Pronat e dobishme e fshisave dush


Për dashamirët e fshesë me avull ruse - jo vetëm atribut. Kjo - drejtimi kryesor i fushatës në dush. "Steam" - nuk është vetëm ajër të nxehtë për të marrë frymë, por fuqishëm, shpirti vetë pohlestat fshesë aromatike. Ajo invigorates, shëron, tone, pastron, ajo krijon të njëjtën frymë unike dush aromatik. Pa fshesë dhe dush sauna nuk: nuk gëzohen shpirtin dhe trupin "nuk këndojnë!" Le të flasim në lidhje me pronat e dobishme e fshisave dush!
Fshesë eukalipt dhe pronat e saj të dobishme
Eukalipt fshesë është e lë të trasha të ndritshme të gjelbër, nuk e lodhur nga dush ngrohjes fortë. Për atë, jo gjithmonë lë të përshtatshmet eukalipt, por prutovydnoho që i ngjan shelg tonë. Nëse një avull eukalipt shumë ndihen elegant, ju thjesht mund të shtoni disa degë erëmirë të një thupër ose lisi fshesë. Ju gjithashtu mund të vënë një thesar eukalipt në raftet - ku ai do të kënaqem me erën e saj hyjnor.Dëllinjë dhe fshesë pronat e saj të dobishme
Dëllinjë jetojnë mira njëqind vjet, por bakteret e dëmshme nga ajo nuk ka jetën. Ajo ka bakterytsydnostyu shumë më tepër se shumë të tjerë gjethet e pemëve. Twigs veçanërisht i mirë gjineshtre për reumatizma. Megjithatë, vetëm të mësohen me këtë "një kolyuchemu" hard. Por, kur ka një zakon, asgjë tjetër nuk është e dëshirueshme.

Fshesë Birch dhe pronat e saj të dobishme
Birch fshesë ka një shumë të butë, por veprim të thellë pastron lëkurën, shërojnë uplifting veshkave. Është e domosdoshme për asthmatics dhe duhanpirësit. Pas "Birch" avull zgjeruar bronke vogël, niset pështymë, përmirëson ventilim. Fshesë thupër është shumë e përshtatshme për masazh. Ai është i fortë dhe fleksibil. Në thupër lë dhe buds përmbajnë kompleks vlefshme vitaminë, vajra esenciale, taninet.


Fshesë Lisi dhe pronat e saj të dobishme
Lisi fshesë është shumë e qëndrueshme, zhorstkuvatyy, me gjethe të gjera dhe të trashë, kështu që është edhe pompa çifte. Pema përmban një sasi të madhe të taninet dhe vajra esenciale, e cila është veçanërisht e dobishme për të lëkurës me vaj. Nga kjo fshesë pohlestuvannya poret e hapura, pastron dhe bëhet lëkurën më elastike.

Softwoods fshisave dhe pronat e tyre të dobishme
Bredh, bredhi, twigs pisha izoluar substanca të dobishme balsamic. Avantazhi i këtyre "gjilpërë" kënaqësitë dush është se ata mund të korrur në çdo kohë të vitit. Ose më mirë, madje as fus dhe gatuaj ato pak para dush. Tifozët e fshisave përdorur ato prerje të vetëm të freskëta.


Fshesë Krapivny dhe pronat e saj të dobishme
Krapivny fshesë janë zakonisht të vogla, e disponueshme. Ajo përmirëson qarkullimin e gjakut, në mënyrë efektive ndihmon me reumatizma. Hithër është e mirë në depozitat e kripës dhe përdhes - fshesë duhet të fluturoj duart. Ajo së pari do të digjen, pastaj vjen lehtësimi. Dhe hithër ka veti tonik dhe tonik.

Fshesë Linden dhe pronat e saj të dobishme
Fshesë Linden ndihmon në eliminimin e dhimbje koke, stimulon veshkat dhe përshpejton djersitje. Kjo bronhorozshyryuyuchu mrekullueshme qetësues, plagë shëruese dhe antipiretik. Fshesë Lime nuk ka të barabartë në rehabilitimin pas ftohjet.


Fshesë pelinin dhe pronat e saj të dobishme
Fshesë pelin përdoret në bronkiti kronik, astma, semundje te veshkave, reumatizma, sëmundjeve të nyjeve, obeziteti. Përveç kësaj, përdorimi i absintit fshisave metabolizmit, efekt anti-plakje është arritur. Të fshisave përdorimi vaske vetëm rrit përfitimet e vizituar palë. Për secili prej tyre ka fuqinë e vet shërimit dhe është përdorur në sëmundje të ndryshme. Aromatike jeni çift!