Pronat e dobishme e Llaçe mustardë në trup


Mustardë është me të vërtetë popullor në këtë ditë, është e thjeshtë, por mënyrë efektive për të trajtuar ftohjet. Mekanizmi prekur shkurtimisht të veprimit, mund të themi se përplasja lumtur me ujë të ngrohtë aktivizuar vajra esenciale, ne mund të ndjehen hundë. Kjo, rastësisht, një ndihmë e mirë për të trajtuar të ftohtë të përbashkët. Gjatë shqiptimit mustardë në qarkullim vendosja e saj aktive të gjakut dhe metabolizmit, e cila redukton inflamacion. Kur bronkit dhe pneumoni mustardë lehtësuar hollim dhe heqjen e mukusit nga mushkëritë dhe bronke, i cili përshpejton shërimin. Çfarë dobishme pronat e Llaçe mustardë në trup?


Nëse ju do të përdorin pronat e dobishme e mustardë rekomandojmë që të mësojnë disa rregulla të thjeshta:
1. Kjo nuk është një trajtim është aplikuar në një temperaturë më sipër 372 gradë Celsius.
2. Mustardë mund të vihet vetëm në lëkurë të shëndetshme.
3. Trajtimi ndaluar në prani të alergjisë deri mustardë, tuberkulozin, konvulsione, gjakderdhje të rënda të mushkërive, lodhje e tumoreve malinje.

Si për të vënë mustardë me pronat e të dobishme?
Metodat shfaqje ndëshkua trup të vërtetë të thjeshtë. Fusë në ujë të ngrohtë dhe pastaj të zbatohet në zonën e problemit. Për të rritur efektin e ngrohjes dhe pronat e dobishme e mbuluar të lartë me një peshqir apo shall. Nëse ju përjetojnë siklet të rënda, procedura duhet të ndalet. Jini të kujdesshëm: nëse ju nuk përqëndrohet në ndjenjat tuaja, ju lehtë mund të merrni djegur lëkurën! Sa për kohën e procedurës, ajo është e mirë për të bërë atë në natën para shtrat. Recommended pas Llaçe mustardë përfundojë një batanije të ngrohtë dhe pini çaj me mjaltë, çel bli ose raspberries. Frekuenca e përdorimit të Llaçe mustardë nuk duhet të kalojë 1 ditë për 2 ditë. Zakonisht është e mjaftueshme 2-3 procedurat për rezultate të qëndrueshme në trup. Më shpesh ne kufizojnë veten për përdorim të vetëm.


Banja mustardë
Mbani trajtimin e ftohjet në trup lumtur. Veçanërisht në lidhje me pacientët me hipertension (tensioni i lartë). Në fund të fundit, ky mjet mund të jetë, siç thonë ata, vrasin dy zogj me një gur. Dhe kollë mund të shërohet, dhe për të zvogëluar presionin. Megjithatë, unë rekomandoj këta njerëz nuk janë vetë mustardë dhe mustardë këmbë banjot. Efekti i tyre pozitiv është i bazuar në aftësinë e mustardë stimuluar përhapje të enëve të gjakut, i shoqëruar nga një rënie në presion. Për të përgatitur një dush të tillë për Veson trupit 2 lugë. l. mustardë e thatë në një thes pambuku, lidhin atë dhe e futën në një kovë apo pellgu me ujë të nxehtë. Dip këmbët në mesin e këmbë dhe relaksohuni. Ora trajtim është 10-20 minuta. Pas dush, pije këmbët tuaja me ujë të ngrohtë running, e thatë dhe të shtrihem në shtrat. Sigurisht, procedurat e tilla janë përdorur për rritjen e presionit të vogël. Për trajtimin e krizës hypertensive ata nuk përshtaten!