Pronat dhe aplikacionet të dobishme pineapple


Referuar shpesh të zvarritem pineapple fruta tropikale. Për ata që humbasin peshë, feta të vogla të frutave të freskëta do të jetë snacks si lehtë dhe të lartë kalori gjatë gjithë ditës. Por maskë apo lëkurë, bazuar në acide organike përdoret pineapple, këtë mrekullueshme tone mjetet dhe rejuvenates lëkurës. Në këtë artikull ne të marrë një vështrim nga afër veti të dobishme dhe aplikimet e pineapple.
Pineapple aplikimit jashtë. Llapa, me vënë pineapple në Freckles ose pika do t'i bëjë ata më pak të dukshme. Përgatitja në këtë mënyrë, është e nevojshme për përzierje 1 tbsp 3 lugë mjaltë tul pineapple grimcuar dhe të shtoni 2 tbsp kos i cili nuk ka aditivëve. Aplikoni përzierje në fytyrën tuaj dhe në 20-25 minuta. ajo duhet të shpëlaj me ujë të ngrohtë.Një fetë e pineapple mund t'ju shpëtojë nga një kruarje të keqe pas pickimin e insekteve. Ajo do të jetë e mjaftueshme për të bërë një pjesë të vogël të frutave për 5 minuta. Gjithashtu, pineapple është acide frutash, të cilat janë pjesë e maska ​​tonik dhe përdoret për të lëkurës me vaj.
Nëse ju përzierje tul e pineapple dhe nenexhik të freskëta, atëherë kjo përzierje dhe zbut lëkurën i përafërt në këmbë, ndërsa të përkryer freskon dhe fitilin. Dërgo përzierje për 10 minuta është e nevojshme. pastaj pije, proces shtuf. Pas naftës depilim bërë nga pineapple, ushqen dhe soothes lëkurën. Dhe e kombinuar me vajra esenciale të përshtatshme për një masazh relaksues. Ajo ka veti anti-inflamator, mirë fruta mjaft pineapple ndihmon në trajtimin e puçrra fytyre. Ekstrakti i këtij fruti është përdorur në kozmetikë, duke i dhënë shëruese, lufton infeksionet mira.

Lëng Pineapple e bën lëkurën të përkulshëm, kështu do të stimuluar prodhimin e kolagjenit. Ju mund të vendosni një sasi të vogël të lëngut, të freskët, të drejtë në fytyrë. Pas pritjes rreth 3-5 minuta pije me ujë të ngrohtë. Nëse ka një predispozicion për alergji, aplikoni maska ​​dhe peels pineapple kujdes nevojshme.

Pineapple brenda aplikimit. Ajo përmban bromelain - një enzimë të veçantë. Ajo përshpejton proteina dhe yndyrë metabolizmin. Kjo nga ana tjetër çon në peshë reduktim. Fruta pak kalori, e cila është vetëm 49 kalori në 100 g të produktit, të përshtatshme për ata që përmbahen edhe dietë shumë të rreptë. Në një gotë me lëng të freskët normë ditore është magnez. Magnezi është e nevojshme për organizmin, sepse ajo mbron qelizat e trupit njerëzor nga radikalet e lira.


Feta pineapple është rostiçeri shumë i dobishëm. Mishi i frutave përmban fibra, të cilat në mënyrë të konsiderueshme përmirëson peristaltikės. Në këtë lëng frutash tropikale përmban enzima që parandalojnë formimin e mpiksjen e gjakut dhe hedh lëng gjakut.
Kur astma është ekstrakt i dobishëm i pineapple. Ai shumë e shumë mund të zvogëlojë numrin e eosinophils. Ajo është e këto qeliza që janë gjithmonë të përkeqësojnë sëmundjen. Ekstrakti ka efekt anti-alergjike. Feta pineapple freskët, të ndihmojë të përballen me etja dhe dehidratim. Pas fryti është i përbërë nga 85% ujë.

Shoqëria Amerikane e Kirurgët plastike kryer studimi. Ajo u gjet se përgatitjet janë rutinat bazuara, bromelain, farë rrushi ekstrakt dhe vitaminë C, 17% mund të shkurtojë periudhën e rehabilitimi pas operacionit.

Pineapple ëmbëlsuar mjaftueshme produkt të lartë kalori është rreth 340-350 kalori në 100 g. Prandaj ato nuk janë të rekomanduara për të ngrënë ato shikuar figurën e tyre. Në fruta pineapple është beta-carotene. Ajo zvogëlon paraqitjen e moshës lidhur me ndryshimet në retinë. Duke parandaluar macular degjenerim - zonën, pasi ajo është përgjegjëse për vizionin qendror.

Një numër i madh i acideve organike, të përfshira në pineapple mund të dëmtojë ata që kanë smalt të ndjeshme mbi dhëmbët tuaj është gastrit ose ulçerë stomakut. Në raste të tilla, të përdorni këtë fryt duhet të hahet me kujdes. Ndërkohë, pineapple ka një numër të madh të pronave të dobishme. Prandaj, konsumi i rregullt i këtij organi frutash shijshme vetëm do të përfitojnë.