Pronat e dobishme myostymulyatsyy trupin


Myostimulation i njohur ndryshe si stimulim elektrik dhe ka qenë prej kohësh i njohur si një metodë e trajtimit. Në mënyrë tipike, ajo është përdorur në fizioterapi, pasi ka një efekt terapeutik mbi fibrave muskulore të lëmuara të përbërë nga organet e brendshme. Veprimi myostymulyatsyy bazuar në zbatimin e pulses elektrike. Kur një impuls elektrik ndikon mbaresa nervore, ka tkurrje të muskujve. Si një nga pasojat e tkurrje aktive muskujve është ulur numrin e qelizave yndyrë, e cila shpjegon myostymulyatsyy popullaritet si një mjet për korrigjim. Çfarë myostymulyatsyy pronat e dobishme në trup?


Përveç kësaj, tkurrja e muskujve është shumë i dobishëm për shkak se, si rezultat i përmirësimit të metabolizmit, qarkullimin e gjakut, limfocitet aktivizohet - dhe qarkullimit të gjakut, rritjen e tonin e muskujve.

Trajtimi myostimulator treguar në:
• afatgjatë detyruar pozicion pasiv (shkelje të kapacitetit motorik dhe, rrjedhimisht, mungesa e ushtrimit dhe mungesa e stërvitjes për shkak të arsyeve të tjera).
• Pasojat e plagosjeve, çrregullime motorike të lidhura me shkeljes e sistemit nervor qendror
• urinim çrregullime të shoqëruara me çrregullime neurologjike

• osteokondroza
• sjellje
• paralizë cerebrale (CP)
• Prostatitis
Myostimulation përdorur gjerësisht në mjekësinë sportive dhe në qendrat e rehabilitimit. Kohët e fundit, ajo filloi të përdoret edhe në cosmetology - për përtëritje.

Myostimulation në cosmetology
Këtu kemi të tregojnë një kujdes në pronat, nuk është e nevojshme që beautician, i cili ndërmori për të kryer një procedurë të tillë të rëndë, është një mjek. Pra, një nga komplikimet më të dëmshme Myostimulation nëse sjellja e saj të pamatur në sasi të mëdha ose të gabuar - kjo është një tik nervoz nervor ose dridhje e muskujve të fytyrës. Nëse keni zgjedhur rrugën e lehtë për të arritur bukurinë, mos harroni të kujdeset për sigurinë e tyre, ju lutem të njohur dhe provuar klinikat dhe sallonet e bukurisë vetëm. Atëherë procedura do të marrin vetëm përfitime dhe nuk ka efekte anësore.


Duke folur për të këqijat në pronat Myostimulation, i pari prej tyre është - myostimulation nuk është për të gjithë. Shumica e njerëzve blejnë nxitje të muskujve të cilët kanë kohë dhe në mënyrë të vendosur trashë. Plotësia e shkaktuar pasivitet fizike, dhe muskujve njerëzit e tillë shpesh janë subjekt i degjenerimit yndyror. Si një nga zgjidhjet për problemet e njerëzve të zgjedhin për të rritur fuqinë e tanishme për të bërë ende "dembel" punën e muskujve. Panevojshme të thuhet se ndikimin e përditshme ekstreme e tanishëm në të keqe? Por njerëzit blejnë kafshët muskujve nxitjen dhe gëzojnë ato të gjitha pakontrolluar Për fat të mirë, im lënduar veten Miostimulators është problematike - ata kanë tendencë të kenë kapacitet të dobët dhe më shumë si një lodër se një makinë e vërtetë.


Çmim të ulët dhe reklamat masive hoqi kërkesën për stimulimin e muskujve dhe pronat e tyre që aktiviteti i intensifikuar fraudsters. Tregu tani është e mbushur pajisje rëndomtë që janë vetëm të aftë për të shkaktuar dëme, por nuk është e mirë. Është shumë e trishtuar, sepse kjo metodë bie reputacion. Megjithatë, me organizimin e duhur:
• Procedura është kryer mbi një bazë pacient i jashtëm
• Një mjek apo infermiere
Nuk rekomandohet për gratë shtatzëna ekspozuar myostymulyatsyy. Përveç kësaj, në përputhje me përjashtimin e njerëzve me infeksione respiratore akute, dhe vuajnë çrregullime të sistemit kardiovaskular. Rreptësisht e ndaluar të elektroda themelimi më lëkurë të dëmtuara (shkurtime, inflamacion, plagë) dhe zonat me venat me variçe.


Gjithashtu contraindications përfshijnë:
• phlebitis dhe thrombophlebitis
• përkeqësimit të sëmundjeve të traktit gastrointestinal, gureve urinare dhe tëmthit fshikëz
• sëmundje mendore dhe çrregullime, si dhe varësisë dhe alkoolizmi
• Vendosja elektroda në të dyja anët e fytit dhe qafës ndaluar!
• Ju nuk mund të stimulojnë muskujt e barkut, në qoftë se ju keni marrë kohët e fundit ushqime
• Sëmundjet e gjakut
• sëmundje të veshkave dhe të mëlçisë
• Kanceri, tumoret
• tuberculosis dhe sëmundje të tjera të mushkërive kronik


Për shkak të faktit se lista myostymulyatsyy mjaft mbresëlënëse e contraindications për përdorimin e një Miostimulators pavarur në shtëpi të rëndësishme për t'u ekzaminuar nga një mjek për sëmundje të mundshme nuk diagnostikuar herët. Megjithatë, performanca, cilësia dhe rezultati varet nga niveli i stafit dhe trajnimin e punëtorëve shëndetësor. Kurrë mos harroni se vetë-ilaçe mund të jetë i rrezikshëm!