Pronat e dobishme e produkteve bimore


Nuk është sekret se me fillimin e dimrit të perimeve dhe frutave në tryezën tonë zvogëlohet. Në luftën me stresin dhe motit të ftohtë kërkon një vakt i përzemërt ". Dhe absolutisht asgjë! Mungesa e ushqimeve bimore në dietë shkakton një mungesë e vitaminave dhe mineraleve, përgjumje aktivitetit të zorrëve, dhimbje koke dhe lodhje. Nëse ju jeni të njohur simptomat, është koha për të menduar rreth asaj se si për të diversifikuar dietën tuaj.
Nutritionists Çeke besojnë se pronat e dobishme e ushqimeve bimore nuk është e kufizuar për të siguruar trupin e njeriut me vitamina dhe nxitjen e zorrëve. I njohur për banorët e frutave tona klimatike zhvesh dhe perimeve të ndihmojë edhe muaj zyyazytsi rinovimin e trupit dhe për të forcuar shëndetin. Këtu janë vetitë më të zakonshme të dobishme të produkteve bimore.


• Domate. Këto perime të ulët kalori të pasura në kalium, e cila është jetike për shtetin e enëve të gjakut dhe zemrës.
• Molla. Ajo ka qenë prej kohësh besonte se Apple - një burim i vërtetë i ushqyesve. Por këto ditë shkencëtarët hapë vetitë e reja terapeutike të këtyre frutave unik. Përveç tashmë mollë aftësinë njohur sekretohet kripë dhe ujë të drejtat tepërta, mjekët këshillohen të përdorin këto fruta në presionin e lartë të gjakut dhe dhimbje koke. Një studim i kryer kohët e fundit zbuloi se fryt përmban flavonoids të parandaluar formimin e mpiksjen e gjakut.


• hudhër. Pronat e saj të dobishme lidhur me forcimin e sistemit imunitar. Të përfshira në proteina hudhër ndihmon të prodhojë antitrupa që efektivisht të mbrojtur trupin nga ndikimet negative mjedisore. Megjithatë, duhet theksuar se efektiviteti i hudhër drogës ulët antibiotik, por ajo nuk shkakton dysbiosis dhe bakteret Addictive. Përveç kësaj, hudhër ndihmon në zvogëlimin e kolesterolit, mpiksjen e gjakut dhe presionin e gjakut në hipertension dhe është edhe në gjendje për të shtyrë rritjen e qelizave të tumorit. Të gjitha këto prona të dobishme karakteristike e hudhër të freskët që nuk ka kaluar të përpunimit termik.

• arra. Kjo është me të vërtetë ushqim për nerva të forta. Në sajë të përmbajtjes së pasur të vitaminës C, forcon sistemin nervor, të hahet arra ndihmon për të stimuluar aktivitetin mendor dhe rrit aftësinë për t'u përqëndruar dhe redukton nervozizëm.
• lakër turshi është burimi më i kapshëm dhe i pasur i vitaminës C. Megjithatë, ajo duhet të mbajë të drejtë - në një temperaturë 1-4 gradë, të mbuluara me një shtresë të shëllirë dhe kujdes përplasën. Vetëm në këto kushte lakër turshi ruan shumë minerale dhe vitamina. Dhe në qoftë se është larguar nga shëllirë, pastaj pas një ore ai do të humbasë një e treta e vitaminës C, dhe pas 12 orë - gjysmë.


• hurmë. Një e katërta e masës së produkteve bimore llogariten për glukozës dhe fruktoza, kështu që ju mund të kënaqë urinë tuaj 2-3 fruta. Kjo cilësi hurmë e rëndësishme për njerëzit me defekte në zemër. "Sheqeri" hurmë është përdorur për furnizimin e muskujve të zemrës, ndërsa niveli i glukozës në gjak është nën shenjat maksimale, siç ndodh në përdorimin e sheqerit të rafinuar. Përveç kësaj, hurmë përmban shumë kalium, përfitimet e këtij elementi gjurmë që kemi thënë.
• Karrota është pi është një lëndë ushqyese për qelizat. Ajo është e pasur me vitaminë A, për qelizat punonjësit tanë burim i vërtetë i të rinjve, dhe stimulimin e qelizave kujdeset rinovimit rreth tyre. Përveç kësaj, karrota ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga ndikimi negativ i faktorëve të mjedisit, duke e bërë atë më të zhdërvjellët dhe parandalon formimin e rrudhave. Përveç kësaj, karrota përmbajnë beta carotene, e cila pengon zhvillimin e kancerit të zorrës së trashë.

• boronicë dhe limon. Ato përfshijnë shumë vitaminë C dhe kalium kripërave, veçanërisht e dobishme për shëndetin gjatë infektive dhe ftohjet gjatë sezonit vjeshtë-zyyazykay.

• Kivi - një prej kampionëve për përmbajtjen e vitaminës C, të dytë vetëm për të currants zi. Vitamina C është pothuajse dy herë më shumë se në portokall. E veçanta e këtij fruti është në faktin se përmes lëkurat trasha dhe përmbajtje në acid, vitaminë C kivi nuk ulet gjatë magazinimit. Një fruta siguron futje e përditshme vitaminë për një të rrituri.

• Lulelakër. Kjo perime është gjithashtu e pasur me vitaminë C. agjendën e rregullave të saj mund të merren nga 100 g lulelakër të freskët ose 200 g gatuar. Përveç kësaj, perime përmban sasi të larta të fibër dhe disa sheqerna të rralla për të ndihmuar në përmirësimin e funksionimit të zorrëve. Por studimet e fundit tregojnë se lulelakër mund të përdoret për parandalimin e kancerit.
• ullinj marinuar dhe i freskët dhe turshi, përfshirë kripërat e natriumit. Kërkesa jonë për to rritet ndërsa në një dhomë të nxehtë zihet fryma si kripëra natriumi ndihmojë të mbajë lagështi.


• fara luledielli - një burim i pasur i vitaminave antioxidant, sidomos vitamina E është veçanërisht e dobishme për duhanpirësit.
• chokeberry, sipas hulumtimit të kohëve të fundit, është kampion për antioksidantë që forcojnë mbrojtjen tonë kundër kancerit. Përveç manaferrat është një shumë të vitaminës C.
• Banane - një lloj depo të energjisë. Asnjë produkt tjetër bimore nuk është i aftë për një kohë kaq të gjatë për të ngarkuar trupin tonë me energji (45-60 minuta). Dhe ndërsa kalorive saj janë karbohidrate të tilla si fruktoza, saharoze dhe glukozë. Për shkak të përmbajtjes së lartë të karbohidrateve dhe një sasi të vogël të banane yndyrë të ndihmojë në uljen e kolesterolit. Dhe për shkak se përbërja e tyre është e pranishme në shumë kalium, banane ndihmojë rregullimin e metabolizmit të ujit në trup dhe të mbrojtur kundër goditje dhe sulme në zemër. Për më tepër, sipas gastroenterologe, bananet janë të aciditetit jashtëzakonisht të ulëta. Por vitamina në to jo aq shumë.