Pronat e dobishme e grurit për trupin


Kjo është në kokërr ka gjithë diturinë e natyrës. Për mijëvjeçarë, njerëzit adhuronin misri dhe mbajtur integritetin e saj, duke e bërë miell, grurë ose thekër Tolok në një mortajë, bluaj vrazhdë në gur mulli, asgjë nuk vidsivayuchy refuzuar. Pastaj, pasi u përpoq për të ndarë grurin nga byku, dhe në të njëjtën kohë hoqa qafe të shell dhe embrion, dhe endospermë nga shtresat e jashtme, dhe me ta - trup të paçmuar e nevojshme vitamina, proteina, minerale, fibra. Rezultati ishte një e bardhë, pluhur me gëzof i endospermë - ideale për cilësitë e kuzhinës, por biologjikisht padobishme ose, si nutritionists, "karbohidrate Dummy". Për më tepër, duke rezultuar pastrimit miell të rafinuar (cilësisë më të lartë), është bërë një produkt Mucinous se gjirit bie në pjesën e poshtme të stomakut dhe trupit zashlakovuye. Dhe njeriu, duke pranuar gabimin e tyre, nxitoi për të korrigjuar atë. Çfarë dobishme pronat e grurit për trupin?


Bindëse Research: derdh kokrra të pasura në fibra dietetike (fije), e cila ndihmon pastruar trupin e toksinave dhe produkteve toksike të dekompozimit, dhe embrion misri përmban fuqishme antioxidant vitaminë E, acide yndyrore të pangopura që përbëjnë furnizimin kryesor për trurin tonë dhe sistemin nervor qendror, si edhe amino acidet esenciale nevojshme per sintezen e proteinave dhe hormonet. Në shtresën e jashtme të endospermë (aleurone) një përqendrim të lartë të "I gjallë" proteina qelizave, saharoze, fibër, vitaminë B2 dhe PP, hemicellulose, e cila lehtëson zorrë të mëdha, parandalimin e shfaqjes së kapsllëk, kolit, hemorroide, kanceri i zorrës së trashë, venat me variçe. Përveç kësaj, një rekord që përmban shkurtime të ndryshme minerale të tilla si kalium, kalcium, fluori, bakër, zink, magnez, krom, selen.


Dhe e gjithë kjo e vlefshme "Çakëll" Prona ne prodhimin e miellit pa mëshirë të hequr qafe! Dhe pastaj fryrë alarmin dhe në kërkim të barnave të reja për të luftuar sëmundjet XXI ndonjëherë"Trashje, atherosclerosis, diabet, alergji, sëmundje të zemrës dhe enëve të gjakut. A nuk është e lehtë për t'u kthyer në diturinë e natyrës dhe të kënaqë dietën tuaj atë një dhuratë tepër të çmuar - bukë wholegrain dhe drithëra të patrajtuara, ishin përpunimit minimale. Prej tyre, duke kërkuar për të jetuar i shëndetshëm, bukurinë dhe jetëgjatësi, nutritionists rekomandojmë që të përdorin të paktën tri herë në ditë, duke përfshirë një dietë të rregullt "i shëndetshëm" drithëra dhe bukë. Dhe mos harroni, ndërsa të hahet më shumë fruta dhe perime. Dhe paradoksalisht kjo tingëllon, produktet e tërë Miell Gruri bërë mund dhe duhet të hani ata që duan të humbin peshë. Së pari, rekord përmbajtjen fibra për të vazhduar ndjenja e ngopjes. Së dyti, duke kaluar nëpër zorrët, fibër coached murin e tij dhe stimulon punën e saj, dhe një zorrë të shëndetshme - është çelësi nuk është vetëm harmoni, por një çehre të mirë. Përveç kësaj, fibër e ka aftësinë për të marrë larg me ju yndyrë të tepërt nga ushqimi që ul kolesterolin.


Duket Pronat e dobishme dhe madje edhe të tërë miell gruri varet nga teknologjia rëndë kokrra. Rëndë Drejt përdorur mjete hekuri Roller mbart me vete deri në 40% të ushqyesve, grurit dhe të dëmtuara në nivel molekular. Quite një rezultat tjetër është marrë nga mulliri në mulli guri. Së pari, në këtë rast, një material organik të gjallë, zakonisht kremnesoderzhaschyy ranor poroze, e cila transmeton kokërr pozitive të energjisë. Rastësisht, në Angli dhe Irlandë nuk janë barrë e rëndë e vjetër hedhur, dhe futur atë në mur guri në qoshet, dhe madje edhe muri i shtëpisë: ajo u besohet se ky detaj është në gjendje të mbrojë banesën e frymërat e liga. Së dyti, kjo metodë ju lejon të përpunimit pothuajse e paprekur për të ruajtur të gjitha komponentët e tërë mulliri miell gruri Zhernovyi përmban 2 herë më shumë minerale, vitamina 15 herë, 5 herë më shumë yndyrë se sa miell të zakonshëm.


Teknologjitë moderne të lejojë miell qartë zhernovuyu nga papastërtitë e padëshiruara dhe rëra që në mënyrë të pashmangshme të ndodhë kur duke përdorur qarqe guri, ata nuk mund të përballojë në Miller vjetër. Sot, duke blerë bukë gruri tërë, miell i pasitur, miell krunde u bë modë. Edhe pse bakers dhe ankohen se mallra piqem buke të vështira, por të mbajtur me të modës nuk duan. Megjithatë, nganjëherë shkojnë për truket: thjesht zbukuruar me fara të thjeshtë bukë apo ngjyra për ngjyrë ngjyrë të errët për të kuptuar nëse "i shëndetshëm" Oferta bukë, hidhini një sy në koren nëse ajo është e qetë, të sheshtë dhe një ngjyrë, nayiyazytsirnishe bukë nga mielli.


Nëse sipërfaqja është e mbuluar me tubercles vogla - do të thotë bukë me miell heterogjene. Tani ulja e normës - edhe inclusions shumë m'yakushtsi, të cilat ndryshojnë në ngjyra dhe cilësi nga testi kryesor, më flagrant ishte rëndë. Së fundi, pure tul në një tortë të hollë dhe të gëzojë atë në dritë - në bukë tselnozernovom duhet të ketë shumë pika të mëdha kafe apo të verdhë. Por asgjë nuk e pengon që ju të përpiqen për të piqem bukë ose shtëpi tortë, më shumë se Hlebopechka moderne nuk kanë asgjë kundër miell gruri tërë. Dhe pancakes me kulaçët e miellit jashtë shumë e shijshme. Ajo është vetëm e nevojshme që të mbajnë në mend se me këtë miell brumë keq arsyeshme. Përzierje e bukur e drithëra të ndryshme miell për një seri të plotë të ushqyesve dhe shije fara brumë, arra, erëza, bollgur, djathë, kërpudha apo fruta të thata.