Pronat e dobishme dhe miell përdorimit


Të gjitha të makarona është e ndaluar për të ngrënë, kur është fjala për dietën. Bazuar miell gruri. Por nuk ka nevojë që të heqin dorë të gjithë nga çdo vakt. Më poshtë kemi parasysh vetitë e dobishme dhe të përdorni miell, por më tepër të mësojnë se si lloje të ndryshme të miellit të ndikojë në shëndetin e njeriut.
Kështu që ju duhet të përdorni miell për ta bërë atë të dobishme, e shijshme dhe ende të ruajtur formën. Ju do të jetë i habitur se sa e gjerë zgjedhjen e produktit.

Miell misri. Perfect për pjekje. Ajo ka aromë e saj të veçantë dhe është ideale për ëmbëlsira, biskota, bukë dhe pancakes. Nga pronat e saj ushqyese dhe përfitime superiore për miell gruri të zakonshëm. Kjo do të ndihmojë për të sjellë kolesterolit të kthehet në normale. Zakonisht preferojnë miell misri bëra nga durum, e gjeti atë të mirë dhe të trashë rëndë. Për të përgatitur Polenta duhet të marrë trashë dhe gjobë të rëndë për përgatitjen e pasta.


Pronat e dobishme. Sipas hulumtimit të forcuar sistemin kardiovaskular duhet të jetë rregullisht hani ushqime, të cilat kanë një miell misri. Përveç kësaj, ajo do të ndihmojë në normalizimin e presionit të gjakut. Si pjesë e miellit është silic, e cila ndihmon në ruajtjen e elasticitetit të enëve të gjakut. Si pjesë e misrit është i ngopur acide yndyrore (arachidonic, linoleik), ata do të varet nga niveli i kolesterolit në gjak.

Miell hikërror. Paraardhësit tanë ishin mjaft të njohura. Nga ajo që ju mund të gatuaj dumplings, ëmbëlsira, dumplings ose topa hikërror, muffins ose pancakes dhe madje edhe dumplings. Në kuzhinë aziatike ajo gjeti edhe vendin e vet për shkak të cilësisë së saj unike dhe shije. Ajo dallohet nga tradicionale dredhuri miell gruri dhe densitet. Ju mund të përziejnë këto dy klasa së bashku, atëherë brumë do të jetë më madhështore.

Pronat e dobishme. Si pjese e hikërror 8 amino acide esenciale. Disa prej tyre threonine, tryptophan dhe lysine. Miell hikërror të pasura me fibra, të përkryer rregullon tretjen me ne dhe ndihmon në heqjen e substancave të dëmshme toksike. Nëse një person vuan nga diabeti, ajo është produkt pothuajse e domosdoshme në dietën e tij, sepse ajo përmban një minimum prej sheqerit dhe shumë elemente gjurmë dhe një gjendje e madhe e vitaminave. E mirë për parandalimin e arteriosklerozës, forcon enët e gjakut dhe zemrën. Rekomandohet për rozuyazykah rëndë apo aktivitete fizike.


Miell tërshërë. Kjo mund t'i atribuohet ushqim dietë. Ajo është përdorur rrallë për pjekje, ajo zakonisht shtoni një miell pak, por kjo nuk do të zvogëlojë përdorimin e saj. Si pjesë e një numri të madh të fibra tërshërë dhe proteina, të cilat janë të absorbuar me lehtësi nga trupi. Vetëm në raste të rralla me ushqim miell bollgur nuk do të përfitojnë. Në rast të alergjisë ndaj këtij dënimi duhet të përjashtojë atë nga dietë plotësisht.
Pronat e dobishme. Oats drithëra të gjetur më të dobishme. Vakt bërë nga kënaqur, ka shumë prona unike shëndetësore. Është fibër pazgjidhshëm dhe shpjegueshëm. Fibër shpjegueshëm ul sheqerit në gjak dhe të sekretimit normal të lëngut në stomak dhe fibra pazgjidhshëm ndikon në microflora madh në zorrë. Produkti është magnez, metionine, ata janë të nevojshme për cilësinë e sistemit nervor njerëzor.


Miell Amarantovaya. Bërë kohët e fundit produkt shumë popullor. Pra, kjo është me Amaranth kokërr. Ajo është e kombinuar zakonisht me miell gruri. Marrja e një produkti, ajo vjen me një erë të këndshme e arra, do të jetë i shëndetshëm dhe të gjatë nuk do të ketë ndenjur.
Pronat e dobishme. Ajo ka rreth 16 gram proteina në 100 g. Prandaj në mënyrë të sigurtë të quhet shtimin e proteinave dhe vitamina. Ajo është shtuar në perimet steamed dhe drithëra, patate pure dhe supave, peshku dhe enët e mishit. Nuk kërkon gatim të gjatë, vetëm vetëm 10 minuta. Burim i shkëlqyer i vitaminave D, A, C, E, është vitamina B dhe aminoacidet. Kur u përgatitur enët e ndryshme nxehtë ose supave mund të shtohet si pjesë shtesë e vitaminave. Një miell përmbajtja amarantovaya lider absolut squalene në mesin e ushqime të tjera. Kjo substancë ka një efekt të fortë në trup kundër shfaqjes së tumoreve, promovon shërimin dhe forcon sistemin imunitar. Fara e Amaranth, ka shumë prej lysine, e cila ka një veti të forta antivirale.

Por një person që vuan çdo lloj pancreatitis, gur tëmthi ose urolithiasis, cholecystitis, para se të përfshihen në dietën e këtij produkti duhet të konsultoheni me një specialist.

Miell liri. Ajo ka një shije shumë të veçantë. Nëse ju shtoni atë në miell, pjekje do të shijojë më mirë. Ajo mund të shtohet në mënyrë të sigurtë për të sauces, drithëra dhe casseroles ndryshme, mbushje dhe supave krem. Perfect si breading.
Pronat e dobishme. Si pjesë e liri vakt të lartë në fibra. Është e nevojshme për ne për punën e mirë të traktit gastrointestinal. Ata që humbin peshë në dietë duhet të kenë këtë produkt të dobishëm. A është acid dhe polyunsaturated omega-6 dhe omega-3 e pasur me acid folik janë vitamina C dhe antioksidantë natyrore. Përveç kësaj, ajo ndihmon për të ruajtur të rinjtë, shtatzënia mund të përmirësojë shëndetin. Një lignans, sipas disa studiuesve, mund të parandaluar përhapjen e qelizave të kancerit ose pamjen e tyre. Vlera e energjisë për 100 g të produktit 270 kcal.


Miell oriz. Përdoret në prodhimin e ëmbëltore të ndryshme dhe ëmbëlsirat. Që nga ajo bëri makarona dhe petë dhe bukë. Produkt mjaft popullore kuzhina aziatike.
Pronat e dobishme. Ajo nuk ka gluten dhe niseshte shumë. Prandaj ajo është e dobishme për ushqim dietë. Ju mund të përfshijnë në dietën tuaj në sëmundje të ndryshme, për shembull, dikush alergjik në gluten, sëmundjet e sistemit kardiovaskular. Shumë prej kalium, fosfor dhe magnez, vitaminë PP dhe Grupi B. përdorin një shumëllojshmëri të ushqimit për shëndet më të mirë.