Pronat e dobishme hidromel pije


Përkundër faktit se përbërësit e marrë veçmas këtë nektar hyjnor "e njohur për të gjithë, jo shumë ajo është e përgatitur. Ata nuk e dinë se pronat e dobishme e hidromel pije japin efektin shëndetin e trupit dhe anti-plakje.
Fakti që pi jo vetëm e shijshme, por edhe të dobishme dinte shekuj më parë. Ajo ishte qetësues dhe në të njëjtën tonik.
Në ditët e sotme pini jo më pak të popullarizuara në mesin e njerëzve të cilët janë duke shikuar shëndetin e tyre dhe duan të qëndrojnë të rinj. Çfarë është kjo kurë mrekulli që ofron shpirtrat e mirë, mbush energji që sjell paqe e mendjes dhe ajo nuk kërkon shpenzime të mëdha në përgatitje?


Besohet se emri i saj ishte për shkak të pirë një mjek diete nga Franca Madeleine gjest. Efektivitetit efektet e saj të dobishme është mbresëlënëse, sepse përbërja e më shumë se modeste - ujë, limon dhe mjaltë.

Pronat e dobishme pije
Çdo përbërës ka një veti të veçanta të vlefshme që rrisin ndikimin e saj në disa herë, ndërveprimin me njëri-tjetrin. Së pari, pronat e dobishme e hidromel pije që synon pastrimin e enëve të gjakut dhe traktin gastrointestinal e toksinave. Nuk është një shërim i organeve të brendshme dhe të trupit si një e tërë, që nga substancat e dëmshme të helmuar atë me helmet e tyre. Kthehet në funksionimin normal të plotësuar përmirësuar metabolizmin. Pirja e me stomak bosh çdo mëngjes, pi një gotë spastrimit mund të përmirësuar tretje dhe nuk shoh asnjë problem me një karrige.


Hidromel ndihmon në forcimin e mbrojtjen e trupit dhe është një masë e mirë parandaluese kundër ftohjet dhe sëmundjeve infektive. Pjesë e lëng pije limoni dhe mjaltë kanë veti të forta antiseptik dhe të mbrojtur trupin ndaj penetrimit dhe përhapjen e mikrobeve patogjene. Ai mbush vitalitetin e trupit, heq lodhjen dhe rrit efikasitetin e energjisë. Në shenjë e parë e një të ftohtë ose gjatë epidemive, shumë preferojnë të pirë çaj me limon dhe mjaltë. Temperaturë të lartë redukton Pronat e dobishme e këtyre produkteve, në mënyrë që ata të humbasin disa prona medicinale. Më efektive, në këtë rast, do të përdorë hydromelya.

Pije ndihmon në lehtësimin e rritur nervozizmi dhe lehtësimin e depresionit. Shfrytëzimi hydromelya ditë për 1-2 muaj, normalizes gjendjen mendore dhe uplifting.

Hydromelya Aplikimi
Merrni pije më të mirë në mëngjes, gjysmë ore para një vakt. Kjo kohë është e mjaftueshme për të njom trupin me vitamina dhe elementët gjurmë, të butë të pastër nga substanca të dëmshme, toksina. Trupi "zgjohet" dhe i ngarkuar me energji.
Pije Pronat e dobishme hidromel janë aplikuar jo vetëm si një tonik dhe spastrimit shpenzimet.

Atletët Ndihmë
Enhanced sportive apo ndonjë ushtrim të rëndë është e vështirë për trupin, nuk është për t'u habitur që pas tyre, ndjeu lodhje dhe paaftësi. Mbush me gëzim dhe të kthehet veten për të ndihmuar jetën hidromel. Për efekt nuk ka marrë kohë, shtoni më shumë lëng limoni dhe një pak pak mjaltë.
Pije në mot të nxehtë
Hidromel zharoutolyayuschym një pije të mirë, i cili shtoi një akull pak.
Ndihmë në humbje peshe
Nëse ju doni të heqin qafe e kilogramëve shtesë, pastaj të marrë aleatët këtë pije të mrekullueshme. Përdorin disa herë e saj në ditë mund të ju ndihmojë të gjeni formularin isha i vogël hollë. Nuk janë disa këshilla se si për të humbur peshë se rezultati nuk ishte shumë të vijë.

Pini 1 hydromelya Glass 3 herë në ditë: në mëngjes në një stomak bosh, në 15:00 dhe 18:00. Për të përgatitur pije, mos e përdorni ujë të ngrohtë, e lëre më ujë të ngrohtë. Temperaturat e larta të shkatërrojë ushqyesve në mjaltë, dhe ju nuk e prisni rezultat pozitiv. Për të aktivizuar mjaltë në një glukozë sheqer të thjeshtë dhe mos harroni - temperatura e ujit nuk duhet të kalojë 40 gradë.

Ushqimi përdorur hydromelya
Të shkatërrojë smaltin e dhëmbëve, kjo pije është e rekomanduar për të pirë nëpërmjet një kashte. Dhe të përgatisë atë të thjeshtë: 1 gotë me ujë të ngrohtë Shto lëng shtrydhur i 1 limoni dhe 1 lugë (40?) mjaltë të mirë. Këtu është një freskët, gjallërues, spastrim, shton forcën dhe redukton pije oreks - hidromel.

Dallimet dietat me përdorimin e saj më shumë, por ne e konsiderojmë një nga haset më shpesh. Kjo ju lejon për të humbur nga disa gram për 1 kg në ditë.
Për shkak se shumica e dietat bazuar në konsum të ulët kalori ushqimore, pa një "grim" është e nevojshme. Në këtë kapacitet shërben hidromel që ndihmon të lehtë të mbajnë kursimit dhe "vështirësitë" dietë.

1. agjërimi mëngjesit pini 1-2 gota ujë në temperaturën e dhomës.
2. Procesverbali 30-40 vazhdojë në mëngjes, i cili përbëhet nga gatuar ju pini. Për 1 filxhan qumësht të ngrohtë (15% yndyrë), shtoni 1 lugë kakao çastit dhe 1 lugë mjaltë.

3. Pas 15-20 minuta, 1 hani grejpfrut ose portokalli.
4. darkë juaj duhet të përbëhet nga 200 gram. Detare peshk ligët ose pule, steamed ose të ziera. Add to se një pjesë e vogël e sallatë perimesh.
5. Pas 2 orë, pini 1 filxhan të ulët-yndyrë kos ose produkte të tjera të qumështit. Shtoni në 1 lugë mjaltë.
6. Për darkë të përgatitur supë të perimeve 05 kg karrota, 05 kg domate, 1 kg leeks dhe një kokrra pak e qimnon, derdh 15 litra ujë dhe të sjellë një çiban. Ziej për ngrohje të ulët për 20 minuta. Supë dietë është gati.

7. Para se të shkojnë për të pirë krevat 1 filxhan kos ose ndonjë produkte të tjera të qumështit me shtuar 1 lugë mjaltë.
- Në mëngjes, dmth 12 orë të ditës, ju duhet të pini të paktën 1 litër ujë të pastër;
- Hidromel pini gllënjka të vogla gjatë gjithë ditës.
- Ndiqni dietë jo më shumë se 10 ditë.
Hidromel - një pije të shijshme dhe të shëndetshme që është me vlerë duke marrë parasysh.