Pronat e dobishme e shkurtimeve për shëndetin


Kohët e fundit, shqetësim për shëndetin e tyre, dhe modës është një gjë e mirë. Njerëzit kanë filluar të vlerësojmë jetën dhe të mendojnë për të ardhmen e tyre. Shumë kanë filluar të marrin shtesat e ndryshme ushqimore, "magjike" çaj dhe kafe, kaloni për të ndarë dhe dietë. Proteina shtrëngon, kafe dekafeinato, mish pa kolesterol, kjo është e gjitha e bukur, por pse të paguajnë një shumë të holla për të nuk është shumë e qartë për ne të mallrave, dhe në këtë mënyrë, njerëzit harrojnë, të arritshme dhe shumë të dobishme produkte?
Emri Bran dëgjuar të gjitha pronat e dobishme për shkurtime shëndetësore të njohura kohë më parë, por admiruar produkte reklamohen, ne disi kemi harruar në lidhje me të. Le të përpiqemi të kuptojmë se çfarë shkurtimet dhe çfarë ata hanë.


Sigurimet e Enciklopedisë së Madhe Sovjetike, krunde është një produkt nga-formuar gjatë prodhimit të miellit. Ta themi thjesht, kjo është lëvore e zakonshme nga gruri. Në varësi të asaj bluar grurin, krunde janë: thekër, oriz, grurë, hikërror, elb dhe të tjerët. Se si ata janë të imët terren, ata nga ana e tij janë të ndarë në hollë (të vogla) dhe bruto (e madhe). Më pak një pjesë e miellit dhe shell krunde drithëra më shumë sasi, aq më e ulët vlera e tyre ushqyese. Por kalori për ne nuk është e rëndësishme.


Duke marrë parasysh të gjithë përbërjen e kimike të krunde, që do të thotë nuk ka, por flasim për atë që substanca të shëndetshme që ato përmbajnë, qëndron vetëm. Në krunde është përbërja shumë e pasur me vitamina, minerale, shumë fibra pazgjidhshëm. Provitamin A, thuajse i gjithë grupi i vitaminave B, PP, vitaminë E, e cila është një antioksidant i fuqishëm. Vitamina E në përgjithësi është një temë për një tjetër artikull, ajo quhet "femërore", vitamina, sepse ajo ngadalëson procesin e plakjes, ndërrime menopauzë, përmirëson mukozës, redukton mangësi estrogjenit dhe përmirëson epsh, e cila ndikon pozitivisht në cilësinë e marrëdhënieve seksuale.


Por ne po flasim për krunde. Mbi të gjitha, pronat e dobishme e krunde përfshin minerale të tilla si kalium, magnez, krom, bakër, zink dhe të tjerët. Krunde të reduktojnë ndjeshëm rrezikun e kancerit të zorrës së trashë. Përmbajtja e fibër shpjegueshëm, thiamine, hekur dhe fosfor të reduktojnë ndjeshëm nivelet e kolesterolit në gjak. Në krunde përmban sasi të madhe të selen, i cili rregullon proceset oxidative në trup dhe të përfshirë edhe në sintezën e ADN-së.
Krunde e dobishme si një masë parandaluese për njerëzit e shëndetshëm dhe për trajtimin e integruar të sëmundjeve të ndryshme. Ushqimi ju lejon për të pastruar trupin e toksinave dhe toksina të ndryshme. Aktualisht substancë krunde të quajtur beta-glucan. Ajo është në gjendje të lidh acidet yndyrore në zorrë dhe largimin e tyre nga trupi. Ushqimi krunde parandalon kapsllëk dhe ndihmon për të reduktuar peshën. Krunde Përbërja konsiderueshme ndryshon indeksi glycemic e ushqimeve krejtësisht për shkak se ata neyyazytsirno njerëz të shëndetshëm që vuajnë nga sëmundje të tilla si diabeti.


Krunde pronë që është i përsosur "mjet" për "pastrimin" pastrimin e trupit dhe peshës humbje. Sepse krunde pasur në fibra dietetike, ata kanë vlerë të ulët ushqyese dhe për të lehtësuar humbje peshe. Përmbajtja e tyre kalori të vetëm 220 kalori në 100 g. Thithjen lëngun nga trakti digjestiv, bymehet krunde dhe për të krijuar një ndjenjë të ngopjes, dhe kështu ne fillojmë të kemi më pak.
Ku e keni filluar krunde përdorimin korrekt, dhe më e rëndësishmja të mos dëmtojë, ndërsa orhanizyazytsi? Le të fillojmë me "pastrim të përgjithshëm". Brew krunde ujë të nxehtë, ju mund të filloni me përdorimin 1 lugë mëngjes dhe në mbrëmje. Gradualisht duke e çuar numrin e shkurtimeve në 2 lugë Përdor jo më shumë nutritionists rekomandojmë. Rastësisht, krunde duhet të pini jo më shumë se 10 ditë të njëpasnjëshme, të pijshëm, ndërsa të paktën dy litra ujë në ditë, si ata në mënyrë aktive thithin lagështi nga trupi. Gjithashtu, nuk do të hani krunde, në qoftë se ju keni një përkeqësim të sëmundjeve të traktit gastrointestinal. Për 10 ditë kjo procedurë krunde pastruar trupin tuaj e toksinave, të përmirësojë gjendjen e enëve të gjakut dhe gjak, forcimin e florën e zorrëve dhe të ndihmojë në uljen e peshës.


Përmbajtja më i pasur i selen janë krunde gruri, por me pak ngopur - oriz. Krunde, praktikisht nuk ka shije dhe pa erë, kështu që kur zgjedh shënim - nuk ka erë e myk. Ju mund të provoni ato në shije. Nëse ju nuk shijoni hidhërim - të gjithë të drejtë. Krunde e mirë duhet të jetë gri-kafe. Mbani krunde mund të jetë shumë e gjatë, por gjithmonë në një, e thatë, enë të mbyllur fort qelqi.

Pas procedura e pastrimit është e nevojshme për të bërë një pushim të vogël, 10 ditë, dhe ju mund të filloni të përdorni ato si normale. Sigurisht, vetëm përtyp ato nuk ka kuptim. Bran duhet të jetë i ngopur me lagështi. Prandaj, ata duhet të ngjyhet për gjysmë ore në ujë dhe mund të shtohet në enët e ndryshme. Doza ditore duhet të jetë rreth '40 krunde është përdorur gjerësisht në gatim. Kur bën brumë për produkte furre, 500 g miell shtuar rreth 100 g krunde. Ajo ushqen fibrave produktet bimore. Ju mund të shtoni krunde në vend të miellit në salcat e ndryshme, prodhimin e sauces, qofte. Në vend të kësaj decoys në produkte të ndryshme djathë, pelte, si një thickener për pelte, kur u përgatitur qofte dhe madje edhe në vend të oriz, me perime mbushje. Krunde është shtuar për të peshkut të ndryshme dhe supave të qumështit, salads. Në përgjithësi, këtu ju mund të kufizojë vetëm është imagjinatën tuaj dhe aftësitë kuzhinës. Të shpërndaj shijshme dhe të mos humbin qëndrueshmëri e tyre, krunde mund të skuqura, bluaj në një mulli kafeje dhe analizoj.