Pronat e dobishme e rrepkë për trupin


Rrepkë përmban sasi të mëdha të vitaminës C. Hani 250-300 gram - dhe shkalla ditore dhënë askorbinki! Përveç kësaj, ajo ka vitaminë B, i cili do t'ju shpëtojë nga stresi. Ndër shërbimet e tjera, kalium, magnez, fosfor, natrium, hekur. Ju jeni një vegjetarian? Të ndjehen më shumë radishes Plug në dietën tuaj, sepse ka kaq shumë prej proteinave. Frika e kapjen e ftohtë në këto ditë të bukur me diell? Përdorni radishes ndihmë për të shmangur sëmundjet inflamatore. Ai përmban të paqëndrueshme, të ashtuquajturit antibiotikët natyrore. Kjo perime është jashtëzakonisht e dobishme për tretje sepse vajra esenciale të nxitur sekrecionet e stomakut lëng, me choleretic moderuar dhe diuretik dhe heq radishes tepërta yndyrë kolesterolit dhe toksina. Diskutoni të gjitha pronat e dobishme për radishes trupit?


Kini kujdes me rrepkë nëse sëmundjet kronike të stomakut, duodenum, pankreasit, mëlçisë dhe fshikëz fshikëz e tëmthit. Përdorimi i kësaj perimeve mund të shkaktojë vanitet dhe acarim. Kur të blesh radishes, e sheh në atë se lëkura e tij ishte e qetë dhe madje, dhe fruta - të ngurta, nuk ia plas. Çarje vënë re? Bëni përfundim perime rritur në të nxehtit dhe, më shumë gjasa, kjo do të jetë rrepkë shumë djegëse. Mirë duhet të jetë e ndritshme të gjelbër dhe me lëng. Butë në të prekur rrepkë nuk është blerë me vlerë. Para së gjithash, kjo është një shenjë se ai gjatë vë mbi banak, dhe kështu ka humbur shijen. Dhe sigurisht radishes në një fruta fijor.

Ju e dini se me perimet e hershme duhet të jenë të kujdesshëm për trupin? Fermerët shkathët për të maksimizuar rendimentet dhe pronat e dobishme për përdorim njerëzor shumë kimikate. Në raftet ju mund të takohen një rrepkë dhe nxjerrë.

Pra: më mirë preferojnë radishes rrumbullakët. Provuar: raundi i përmbajtjes fruta nitrateve është shumë më e ulët. Përpara se të hahet radishes prerë rrënjët e lartë dhe heq, sepse përqendrimi i këtyre kimikateve në më të lartat. Nëse është e mundur, gjithmonë përpiqemi para se të blesh radishes. Nuk janë flavors tjera? Mos hani një rrepkë! Dhe mbani mend: ngjyra perimesh nuk ka të bëjë me praninë e kimikateve në të, kjo varet vetëm nga karakteristikat e ndryshme. Rrepkë nuk është vetëm e kuqe, por blu, burgundy, të purpurt dhe madje edhe të verdhë! Më të dobishme për organizmin rrepkë papërpunuara. Është më mirë për të ngrënë atë, jo për pastrimin pronat e dobishme për njerëzit, presje në feta më shumë për të mbajtur deri vajra esenciale të përfshira në zhvishem.


Radishes për trup të kombinuara të përkryer me perime të tjera, si dhe vezët dhe produktet e qumështit. Bleva fruta me pronat e dobishme për mirë? A nuk nxitojnë për të hedhur, vitamina dhe minerale sesa në rrënjët. Mundohuni të eksperimentojnë dhe të shtoni gjethet e sallatë rrepkë, hash, supave, supë, enët anë, enët e mishit dhe peshkut. Unë jam i sigurt se ju do të vlerësojmë një shije të veçantë që lë të ofrojnë këto ushqime. Kur radishes radiculitis zhvishem aplikuar në një pikë të lënduar si një kompresë dhe dhimbje koke integruar perime vendosur në tempull.