Pronat dhe aplikacionet të dobishme kopër


Sot ne e dimë njëri-tjetrin nga një bimë medicinale e quajtur kopër (Foeniculum vulgare Mill) dhe në këtë botim konsiderojmë përshkrim të përgjithshëm, përbërjen kimike, vetitë e dobishme dhe aplikacionet kopër.
Kopër është perime, erëza, bimë shumëvjeçare ose bimë vjetore. Familja e tij - ombrellë. Në kulmin ai arrin dy metra zakonisht rrjedhin saj drejt, rrumbullakosura, branched shumë, ribbed pak me një kontakt të ngjyrës kaltërosh. Perimetri i rrënjës është rreth 2 cm të verdhë-bardhë, mish, fusiform, ka shumë pak degë. Gjethet kopër kanë jeshile të errët i mbuluar me një lulëzim kaltërosh tri herë - katër herë pinnately dissected, vaginal, alternative, formë ovate-trekëndore.


Diametri i lules është 8-20 cm, zakonisht një ombrellë të madhe, të përbërë nga lule të vogla të verdhë të ketë pesë petals. Korrik, Gusht - koha e lulëzuar kopër. Ajo është e pjekur në shtator, tetor. Forma e fruta - një cilindër me tehe, dvusim'yanka ngjyrë pak gri-jeshile.

Në cilat fusha mund të gjejmë këtë fabrikë të mahnitshme?
Edhe në kohët e lashta, kopër njohur të drogës. Dendur të egra e kësaj bime të përbashkët në Krime, Azia Qendrore, Kaukazi, por ajo vjen nga Mesdheu. Kopër rritet në vendet më të pamatur: në afërsi të shtëpive, përgjatë rrugëve, në shpatet shkëmbore, në kanale, shpesh e ardhshme për të humbur.

Ajo është kultivuar edhe në rajonin Krasnodar, Moldavia dhe Ukraina.
Ndërsa kopër pëlqen një shumë të dritës dhe nxehtësisë, por mund të lëvizin dhe të thatësirës. Por ajo është e mbushur me pasoja, deri në humbjen e kulture.
Bimë të ndjehen të madhe në tokë e zezë, gëlqere-balte, pjellore, tokës kultivuar, më e rëndësishmja - një lotim të moderuar.
Shumë agronomë e di se ishte më mirë për të mbjellë pranë grurit dhe perimeve dimërore kulturave të. Mirë "fqinjët" për të - spinaq, marule, kohlrabi, tranguj, bizele, dhe lakër. Por nga domate ai preferon të qëndrojnë larg.


Metodat e kultivimit.
Dal. Në kontenierë për fidanëve vendoset jo më shumë se dy fara mbetur në rritjen e një xhiruar të fortë. Pas disa kohe ajo është transplantuar në tokë.
Seed. Farërat janë mbjellë zakonisht nga pranvera deri në fillim të verës. Për ta bërë këtë, në një distancë prej 50 cm bërë grooves (jo më thellë se 2 cm) dhe kryejnë mbjellje. Mos harroni të ujit të rregullt dhe të liroj tokën, dhe për rritjen e mirë proredyte bimore.

Përgatitja e kopër.
Nga fundi i gushtit deri në fillim të shtatorit, fryti është korrur në dimër, por vetëm në qoftë se frutat fituar një ngjyrë kafe. Frytet janë tharë në mënyrë të zakonshme, duke hequr mbeturinat tepërt. Jeta Storage - jo më shumë se 3 vjet.

I përshtatshëm për korrjes dimrit dhe bimore rrënjët. Ata janë gërmuan në pranverë ose në vjeshtë të vitit të 2 pas mbjelljes kopër. Por kjo qasje jo të gjitha bimët, por vetëm ato në të cilat bazën e nënbarkëz rrjedhin të paktën 1 cm. Pjesa e sipërme e kopër shtrirë thinly në hije.
Përbërja kimike e kopër.
Kopër, por fryt përmban vajra yndyrë dhe esenciale dhe proteina.

Pronat e dobishme e kopër.
Kopër kryen akte të tilla si një expectorant, pak diuretik, antimicrobial dhe antispasmodic. Edemë Fitimi, bronkit, dhimbje në zorrët dhe stomak, rrit qumësht në gratë pleqsh.


Përdorimi i kopër.
Si dhe cadra kopër, cadra kopër përdoren për pickling trangujve, domate dhe kungull i njomë, ato ofrojnë shije nxitës dhe aroma të paharrueshme. Zhardhokët bardhë kopër mund të përdoret gjithashtu si ushqim. Shkëlqyer erëza - tharë kopër, e cila shton të peshkut dhe derri. Por i freskët është më mirë për të shtuar në salads, sauces dhe supave.
Në kushtet e mjekësisë bimëve frutore të dobishme, të ketë efekt antispasmodic dhe antiemetic, të rritur potencë në meshkuj, të rritur sekretimin e stomakut, zorrëve, bronke dhe gjëndrrat e qumështit në lactating gratë. Në këto raste, kopër ose brewed si një çaj ose tretësirë ​​të përgatitur dhe të naftës. Përbërja e qetësues, gjirit, laksativ, mbledhjen choleretic dhe lakrychnoho përfshin pluhur kopër fruta.


Tea. me kopër ka një erë të veçantë, por ajo është pije freskuese dhe të shijshme. Për të rritur të dhënit gji kopër krijoj dhe pini çaj si zakonisht. Ibrik çaji shpëlaj me ujë dhe çaj brewed vluar (per 1 filxhan ujë të vluar 2 lugë fara dhe bimëve). Pas 3-4 minuta çaji është gati. Pini 3 herë në ditë për një gotë.

Tretësirë ​​alkoolit. Infuzion është përdorur për të rritur potencë në meshkuj dhe të përgatisë bimët frutore. 100 gram gjethe selino, fruta kopër, 50 gram fruta dhe DOGWOOD pastinak lope Evropian, 50 g lule e Wort Shën Gjonit, 50 g gjethe të ferrë, butë dhe luleshtrydhe grimcuar në një mortajë. Përzierje rezultuar pour 2 litra verë të thatë (mundësisht në një enë qelqi me një kapak të shtrënguar-montim). Tretësirë ​​të vënë në një vend të errët për 30 ditë, por çdo ditë mos harroni për të shkundur. Infuzion përfunduar dhe për të marrë 3 herë në ditë, pas ngrënies për 50 ml

Vaj. Vaj i kopër shpesh zbatohen gjatë një masazh. Për ta bërë këtë, baza përzier - vaj transportit (10 g) me vajra esenciale e kopër (5 pika).

Kundërindikimet.
Ashtu si çdo ilaçe, kopër është gjithashtu contraindications. Çaj Forbidden fenhelevыy në epilepsi dhe shtatzënia.