Pronat e dobishme harengë peshk


Simple harengë është ndoshta peshku më e zakonshme, dhe jo vetëm në desktop ruse. Variacionet e tij si pirja e duhanit, pickling dhe kriposje në veçanti, kërkesa në çdo kohë. E çuditshme që një peshk i tillë presentable-looking, shpesh ishte heroina e filmave, veprave të artit dhe piktura. Ndoshta kjo nuk është për t'u habitur dhe nuk është aq e harengë thjeshtë sa duket? Çfarë pronat e harengë peshkut, përbërjen e tij dhe contraindications dobishme.
Pavarësisht nga preferencat e ndryshme të varieteteve të peshkut, harengë mysafir i shpeshtë në çdo desktop. Norvegjeze, Kaspik, Holandez - çdo ajo ka shije të shkëlqyer dhe të përballueshme. Gjithsej ka më shumë se 60 lloje të harengë. Pronat e saj të dobishme për shkak të pranisë së përbërjes të pasur kimike.


Herring referohet peshkut komerciale dhe kryesisht jetojnë në Paqësor të Veriut dhe oqeaneve Atlantik, edhe pse disa lloje të vënies në lumë. Prandaj, në varësi të mjedisit, harengë ndarë në lumë dhe oqean. Përbërja kimike kanë pothuajse të njëjta, përveç se në oqean më jod, dhe në speciet e peshkut veriore më shumë yndyrë. Jo të njëjtën madhësi dhe pesha e peshkut. Gjatësia e harengë mund të arrijnë 75 cm dhe peshon 500 g.

Përbërja kimike e harengë
Ndoshta shumë vënë re se një harengë e shijshme, me yndyrë, dhe të tjera - "i dobët" receptorët jo aq të lumtur. Varësisht nga vargjet habitateve dhe përqindjen e yndyrës harengë. Çfarë peshk noton në veri, në mënyrë që ajo fatter. Mesatarisht, përqindja e yndyrës mund të shkojnë 2-33%.

Për pronat e dobishme e peshkut të përfshijë harengë përmbajtjen e proteinave (15 deri 19%), në të cilin janë aminoacidet, disa prej të cilave i përkasin thelbësore. Këta janë ata që nuk janë prodhuar në trupin e njeriut, dhe në këtë mënyrë të vijë vetëm me ushqim. Përdorimi i produkteve që përmbajnë këto acide është shumë e vlefshme dhe duhet të konsiderohet në dietë përgatitjes.
Si pjesë e harengë është yndyrë acid nenasыschennaya oleik, e cila ndihmon për të përmirësuar qarkullimin e gjakut të trurit dhe të normalizuar sistemin kardiovaskular.

Përmbajtja e vitaminave A dhe D ka një efekt pozitiv në funksion vizuale dhe mbështetjen e sistemit imunitar, duke zvogëluar rrezikun e shumë sëmundjeve të syrit dhe rrit rezistencën ndaj ftohjet dhe infeksioneve.
Pronat e dobishme Herring rritur për shkak të përbërjen minerale, i cili përfshin: hekur, jod, kalium, kalcium, bakër, mangan, kobalt, fosfor dhe substancave të tjera.
Harengë saj kalori është rreth 245 kkal per 100 g.

Harengë Havjar peshku
E pra, që nuk i pëlqen banorët bregdetare e di në lidhje me produktet që janë më shpesh paraqesin ato në tryezë. Nëse delikatesë e havjar është i kuq, banorët e Japonisë heqin dorë avantazhin e tyre dhe të paguajnë para të madhe për kaproll harengë, sepse ata e dinë pronat e saj të dobishme. Rritje harengë roe dhe të gjitha në sajë të përbërjes së dobishme dhe lëndë ushqyese.

Ai përmban një numër i madh i "të mirë" kolesterolit - nga 14%, lecithin - 1-44%, vitamina B, A, D, E, C, hekur, jod, kalcium, magnez, kalium, sulfur, selen, zinku, natriumi, fosfor dhe minerale të tjera. Me këtë përbërje të dobishme, duke ngrënë harengë kaproll, efekte të dobishme në të gjithë trupin, duke përfshirë edhe nivelet në rritje të hemoglobinës, normalizes presionin e gjakut, është rigjenerimin e lëkurës. Nga rruga, në sajë të ndikimit efektiv në lëkurë, në Japoni, maska ​​popullore me havjar, duke zvogëluar zonat e prekura, rrudhat të qetë dhe për të parandaluar plakjen.


Qumësht Herring
Për ata që nuk e di qumësht - një të ashtu-quajtur spermë e peshqve mashkullor dhe gjëndrat e saj farës mbështjellë në një guaskë të një film i hollë dhe është e pasur me substanca të vlefshme, dhe kështu ka veti të dobishme. Ata janë konsideruar ushqime kalori të lartë, për shkak se 100 g. Përmban rreth 100 kalori, dhe kështu që ata shpesh rekomandohet për përdorim me stërvitje të fortë fizike, sportit apo të shërohem pas sëmundjes.
Qumësht pothuajse nuk ka karbohidratet, por janë proteina dhe yndyrna janë përfitimet e përmendura më sipër. Përveç proteina dhe yndyra, në qumësht është një grup i elementeve gjurmë: hekur, magnez, fosfor, kalium, natrium. Vitaminat edhe të mjaftueshme në qumësht: A, E, C, B1, B2 PP B12. Të përfshira në to, glycine, stimulon qelizat e trurit. Ekspertët rekomandojnë marrjen e qumështit si imunomodulatoreve, pra në qoftë se ju të përfshijë ato në dietë në fillim të ftohjet, ajo nuk do të zhvillojnë ose të kalojë apo një formë e butë.

Ata janë ashtu si peshku, ju mund të piqem, skuqura, shtoni në supave dhe veshët.
Ka aditivëve biologjikisht aktive (BAA), bazuar në qumësht, të cilat për shkak të pronave të tyre të dobishme:
- të përmirësuar kujtesën dhe përqendrim, rrisin aktivitetin mendor;
- kanë efekt anti-stres, rregullojnë sistemin nervor;
- përdorur në trajtimin e ulcerat stomak;
- të përdorura në kozmetikë, për të ngadalësuar procesin e plakjes.

Contraindications për përdorimin e harengë peshkut
Nuk janë ushqime që janë të kundërindikuar për përdorim në sëmundje të caktuara. Absolutisht refuzojnë harengë nuk është e nevojshme, por për të gjitha pronat e tij minerale, harengë mund të ndikojë në përkeqësimin e gastrit me aciditet të lartë, rritjen e presionit të gjakut. Ajo duhet të përdoret me kujdes në njerëz me sëmundje të veshkave dhe të mëlçisë vuajtjet nga edemë të shkaktuara nga aktiviteti zemrës, ulcerat dhe enterocolitis. Në raste të tilla, është e rekomandueshme harengë është zier ose gatuar si një çift, por në qoftë se ju dëshironi kripë, duhet të ngjyhet edhe në qumësht ose çaj të fortë brewed.