Pronat e dobishme e frutave pjepër


Në kohët e lashta, arabët e quajtur fruta parajsë pjepër. Për shije pulpë mjaltë, e cila në mënyrë të përkryer plotëson etjen, profilaktike dhe pronat terapeutike. Në mjekët popullorë XVIII qepallat filloi të rritet pjeprat jo si diete, por si një ushqim medicinale. Përbërja biokimik i shalqi të ndryshme. Frutat përmbajnë shumë proteina, karbohidrate, saharoze, pektin, indeve të buta, dhe acideve të ndryshme organike. Dhe vitamina B, carotene, tocopherol, acid Askorbik, tanin dhe vajra esenciale. Pjepër i pasur dhe një pjesë e kripërave minerale, kalium, kalcium, magnez, fosfor, dhe hekur. Të gjitha së bashku i lejon mjekët të drejtë të konsiderohet përdorimi i rregullt "fryt të parajsës" është procedurë shumë e rëndësishme për të mbajtur trupin të shëndetshëm. Çfarë vetitë e frutave pjepër dobishme?


Mjekët e brendshme rurale dhe mjekët rurale kanë përdorur gjatë pronave të dobishme të vetë-mësohet dhe tul pjepër në trajtimin e trajtimin e sëmundjeve të tilla si poshtër, tuberkulozi pulmonar fillestar, reumatizmi, përdhes, nervozizëm të tepruar, si dhe agjent anti-inflamator dhe anthelmintic. Për më tepër, fara pjepër, gatuar në qumësht, healers rekomandojnë marrjen sot (përveç mjekësore) me gurë në fshikëz apo probleme me urinim.

Shërimi marinadë dhe pronat e saj të dobishme

Eksperimentalisht konfirmuar se në mes të përdorimit të pjepër dhe gjendjen mendore të njeriut ka një lidhje të drejtpërdrejtë. Për shembull, pjepër turshi shpejt zbut sistemin nervor, heq dhimbje koke migrenë shkruani përmirëson shëndetin e përgjithshëm emocional. Shkenca moderne mjekësore ka konfirmuar se frytet e pjepër në mënyrë efektive të nxitur hematopoiesis dhe Redox proceseve. Bimë e rekomanduar ne praktike klinike në trajtimin e sëmundjeve të tilla si aterosklerozës, sëmundjeve kardiovaskulare, sëmundjeve të veshkave, melcise, kolit, ose hemorroide. Është vërejtur se pjeprat fibër tërësisht i mërzitur normalizes traktin gastrointestinal, zbulon një efekt të butë diuretik, e cila është veçanërisht e rëndësishme për ata që vuajnë nga kapsllëk, mangësi hekuri anemi.


Si një vitaminë e përgjithshme dhe pronat minerale dhe mishi agjent pjepër është shumë i dobishëm në periudhën pas lindjes. Në çdo formë (të papërpunuara, gatuar, të thata, të ngrira ose turshi) rregullisht hani fruta pjepër kundërindikuar absolutisht në diabet, trashje, ulçerë stomakut dhe ulcerat duodenale, sensibilitet të reaksioneve alergjike. Pjepër tepruar mund të çojë në funksionet zhgënjimin e traktit gastrointestinal edhe një person i shëndoshë. Ndiqni atë masë. Megjithatë, pjepër nuk rekomandohet për nënat që janë me fëmijë në gji.


Veshkave Sëmundje
Bluaj në një mortajë fara pjepër dhe ata gradualisht pour ftohur ujë të zier, vazhdimisht nxitje përzierje me një lugë, pastaj të filtruar dhe pije me nephrolithiasis para ngrënies për 05 filxhan 2-3 herë në ditë.

Kur depresioni
Ndihmon pluhur përzierje të thatë e gjeth pjepër fasule zakonshme të kuqe dhe fruta (1: 1). Në ditën e marrin jo më shumë se 5 gram e produktit pas vakt.

Rritja potencë
Në qoftë se gjatë ditës për të ngrënë 2 deri në 5 gram fara pjepër barishte, ne mund të forcojë ndjeshëm potencë dobësuar. Vërtetë, fara duhet të konsumohen me mjaltë.


Kundër krimba
Fresh lëng pjepër mund të përdoret si përmirëson tretjen dhe anthelminthic që duhet të pini 2-3 herë në ditë për 05 gota.