Pronat e dobishme e çajit të gjelbër


Çfarë është e nxehtë? Së pari, mënyrë jetese të shëndetshme. Së dyti, të gjitha ekzotike dhe orientale. Kjo valë fituar çaj jeshil popullaritet të madh. Ndërsa në kohërat sovjetike ky produkt është konsideruar vetëm si një zëvendësim zëvendësues për çaj të zi, e cila ishte në atë kohë deficitit.
Në parim të gjitha llojet e çajit të zi dhe të gjelbër i përgatitur nga një fabrikë, e ashtuquajtura Camellia sinensis. Dallimet në mes tyre qëndrojnë në mënyrën e mbledhjes dhe përpunimit të lë. Ndryshe zezë "vëllait", çaji jeshil nuk është i thartuar, dhe për këtë arsye mban substancë aktive pandryshuar.


Në Lindje, më është çaj jeshil. Çdo vit nga 18 provincat kineze eksportuese dhjetëra mijëra ton të këtij produkti. Besohet se në këtë vend origjinën e traditës së konsumit të çajit të gjelbër. Sipas legjendës, pasi barinjtë vënë re se dhitë, obъedavshye tenderit gjethet jeshile e bimëve të caktuara, ndjenja të ndryshme të mrekullueshme dhe të rritur durimin. Pastaj barinjtë filloi të kultivojë këto shkurre dhe pemë dhe gjethet e tyre për të përgatitur teas. Me kalimin e kohës, e plantacione çaji janë kultivuar në Indi, Japoni, Ceilon, Indonezi.


Ne e dimë se një derë, lë të rinj çaji përmbajnë tanin. Kjo është një substancë e veçantë që i jep të pijë të përfunduar pak amëz e hidhur. Nuk janë TEAS që kanë lënë qëllimisht hidhërim të tillë. Por, shpesh duke përdorur teknologji të veçantë për të zvogëluar artificialisht përmbajtjen tanin. Është kjo substancë ka në tonik trupit tonë dhe ndihmon lodhje luftuar, stimulojnë efikasitetin fizik dhe mendor.
Megjithatë, pronat e dobishme e çajit të gjelbër nuk mbaroi këtu. Përveç kësaj tanin, ai përmban më shumë se treqind substanca të ndryshme. Ajo proteinat dhe karbohidratet, dhe minerale dhe shumë vitamina dhe kafeina rreth 4% dhe 20-25% taninet. Pronat e dobishme e vendos çaj ai shpikur një kombinim të veçantë të substancave natyrore.


Por kjo nuk është e gjitha. Komponenti më i rëndësishëm i çaj jeshil - flavonoids dhe komponimet e tjera organike. Më aktive prej tyre - polyphenols, të tilla si catechins. Ata përbëjnë rreth 40% të peshës së gjetheve të çajit të thata. Besohet se shumë nga pronat e dobishme e pije janë shkaktuar nga prania e polyphenols. Në kombinim me theophylline, caffeine, niacin dhe Pantothenic këto substanca kanë një stimuluar dhe toning efekt në trupin e njeriut, normalizes funksionin e zemrës, përmirësimin e gjendjes së mureve të enëve të gjakut, të ngrënit e trurit, ruajtjen e koagulimit të gjakut normale.

Çaji jeshil ndihmon në rregullimin e presionit të gjakut. Sepse tonik caffeine presionin ndikimi gjakut menjëherë pas konsumimit rritet pije. Megjithatë, pas një periudhe relativisht të shkurtër kohe kthehet në normale vaskulare ton dhe presion ul. Në përgjithësi, njerëzit e shëndetshëm nuk e vërejnë atë, por për ata që vuajnë nga hipertensioni pronave të tilla të dobishme të çajit janë të rëndësishme. Në të njëjtën kohë, njerëzit me presion të reduktuar mund të ndjeheni pakëndshëm.
Sipas studimeve, çaji jeshil është parandalimi shumë efektive e sëmundjeve kardiovaskulare. Kjo ndihmon për të reduktuar kolesterolin, për të përmirësuar sistemin imunitar dhe madje lufton bakteret që shkaktojnë formimin pllakë.


Përveç kësaj, studimet e fundit mjekësore kanë provuar edhe një tipar të vlefshëm të çajit të gjelbër - aktivitetin e saj antimicrobial dhe antivirale. Me pak fjalë, pak gjethe çaji jeshil janë në gjendje për të kryer mrekulli të vërtetë.
Megjithatë, ne evropianët për fat të keq brewed gabuar çaj jeshil, dhe për këtë arsye të humbasë një pjesë të konsiderueshme të pronave të dobishme të pije. Ka disa mënyra për të shpërthyer. Zakonshme është që çaji duhet të jetë e mirë për të ngrohtë dhe e thatë. 250 ml të ujit është më e mirë për të marrë 1 lugë çaj. Në këtë rast, uji më të mirë të butë, pa një shumë të mineraleve. Sa më shumë ujë të butë, aq më mirë shijen e varieteteve më të madhe të çajit të gjelbër. Nëse ju keni ujë të vështirë, e mirë për çaj pirja përdorni një filtër.


Kjo është një mënyrë për të përgatitur çaj jeshil. Njomet çaj thatë lë me ujë të vluar, të rrjep për 1-2 minuta, pastaj derdh ujë të valë për gjysmë kazan. Pas një tjetër 2-3 minuta hedh në ujë të vluar, duke i lënë tenxhere me buzë prej rreth 1 cm, dhe thith 4-5 minuta.
Nuk është një tjetër mënyrë, sekreti i së cilës është se ujë të vluar duhet të përballen me çaj nuk lë më shumë se 20 sekonda. Për ta bërë këtë, të marrë një kapacitet 2 litër, një prej tyre - një ibrik çaji me një hundëz. 1 lugë Çaj për gotë me ujë të vënë në kazan dhe derdh ujë të valë. Kjo duhet të merrni bërë në 10 sekonda, pastaj menjëherë të derdhë ujë përmes një hundëz në një tjetër enë, duke u përpjekur edhe për të investuar në 10 sekonda. Tea brewed në këtë mënyrë bëhet një shije të shijshme dhe ngjyrë pasur qelibar. Pi sheqerit të mos prishin aromë.


Çaji jeshil në Lindje - nuk është vetëm një pije, por, mbi të gjitha, tradita shekullore e vjetër, ceremoni, e cila lejon njerëzit jashtë pronave të dobishme të marrë gaz dhe të gjejnë paqen e mendjes. Titulli i TEAS gjelbër klasike ngjajnë tregime hollë orientale "dëborë Kruzhaschyysya" dhe "villus Artë", "Re me Man mjegull Malit Dean" dhe "majat grumbull malin Huang Shan," pranverë spirale Emerald dhe "flaka çmuar e Yunnan" dhe shumë të tjerë.