Pronat e dobishme hynkhobyloba për trupin


Hynkhobyloba ose "pemë guri", mbijetoi moshën akull, ajo është - një bashkëkohës i dinosaurëve, kështu që është quajtur edhe dynozavrovыm. Në xhinko Mesozoike epokës në rritje në të gjitha kontinentet, studiuesit gjetën se në atë kohë nuk kishte rreth 50 lloje. Për këtë ditë, vetëm një mbijetoi. Ka qenë një kohë kur ata konsiderojnë se pemë Xhinko vdiq. Por në 1691 gjermane udhëtar Engelbert Kaempfer zbuloi atë në Japoni, Xhinko pastaj "fikse" në Kinë dhe Korenë. Në fillim të 1700 Kaempfer sjellë fara në Evropë. Për qëllime terapeutike, gjethet filluan të përdoren në Kinë si fillim si 3000 pes Le të flasim për pronat hynkhobyloba artikull të dobishme për trupin.


Xhinko sot dhe xhensen - elemente kyçe në mjekësinë tradicionale kineze. Gjatë 50 viteve të fundit është rritur në mbarë botën për prodhimin e drogës. Ekspertët kryesorë për bimët medicinale moderne Xhinko quajtur "Pema e të rinjve", si pronat e saj antioxidant të vërtetë të ngadalësojnë procesin e plakjes. Pronat medicinale e aktivitetit të lartë në bazë të përbërësve biokimike aftë normalizojë funksionin e ndonjë ind apo organeve të sistemit të rivendosur rrjedhën e gjakut me anë të tyre.


Përgatitjet bimë të ndihmojë me humbje të kujtesës pleqërie, marramendje, dhimbje koke, tingëllim në veshët. Ata ngadalësojë përparimin e sëmundjes Alzheimer, Raynaud-së dhe Parkinson, depresioni dobësuar, eliminimin e ankthit dhe Sëmundjet të tjera që lidhen me aktivitetin mendor. Hynkhobyloba - një antioxidant fuqishme. Arsyeja kryesore është pronat plakje e dëmtimit të qelizave nga radikalet e lira. Në trup, ato rezultojnë nga proceset metabolike, si dhe nga faktorë të jashtëm (ndotja, pirja e duhanit, rrezatimit, alkooli, etj). Në qoftë se trupi prodhon shumë radikalet e lira, ato janë, thjesht, jashtë kontrollit dhe do të shkaktojë dëme të pariparueshme, shkatërrimin e qelizave. Shkencëtarët sugjerojnë se radikalet e lira pakontrolluara janë shkaku i më shumë se 60 sëmundjeve, duke përfshirë kancerin, artritin, atherosclerosis, Alzheimer dhe të tjerë e kundërshtojnë këtë proces ndihmon antioksidantë. Droga dobishme hynkhobyloba rrit elasticitetin e mureve të enëve të gjakut të trurit, duke kontribuar në zgjerimin e tyre, të rivendosur sistemin e qarkullimit të gjakut, të zvogëlojë viskozitetit të gjakut dhe të shpërndajë mpiksjen e gjakut.


Si rezultat i studimeve vuri në dukje se efektet e dobishme të hynkhobyloba drogës vjen në ditën e 7-10, dhe theksuar efekti zhvillon në normat mujore. Për rezultate më të qëndrueshme kërkon një kohë të gjatë (të paktën 3 muaj) e trajtimit. Hulumtimi gjeti se substancat e përfshira në xhinko, nuk grumbullohen në trup dhe pothuajse të padëmshme. Infuzion. 1 tbsp grimcuar lë të thata, pour 1 tbsp. ujë të vluar, vlim në banjë me ujë për 15 minuta, të lënë për 30 minuta. Pini 1/3 filxhan 3 herë në ditë para ushqimit. Kursi - një muaj, 2 javë pushim dhe të përsëritur. Kryen 3-4 kurs. Tretësirë. Vodka Gatim 01:10 këmbëngulin 2 javë në një vend të ftohtë të errët, lëkundje herë pas here.


Ju mund të marrë një copë në formën e pluhur, podribnyvshy materialet e thatë para në një mulli kafeje. Mëngjesit 30-40 minuta para ngrënies përtyp lugë kafe pa një pluhur të lartë dhe nevojave të ujit të nxehtë. Vetëm një pritje në ditë. Kursi - një muaj, 2 javë pushim dhe të përsëritur. Mbajeni për 1 vit 3 kurs. Efekti i dobishëm vazhdon me pranimin e rregullt. Me alergji, uljen e kolesterolit në gjak 1 tbsp pluhur pour 1 tbsp. ujë, gomë të vluar në një banjë me ujë për 5-10 minuta, kullimin. Merrni 1-2 lugë tre ose katër herë në ditë për 30 minuta përpara se të hahet. Për të përmirësuar potencë, moshës trajtim impotenca, kujdesi për njerëz të moshuar të kapërcyer lodhje emocionale marrë 15 pika nuancë 05 shekuj. ujë 2 herë në ditë para ushqimit. Sigurisht - 5-6 muaj.


Hipertensionit, tendosje emocionale, cerebrale, mpirje dhe gjymtyrë dhemb shkaktuara nga çrregullime të qarkullimit të gjakut periferik, depresioni - të marrë të dobishme për lugë kafe pluhur, siç përshkruhet më sipër. Të moshuarit për të ngadalësuar procesin e plakjes dhe për të rritur pluhur e imunitetit për të marrë 4:57 muaj për gjysmë një lugë kafe në mëngjes për 30-40 minuta para ngrënies, larë poshtë me ujë të ngrohtë. Muaj - për të marrë një muaj - pushim dhe të përsëritur hap.