Pronat e dobishme qiqra


Chickpeas (nohut) ose fasule garbanzo shfaq në raftet e dyqaneve ruse 20-25 vjet më parë. Kjo e pazakontë për rajonet veriore bujqësore e produkteve të ofruara nga Azia Qendrore dhe filloi të rritet në Rusinë jugore. Bishtajore përshtatur kushteve të reja klimatike, por fryti i saj nuk u bë popullor për shkak të mungesës së informacionit dhe receta e duhur të kësaj bime mahnitshme. Ne do të përpiqemi për të mbushur këtë hapësirë ​​dhe të flasim për pronat e dobishme e bizele dhe chickpeas në recetat që ju mund të gatuaj me të.


Siç e dini, arrë - një ngrohje-dashur, fasule, i cili është i afërm i afërt i bizele të zakonshëm. Kultivuar chickpeas në fushat e Qendrore, Azinë Qendrore, Lindjen e Mesme, Afrikën Lindore, Indi, Mesdheut, në rajonin e Azisë së Vogël dhe Evropën Lindore. Megjithatë, lajmi i parë i kësaj erdhi në bujqësi që nga kohët e lashta. Bizele dele ka qenë i njohur për njeriun për shumë shekuj para erës sonë. Fasule garbanzo fasule përdorur jo vetëm në ushqim, mjekët e lashtë të përgatitura me bizele chickpeas bimeve medicinale nga sëmundje të ndryshme duke përdorur pronat e dobishme e bishtajore.


Nut përmban, përveç proteina, yndyra dhe fibra, një numër i madh i njerëzve mikroelemente të nevojshme: kalium, magnez, kalcium, fosfor, vitamina A dhe C, vitamina B dhe R. arrë bizelesh ka një përmbajtje të ulët kalori dhe është një produkt i shkëlqyer dietetike. Për më tepër, chickpeas superiore ndaj kulturave të tjera përmbajtjes së squfurit alifatike? -amino Acidet-metionin, i cili është i përfshirë në biosintezën e epinephrine, choline, cisteina dhe squfur. Metioninë ndihmon normalizimin e nivelit të kolesterolit në gjak, të zvogëlojë depozitat yndyrë në mëlçi dhe të përmirësojë funksionin e saj, ka efekte antidepressant në trup. Në një methionine vijnë tani përmban triptofan, e cila është një komponent i domosdoshëm i proteinave të ushqimit dhe të merr pjesë në sintezën e serotoninës dhe niacin.


Përdorni chickpeas forcon sistemin kardiovaskular, përmirësimin e tretjes, normalizimin e sheqerit në gjak, trajtim të shpejtë dhe parandalimin e sëmundjeve të lëkurës, për të përmirësuar fuqinë, përmirësuar vizionin dhe parandalimin e cataracts, të normalizuar qarkullimin e lëngjeve intraokular.

Mjete recetë për pastrimin e trupit
Thith bizele 1/2 filxhan chickpeas zier në ujë gjatë natës të ftohtë. Pas uji bizele ikjes bluaj në një blender ose mish i grirë. Ka chickpeas në pjesë të vogla gjatë gjithë ditës ose shtoni ato para për enët e ndryshme: porridges, supave apo sallata. Merrni pure bizelesh 7 ditë, pastaj të marrë një pushim për 7 ditë. Kursi i trajtimit - 3 muaj. Ky mjet i ndihmon në eliminimin e toksinave nga trupi, mbushje të saj me minerale dhe vitamina, normalizimin e peshës.


Maskë e chickpeas nga ënjtje, puçrra fytyre, për të përmirësuar çehre
Merrni 1/4 filxhan bizele zogth. Thith brenda natës në ujë të ftohtë, bluaj në blender dhe pure përzier me 1 lugë gjelle vaj perimesh dhe 1 lugë gjelle mjaltë. Aplikoni në fytyrë për 30 minuta dhe pastaj të lajë, pije të përballet me ujë nga njomje bizele.

Për shkak të faktit se chickpeas përdorimit mund të shkaktojë probleme me tretje, bloating dhe një ndjenjë e shurdhim në stomak për shkak të pranisë së olisakarideve që janë të vështira për të shpërndarë në lëng stomakut dhe ujë është i rekomanduar para gatim thith chickpeas për një kohë të gjatë në ujë 8- 10 orë dhe kuzhinier deri butë 15.2 orë. Në mënyrë të ngjashme e dëshirueshme që të përdorin chickpeas me mish, shumë bukë. Sheqeri dhe ëmbëlsirat e dëshirueshme që të ketë sa më pak të jetë e mundur.


Ushqimi qiqra janë të dobishme në abrasions sëmundje dhe lezione të tjera pustular lëkurës. Vetitë e dobishme chickpeas përdorur në trajtimin e çrregullimeve të ndryshme nervor. Mjaftueshme për të ngrënë çdo ditë një mjegull të vogël, duke shtuar se në enët e ndryshme ose si një salcë ose pluhur për të hequr qafe e depresionit.

Uji nga njomje e chickpeas dobishme për shpëlarje flokët me seborrhea, puçrra fytyre kur larje, shpëlarje gojën me periodontitis.

Supë chickpeas e dobishme në sëmundjeve të rrugëve të frymëmarrjes. Përgatitja e supë si më poshtë.

Muzik 1 filxhan chickpeas ziera (shih më poshtë për recetë) dhe pour 2 litra ujë. Kuzhinier për 30 minuta, shtoni vaj gjalpë, kripë. Hani nxehtë gjatë ditës.

Kur gurët në fshikëz dhe veshkat janë supë me chickpeas, i kalitur me bajame integruar, selino e gjelbër dhe vajra rrepkë.

Bizele Përgatitja zogth:
Sorting bizele të thata, të mbuluar me ujë të ftohtë dhe të lënë zamachyvatsya brenda natës. Drain, pije, të mbushur me ujë përsëri dhe vihet në zjarr. Kuzhinier chickpeas deri tenderit.
Kujdes: chickpeas gatshme të ziera mund të ruhen në qese plastike frigorifer për ushqim.


Salcë Nut
Qepë 1 pc.
Domate paste 2 lugë.
Piper bullgare 1-2 copë.
Chickpeas zier 2 gota.
Kripë, piper, majdanoz.

Pritini diced qepë dhe piper zile. Supozoni në një tigan në qepë gjalpë, piper zile, shtoni paste domate pak dhe chickpeas ziera. Lartë deri në tenxhere me ujë të valë në mënyrë që ajo mbulon perime 2 cm më lart. Volum Uvarov e ujit tek 1 cm". Sezonin me kripe, shtoni erëza dhe erëza, majdanoz.

Hummus (gjellë Arabisht)

Cook e chickpeas deri tenderit, bluaj në blender apo fshij nëpër një sitë për të pure këtë shtet. Shtoni kripë, gjalpë ose vaj vegjetal (mundësisht susam), dhe nëse ka, salcë susam "Tajin". Pjatë mund të hahet aq e nxehtë dhe të ftohtë.

Chickpeas me mish
Shënim: Kjo gjellë mund të hahet për ata që nuk kanë probleme me tretje.
Mish Stew, mundësisht mish qengji, porizavshy atë në kube të vogla. Shto qepë, karrota, speca Bell, chickpeas. Mbush deri në ujë, kripë, piper, hudhër dhe të ziej për 20 minuta me kapak të mbyllur.