Pronat e dobishme hedhje kupash masazh


Hedhje kupash masazh të përkryer relakson indeve të buta tregon trupin e lëngjeve të tepërta dhe byomusor, aktivizon qarkullimin e gjakut. Në sajë të qarkullimit të përmirësuar të gjakut, limfatike dhe lëngun intersticiale, rritjen e metabolizmit dhe frymëmarrje të lëkurës, ënjtje dhe ngjeshur eliminohen, shkatërrohen "depozita" të mëdha yndyrë, yndyrë nënlëkurës një linjë. Si rezultat - pesha të fillojë të shkrihet si bora mars, dhe lëkura mbetet pamjen e re dhe të begatë. Çfarë pronat e dobishme hedhje kupash masazh?


Teknologji hedhje kupash masazh
Para se të hyn në masazh vakum, ju keni nevojë për një të mirë të ngrohtë deri muskujt dhe trupin. Qëndrimi më i mirë "në bankë", pas një dush të ngrohtë apo ushtrim. Mund Unë kam një të dashurën - aleat për humbje peshe të bëjë që ju vë sugjerim masazh të përgjithshëm. Si me procedurat e mjaltë e nevojshme për të ngrohtë deri tërë trupin, jo vetëm në zonën e problemit. Kur trajnimi është i plotë, furçë vajra të pastër e lëkurës ose krem, pastaj fshij duart mirë (në bankë nuk janë rrëshqitje).Vendosur në zonën e problemit të bankës (ajri para razredyv atë duke përdorur zjarrtë shtupë alkool ngjyhet). Lëkura duhet të vtyahnutysya jo më shumë se 15 cm, përndryshe presioni do të jetë shumë e madhe, dhe ju thjesht nuk mund të lëvizin të bankës.

Leviz Banka duhet krye poshtë aq lehtë, në mënyrë të vazhdueshme, pa jerks papritur, clockwise rrethore lëvizje. Nëse ju papritur të ndjeni siklet apo dhimbje, të lehtësuar presionin.
Kohëzgjatja e trajtimit - 5-10 minuta në çdo fushë problemit.
Filloni me kohën më të mirë minimale (si të mbështetur) dhe gradualisht të rritur ritmin - 2-3 minuta për çdo procedurë. Intervali midis masazhet - 2 ditë. Norma mesatare e vakumit përfunduar hollim 10-12 procedurave. Nja dy javë mund të përsëritet.

Pas masazh, vlejnë për zonat e problemit hidratues apo celulitit (dikush që e nevojshme më shumë).Masazh të fytyrës dhe pronat e të dobishme
Bankat përdorura vakum dhe masazh të fytyrës. Në këtë rast, ne duhet të veprojmë si më poshtë:1 jar nyjet stimulim subclavian limfatike; 2 masazh pjesën e poshtme të qafës;
3 të mesme të përpunimit dhe qafën e sipërme; 4massazh treta e poshtme e fytyrës në mjekër dhe nofull;
5 masazh pjesën e mesme të fytyrës. Lëvizja për nyjet e veshit, dhe pastaj - për syrin. Kohëzgjatja e sesionit të plotë - jo më shumë se 7 minuta.
Nuk është një masazh dhe hedhje kupash Kundërindikimet për pronat e të dobishme, të cilat kanë nevojë për të kujtuar:birthmarks të mëdha në trup;
sëmundjet inflamatore të lëkurës;
Sëmundjet e gjakut, tumoret;
venat me variçe;
thrombophlebitis, trombozë të enëve të gjakut, rosacea;
tuberkulozi;
probleme gjinekologjike.Në mënyrë që të mos prishin pronat e dobishme e masazh dhe rrjedhën e limfatike, nuk i japin bankat një vakum në mëshirën e këtyre zonave:
• shpinë;
• gjirit;
• Rajoni i zemrës;
• fossa popliteal;

• brenda kofshës;
• ijë;
• Zona e veshkave.