Pronat e dobishme e natyrore kafe të freskët terren


Kafe - një pije freskuese butë që është përgatitur nga fasule pjekur kafe. Prodhuesit kryesore të kafesë në botë janë: Etiopia, Meksika, India, Vietnami, Indonezia, Brazili, Kolumbia. Më të njohura janë dy lloje të robusta dhe arabica kafe. Gratë si Arabica ajo nuk është shumë i fortë, por shumë aromatik, meshkujt si më robusta është më e fuqishme, sepse ajo ka hidhërim pandarë kafe. Megjithatë shpesh bëjnë arabica dhe robusta përzierje në përqindje të ndryshme. Në këtë artikull ne do të shikojmë se çfarë saktësisht janë pronat e dobishme e natyrore kafe fllad terren.


Natyrore kafe fllad terren shijshme dhe aromatik. Shitjet mund të shihet si fasule integrale kafe dhe tokë tashmë. Por është më mirë për të blerë fasule dhe bluaj grurin menjëherë para brewing kafe. Kafe duhet të ruhen në kontejnerë të mbyllura nuk mund të lejohet të ra ajrin dhe lagështi.

Kafe fllad terren ka një numër të pronave të dobishme. Kafe natyrore përmban rreth 20 aminoacidet, makro dhe micronutrients: hekur, fosfor, kalium, natrium, magnez, kalcium. Vitaminat: PP dhe Grupi B. Kafe është i njohur për efektin e saj diuretik, kështu që ata që e pini shumë kafe duhet të furnizohet furnizimin e ujit në trup. Për çdo filxhan shtesë e kafe për të pirë 3 gota ujë të thjeshtë. Natyrore kafe fllad terren gjithashtu tregon një efekt të lehtë laksativ.

Ashtu si kafe për tonik tij dhe fuqizuar эffekt.Spustya disa kohë pas pirë një filxhan kafe ju mund të ndjeni një rritje të forcës, përmirëson kujtesën, rrit përqendrimin. Veçanërisht e dobishme për të përdorur për njerëzit me presionin e ulët të gjakut. Ai gjithashtu ndihmon me migraines. Një filxhan kafe fllad terren natyror në ditë zvogëlon rrezikun e diabetit. Përveç kësaj, një substancë të përfshira në kafe natyrale ka efekte të dobishme për të mëlçisë. Dobishme rregullisht përdorin kafe terren fllad për njerëzit me depresion.


Kafe terren mund të përdoret si një pastrim për fytyrën dhe trupin. Mikropjesezat kafe hequr qelizat e vdekura të lëkurës, duke përmirësuar qarkullimin e gjakut dhe të normalizojë të gjitha proceset metabolike. Lëkurë të përballet me kafe pastrim të bëni shumë kujdes duhet të bluaj kafe ishte shumë e vogël për të mos zeroja fytyrën. Kjo procedurë mund të bëhet një herë në javë ose dy. Kafe është përdorur gjerësisht në gatim për gatim një shumëllojshmëri të desserts dhe pasta.

Pronat e rrezikshme. Kafe duhet gjithmonë të krijoj, ose thjesht pour valë kafe e ujit mund të rrisë nivelin e kolesterolit të keq në gjak, duke çuar në probleme të zemrës dhe enëve të gjakut. Pijshëm shumë kafe në ditë të çon në një mangësi e kalciumit në trup. Gjithashtu, pirja e tepruar kafe kontribuon për dhimbje koke, pagjumësi, hipertension dhe takikardi.

Gratë shtatzëna janë të këshilluar që të mos pini më shumë se një filxhan kafe terren fllad natyror në ditë. Rreth kafe të tretshme dhe të gjuhës mund të jetë, pija e tij është rreptësisht e ndaluar. Ju gjithashtu duhet të dini që fëmijët nën katër vjet nuk mund të pini kafe. Siç kemi mësuar kafe organik përmban shumë prona të dobishme, është e rëndësishme që të mos larg nga përdorimi vetëm i kësaj pije pafytyrë dhe tonik.