Pronat e dobishme nga mbytje për trupin


Përfitimet Inhalimi - është e ofrimit të menjëhershme të drogës direkt me efektet në trup (dmth, traktin respirator), rrezik minimal të efekteve anësore dhe të lehtë - në fakt, nuk ka aftësi të veçanta janë të nevojshme. Si dhe lehtësi - nëse përdoret për procedurat duhet të vizitojnë klinikën, tani blej aparat për thithje ilaçi për përdorim në shtëpi nuk është një problem. Mjekim kur thithur direkt ndikon mukozës e traktit respirator, pa kontakt me organet e tjera. Efekti: bronkiektasën, razzhyzhzhenye mukusit dhe redukuar inflamimin. Cilat janë pronat e dobishme e mbytje për trupin?


Ajo është e mirë warms rrugët e frymëmarrjes e sipërme të trupit që nxit shkarkimin mirë pështymë. Në ujë që ju mund të shtoni vajra esenciale ose fytosborы - Efekti trajtim do të jetë më i lartë. Por jo droga - avulli temperature arrin 63 ° C, dhe nën kushte të tilla shumica e substancave aktive në përgatitjet për trajtimin e sëmundjeve të rrugëve të frymëmarrjes shkatërruar. Përveç kësaj, çifti nuk mund të dozohet, grimcat e saj kanë një madhësi të konsiderueshme - ata nuk mund të depërtojnë bronke mëtejshëm të madh.

Ata punojnë në heshtje në trup dhe për këtë arsye tregon fëmijët - të mjaftueshme për të vënë në aparat për thithje ilaçi pranë krevat fëmijësh apo fëmijën në një vend ku ai luan. Bronchodilators dhe antibiotikët ultratinguj shkatërron, sepse ata nuk përshtaten. Si dhe lëngjeve trashë - pezullime të naftës, si dhe përdorimi i tyre mund të çojë nebulizer poshtë. Të gjitha këto mangësi e korrigjuara në pajisjet rrjetë elektronike - një brez i ri i nebulizers në të cilin hormonet dhe antibiotikët mund të përdoren si nuk vuajnë për shkak të teknologjisë së veçantë ultrazërit. Ajo mund të konvertohet në një bronchodilators aerosol, expectorants, antitussives ilaçe, vajra dhe pezullime.


Për shkak të trupit nga mbytje mund të përballen me kollë dhe të ftohtë shumë më të shpejtë. Por zbatimi i tyre ka rregullat e veta:
• Të gjitha mjekim përdoret për procedurën duhet të përshkruhen nga mjeku.
• Kohëzgjatja optimale e inhalimi - 10-15 minuta dy herë në ditë.
• Vakt e fundit duhet të kalojnë 1-15 orë kohë. Frymëzimi duhet të bëhet me anë të gojës, nxjerr - përmes hundës. Para çdo tym duhet të mbajnë frymën e tyre për 1 -2 sekonda.
• Pas metodat Thithja Pronat e dobishme është më mirë të mos barrë veten me fjalë të panevojshme, nuk e shaj, nuk pi duhan, nuk do të hanë për një orë. Në nebulizer nuk mund të përzihen medikamente duhet të përdoret vetëm një droge.

• rekomandohet fuqishëm nebulizer të llak me TEAS bimor në trup. Tretës universal për të drogës duhet vetëm kripur. Objektet mbytje në fëmijët e vegjël është mirë të përdorni një maskë, fëmijët më të vjetër - pipëz. Foshnjat Thithja mbajtur në krahët e nënës. Disa fëmijë me marrë frymë thellë mund të duket marramendje, vjellje. Në këtë rast, disa minuta për të përfunduar inhalimi për të lejuar hundë për të marrë frymë.


Pas procedura është e rekomanduar për të larë fytyrën tuaj në steroid fund thithur dhe antibiotikët - tërësisht shpëlarje gojën. Thithja e vajrave esenciale - kënaqësi të pastër: ata janë të efektshme, të thjeshta dhe të këndshme, përveç kësaj, ky Aromatherapy heq stresin dhe përmirëson disponimin. Interesante, vajra esenciale e trumzë dhe rigon 25 herë veprimtarinë antibacterial e substancave fenolin njohur (acid fenik), kopër - 13 herë, karafila - 85 Geranium - 6.5 dhe Neroli - 55! Një paralajmërim i rëndësishëm: prona të dobishme për përbërjen më të mirë për të bërë të naftës. Për të përballuar me goditja e vjeshtës - ftohtë - rekomanduar nga inhalimi i një përzierje e vajrave thelbësore: 10 pika të eukalipt, rozmarinë, trumzë, i urtë, kamomil - 5 pika 1 pikë hisopi. Ne kemi nevojë për të vënë këtë "aromaansambl" një shishe të errët, të ngushtë dhe të shkundur të mirë. Atëherë shtuar 3-10 pika e përzierjes në ujë për inhalacion. Dhe të jetë i sigurt për të përdorur vetëm përbërësit e cilësisë, v. Për. Produkteve me cilësi të ulët e bën efekt të mirë.