Pronat e dobishme e llojeve të lakër


Nëse quajtur patate bukë të dytë, lakër mund të quhet një bukë të tretë. Të paktën, në tryezë nuk mund të paramendohet pa mbretëresha e frutave: asnjë supë, pa lakër kosi, lakër pa. Ai erdhi edhe në atë pjatë e dytë e patate u gradualisht i japin dorë pozitat e tyre para se të tillë një pjatë të shijshme dhe të shëndetshme anë, të tilla si lulelakër. Të gjithë njerëzimi janë rreth 100 lloje të lakër. E kuqe dhe të bardhë lakër, lulelakër dhe brokoli, Brukseli dhe Pekin secili prej tyre të bukur në mënyrën e vet, por të bashkuar nga një avantazh i padiskutueshëm - ata janë një masë të natyrshme parandaluese kundër kancerit. Çfarë lloje të pronave të dobishme të lakër?


Në klima e ashpër e latitudes lakër është pronat e saj të dobishme, jo fruta ekzotike shpesh kursen nga beriberi, sepse dyqane vitaminë C deri në pranverë. Ajo ka pothuajse të gjitha vitaminat, duke përfshirë vitaminë U - metylmetyonyn. Kjo ndihmon për të shëruar erozionit dhe ulcerat e stomakut dhe zorrët. Kujtojnë gjithashtu se skvashyvanyy formuar në lakër acid nikotine, i cili siguron rrjedhën normale të proceseve vitale qelizore dhe jep shkëlqejë për flokët dhe forcë gozhdë. Plus fibër paçmuar, e cila në mënyrë të përkryer pastron zorrët, duke hequr kolesterolit të dëmshëm. Një maskë me lakër turshi që të zbardhet, refresh dhe tonin e lëkurës jashtëzakonisht! Një rostiçeri e cila, me qepë dhe vaj luledielli parafinuar, të vënë në tavolinë dhe jo turp, dhe hani e tërë - jo keq. Megjithatë lakër nuk mund vetëm pije alkoolike, por shkërmoqet në sallatë pranverë, merak, përfundoi në gjethe mbushje saj, sende pies dhe dumplings saj. Dhe sigurisht, me të gatuaj borscht.


Lakër e kuqe dhe pronat e saj të dobishme të ndryshme nga jo lakër vetëm ngjyra e kuqe-vjollcë, por përbërja. Ai përmban shumë vitaminë C dhe fibra, dhe të ruajtura mirë. Tufë lulesh e lulelakër vetëdije ngjan hemisferat cerebrale. Sidomos në qoftë se ju e dini se lakër, në krahasim me motrat e saj crispy, përmban një sasi rekord të proteinave, e cila është materiale më të rëndësishme të ndërtimit të brendshëm dhe të bukur "ushqim" për të trurit. Lulelakër - një mundësi e madhe për dietë, sidomos për njerëzit që vuajnë nga sëmundje gastro-intestinale. Atje ajo dhe gjallëri - kjo regjistrojë përmbajtjen e biotin (vitaminë H). Është e nevojshme për të mbajtur të shëndetshme të lëkurës, ndihmon për të përballuar me lodhje dhe madje edhe depresioni.

Megjithatë, kur gatim lakër duhet të trajtojnë atë me butësi: nuk tretet dhe nuk e teproj. Ajo mund edhe të hahen të papërpunuara, duke shtuar florets të vogla në një sallatë, i ndrequr me lëng limoni dhe vaj ulliri. Apo të lehtë për të gatuaj me supë perimesh. Brokoli është shumë e ngjashme me lulelakër në formë, por është inflorescences të ndritshme të gjelbër ose ngjyrë vjollcë. Por, vitamina dhe minerale në brokoli dhe pronat e saj të dobishme shumë më tepër. Për më tepër, përmbajtja e vitaminës C në agrume lakër të krahasueshme.


Unike është përcaktuar brokoli gjithashtu shumë e lartë në Vitamina U, beta-carotene dhe jod. Jodi komponent e domosdoshme në dietën e njerëzve me sëmundje të tiroides, ata të angazhuar në punë mendore dhe personave me simptomat e lodhjes kronike dhe stresi. Placers kochanchiki, ngjan mini-forks fillim belokochanky - është lakër brukseli. Por, siç thonë ata, të vogla, dhe udalenkye: ato janë të pasura me carotene, vitamina B, PP, dhe minerale. Kjo formë e vitaminës C e lakër përmban 3-5 herë më shumë se të gjitha llojet e tjera të lakër. Riboflavin - si qumësht shumë. Një proteinë e vlefshme se në lakër, 4-5 herë. Nga Brukseli lakër të bëjë të gjitha llojet e sallatë, merak dhe të skuqura atë në vaj enët anë, supave prej saj.


Dhe të jenë të rezervuar për përdorim në të ardhmen, ju mund të, për shembull, të ngrirë. Ata thonë se pas lakër ftohtë Brukselit është edhe tastier. Kujton lakër të bardhë, "person" e cila shtrihej nga befasi. Megjithatë, për shkak se "pekynke" përmban shumë e dobishme! Nga rruga, në Kinë dhe Japoni, ku është ngrënë një shumë me këtë lakër është i lidhur fenomenit të jetë e gjatë. Kjo është lehtësuar nga prania në të një numër i madh i lysine - një amino acid i domosdoshëm që është në gjendje për të shpërndarë proteina të huaja, është pastër kryesore të gjakut, përmirëson imunitetin. Gjeth "pekinki" që përmban shumicën e caktuar ekzistuese të pasura me vitamina, minerale, aminoacidet, laktutsyn Alkaloid (një substancë që normalizes presionin e gjakut, tretje, metabolizmin dhe gjumë, duke i siguruar lakër lë hidhërim të lehta). Kjo është arsyeja pse ajo nuk duhet të shkojnë në tabelat e atyre që vuajnë nga sëmundjet kardiovaskulare dhe gastrointestinale. Me "pekinki" nga salads mrekullueshme, supave dhe borscht, rrotullon lakër dhe enët anësore. Pra, në ruajtje është e mirë - mirë për kriposje, pickling.