Pronat e dobishme e lëng portokalli


Lëng portokalli - nuk është vetëm i dashur nga shumica prej nesh pini, por edhe shumë i dobishëm për produktin tonë shëndetësor. Pronat e dobishme e lëng portokalli janë të pasur në përmbajtjen e mineraleve, vitaminave, aminoacidet, acidet dhe substancave të tjera të vlefshme. Përfitimet e lëng dhe rregullat për përdorimin e tij lexoni në.
Fllad shtrydhur portokalli lëng - ëmbël, e shijshme, pije të shëndetshme. Ajo mban të gjitha pronat e dobishme e portokalli. Kjo pije është vlerësuar nutritionists, terapistët, mbron parimet e ushqim të shëndetshëm.


Shumë njerëz e dinë se lëng portokalli është një burim i madh i vitaminës C. Por numri vitaminë pije është në të vërtetë shumë më e gjerë. Si pjesë e lëng portokalli përmban vitaminë A, B, E, K, dhe acide organike, amino acide, dhe pektin shumë elementë gjurmë: kalcium, kalium, magnez, bakrit, zinkut, hekur, bor, fosfor, sulfur, mangan, fluor, klor, kobalt, jod.

Interesante, ndërsa lëng portokalli kalori është mjaft i ulët - 60 kalori në 100 ml është arsyeja pse Pronat e dobishme e pije janë të rëndësishme për të humbur peshë njerëzit. Shumë prej tyre e konsiderojnë portokalli ushqim lëndë lëng, duke lejuar njom substancat e trupit të nevojshme për jetën dhe jo për të ngarkuar atë kalorive të panevojshme.


Rich Përbërja portokalli lëng bën atë një forcimi mjet i shkëlqyer. Së bashku me acid Askorbik tocopherol dhe carotene ka veti të fuqishme antioxidant që pastron gjakun e kolesterolit "të keq", forcon enët e gjakut dhe i bën ata fleksibile dhe redukton pėrshkueshmėrisė e tyre, zgjat jetën e qelizave të lëkurës, rejuvenates trupit. Veç kësaj, antioksidantë parandaluar zhvillimin e qelizave tumorale. Me fjalë të tjera, lëng portokalli mund të konsiderohet si një mjet për parandalimin e kancerit.
Pronat e dobishme e vitaminës C janë paraqitur gjatë epidemive sezonale të sëmundjeve respiratore akute, grip, kështu të pasur në këtë lëng portokalli vitaminë është parandalimi i shkëlqyer i sëmundjeve dhe asistent për imunitetin.


Pjesë e lëng pektin pastruar zorrët, heqjen e toksinave. Acidet organike të ndihmuar stimulimin e sistemit të tretjes dhe lirimin e biliare, rritet aciditetin e stomakut.
Lëng portokalli të dobishme dhe anemi, sepse përmban sasi të mëdha të hekurit, e cila është baza e qelizave të kuqe të gjakut. Dhe prania e B lëng portokalli vitamina lejon produkti të jetë i dobishëm për sistemin nervor. Pije shton energji dhe forcë, tone.
Përmend të veçantë meriton përdorimin e lëng portokalli për qëllime kozmetike. Në bazë të përgatitjes kremra, maska ​​për fytyrën dhe duart. Lëng portokalli i jep qëndrueshmëri lëkurës, elasticitetin, smoothness, ajo rejuvenates dhe whitens.


Kundërindikimet për përdorimin e lëng portokalli
Edhe pse pije portokalli lëng është shumë i dobishëm në disa raste ajo është e kundërindikuar për përdorim. Këto përfshijnë: përkeqësimin e gastrit, ulçerë stomakut ose duodenale, hyperacidity e diabetit lëng stomakut. Për shkak të përmbajtjes së lartë të sheqerit glukozës dhe fruktoza të gjakut pas konsumojnë lëng portokalli rritur ndjeshëm. Një periudhë rehabilitimi pas sëmundjeve të rënda, operacionet fruktoza ndihmon rinovimin.


Si të përdorni të drejtë lëng portokalli?
Për të përfituar shëndetin e lëng portokalli ka qenë maksimumi, të jetë në gjendje për të pirë atë siç duhet. Përbërja e lëng të freskët të konsiderueshme të ndryshme nga çanta e lëng, të cilat mund të blihen në dyqan. Në lëng të freskët është shumë më tepër vitamina, sepse ajo nuk i nënshtrohet trajtimit të ngrohjes.
Pini lëng të mirë menjëherë pas përgatitjes së saj, në një kohë të shkurtër, shumë vitamina, si vitaminë C, duke e bërë atë të reagojë me oksigjen dhe kolapsi. Duhet të fillojë me pjesë të 50 ml lëng është e rekomanduar për të pirë me stomak bosh dhe në këtë mënyrë të monitorojë reagimin e trupit tuaj për pije. Nëse nuk ka ndjenja e peshës, të përzier, urth, dhimbje, lëng portokalli mund të përdoren në të ardhmen, me një rritje graduale servings në një litër në ditë.