkurë të bukur. Pas problemet e saj arritur tashmë jashtë. Kjo do të thotë ne kemi nevojë për të zgjidhur ato. Filloni me beautician zyrës ose dermatolog. Ajo do të zgjidhni kujdesin e duhur dhe gjithmonë ju tregojnë se çfarë duhet të bëni në shtëpi. Vizitoni dyqan rregullisht, jo vetëm në momente kritike. Beach gratë moderne - "person i zyrës", ngjyra e tij të shurdhër dhe zemlystist përcaktuar ndenjur, ajër të ndotur, ndriçim artificial, ajer te kondicionuar dhe një mënyrë jetese i ulur. Këtu kujdes kozmetike është e nevojshme. Ecni, stërvitje, merrni mjaft gjumë - kjo është prioritetet tuaja.


• Një pastrues mjaftueshme. Në mënyrë tipike, një seri e kujdesit gjithashtu përfshin locion dhe një maskë për pastrimin e thellë. Ata do të arrijë pastërti të mjaftueshme. Gjithmonë përdorni moisturizer. Ata mund të kenë një efekt heqjen, përmbajnë përbërës anti-inflamator për të luftuar acarim, por para së të gjitha mjeteve të përditshme do të japë epidermë lagështi të mjaftueshme.

• Një herë në javë, të aplikojnë maskë (Brightening, rigjeneruese, ushqyes, të shtrënguar). Një që i përshtatet problemet tuaja të ngutshme. Mjetet e rënda zbatohen siç rekomandohet nga uyazyka që nuk emëron një beautician. Për të maskuar defektet e vogla, të fshehur qarqet, lidhur toni i personit kërkohet ngjyrë. Concealer, themeli make-up, një mjet eksploziv, pluhur dritë. Pajtohem, nuk ka nevojë aq shumë për lëkurë të përsosur.