Pronat e dobishme e deleve leshi


Ajo ka qenë prej kohësh i njohur për njerëzimin efekt i dobishëm për veshje të deleve njeriut. Që nga koha e njeriut primitiv lëkurat e kafshëve ka luajtur një rol të rëndësishëm në jetën e tij. Një person në nevojë për veshje, strehim të ngrohtë, disa sende shtëpiake, mësuar për të bërë nga lëkurat e veshje dhe këpucë, strehim, enë kuzhine dhe armëve, për të përdorur pronat e dobishme e deleve leshi në trajtimin e sëmundjeve të caktuara, parandalimin e shfaqjes së tyre.
Ajo ka qenë një kohë dhe lëkura filloi për të kryer rolin e monetare. Për rrezitje lëkurat e kafshëve njerëzit e lashtë të gjejnë dhe të aplikojnë metoda të ekologjikisht miqësore. Kjo ishte një kohë që kur njeriu modern, e plotë të veprimit të kimikateve, të panatyrshme, materiale sintetike, edhe pse më të fortë, më të veshin rezistente, por në të njëjtën kohë, më pak të shëndetshme dhe jo aq të këndshme të trupit, u tërhoq përsëri materiale natyrore dhe i hapë ato për veten time përsëri.Ekspertët që studiojnë ndikimin e materialeve natyrore me origjinë natyrale, konfirmojnë lëkurat e deleve të ketë disa karakteristika të bukur të ketë një ndikim pozitiv në trupin e njeriut dhe mund të përdoret si një mjet efektiv në trajtimin e sëmundjeve të caktuara, eliminimin e problemeve shëndetësore të llojeve të ndryshme, për të lehtësuar kujdesen për fëmijët e vegjël, dhe madje edhe shtrirë i sëmurë.

Leshi dele fuqi të veçantë dhe kjo mund shëndet i mirë ndikimin e saj jo vetëm trupin, por edhe shpirtin. Fushë elektrostatike krijuara nga fibrat e leshit fërkimit janë të mira për shëndetin e tij dhe mirëqenien. Këto veprime dashi zhduket dhimbje të përbashkët, lodhje, dhimbje të muskujve lehtësuar, artrit, radiculitis dhe sëmundjet të ngjashme, përveç se në mënyrë të përkryer ruan një temperaturë konstante të trupit.


Gjëra të ndryshme që e bëri ata lëkurat dele e dele leshi janë në gjendje për të reduktuar stresin, rivendosur apo normalizimin e tensionit të gjakut, dhe duke luajtur rolin e parandalimit, sëmundjeve kronike. Paçmuar dashi roli, shihet në sëmundjet e nyjeve dhe shpinë. Ajo ka qenë prej kohësh e njohur se leshi ndihmon në trajtimin e sinusit, otitis, lymphadenitis.

Me biofield fortë, lesh natyral përdorur jo vetëm për të mbrojtur kundër sëmundjeve, por si një hajmali për bebe, këtë dele lëkurës apo ram gjithmonë të vënë në djep në mënyrë që lesh është domosdoshmërisht prekur trupin e fëmijës.


Në leshit të deleve të përmbajë NDRYSHME e kafshëve, të quajtur lanolinë. Merrni atë nga uji, i cili promyvalasya leshi. Lanolinë ka anti-alergjik, anti-inflamator dhe veprim. Ajo shërojnë plagët, rikthen indeve të dëmtuara dhe lëvizjen e përbashkët në faljen pas thyerje, zgjidh vatra inflamatore (sidomos pneumonisë). Lanolinë është përdorur gjerësisht në prodhimin e produkteve të ndryshme kozmetike, të destinuara për kujdesin e lëkurës, si pjesë e ointments, ilaçe.


Dele lesh nuk është një alergjen dhe lëkurës ngacmues. Dashi është në gjendje të përfundojë toksina në trupin e njeriut. Këto prona të dobishme janë parë që nga ditët e Hipokratit.

Pacientët Shtrirë cilët formuan bedsores, gjithashtu shpëtoi dele. Lesh dhënë asnjë presion mbi lëkurë të dëmtuar, thithjen lagështi, filloi procesin e shërimit.

Pronat e shërimit të lëkurat e deleve në drejtim të kujdesit për fëmijë
Që nga kohët e lashta, lëkurat e deleve të përdorura për pleqsh foshnjat parakohe. Kjo traditë ende ekziston. Është vënë re se në përfundim të fëmijës në qeth, ai qetësohet dhe zgjidh poshtë. Fëmijët miliaria zhduket, lëkura bëhet overdried, nuk ka ndonjë reaksione alergjike. Testet tregojnë se prodhimet e bëra nga lëkurë qengji të rehatshme dhe të sigurt për fëmijët, fëmijët shpejt të mësohen me të dhe gjumi i tyre bëhet i qetë dhe i gjatë. Lesh i butë lëkurë dashi vazhdimisht mbart një masazh të lehta, e cila ka një veprim efektiv.


Në ditët e vjetër, të quajtur foshnjat papjekur parakohshme, sepse lëkura e tyre keq mban ngrohjes dhe peshë rritet shumë ngadalë. Fëmijët e tilla duhet të mbajë inkubator zarf bërë nga leshi i deleve. Që në këtë zarf është mbajtur temperatura konstante, vërejti se këta fëmijë vuajnë infeksione shumë më pak bakteriale dhe virale, si dhe sëmundjet e lëkurës purulent.
Përveç veshje që të deleve, e cila ka veti të dobishme, mban ngrohjes konstante, ajo ende ka një efekt qetësues, normalizes presionin brenda fëmija përmirëson microcirculation dhe qarkullimin e gjakut, heq dhimbje në stomak me fryrje, ul tonin e muskujve.


Më shumë për pronat e lëkurë dashi
A e dini se sipërfaqja e jashtme e fibrave të leshit rezistent ndaj lagështisë, dhe sipërfaqja e brendshme ka veti absorbues? Po, ajo thith lagështi pothuajse 1/3 e peshën e vet! Duke iu referuar të tyre - ata nuk duket lagësht. Me produktet tuaja peshë minimale të bëra nga leshi është shumë e ngrohtë, për shkak se fibra leshi mund të vonojë në ajër. Thithjen lagështi nga mjedisi dhe lëshon nxehtësi. Leshi ka një rezistencë të natyrshme zjarri ujë dhe veshja proteynovo-keratin fibër. Ajo është shumë elastike, gjatë qëndron i pastër për shkak se struktura me luspa i fibrave, breathable dhe vozduhozaderzhyvayuschaya, fibrave shkak gjarpërues. Në leshi nuk përmban bakteret dhe mikroorganizmave dëmshme.